sobota, 25 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

„WITAMY W JEDYNCE”

Do szkolnej tradycji ZSM nr 1 należy dzień otwarty "Witamy w Jedynce", który w tym roku odbył się 20 marca.

Celem spotkania było zapoznanie przyszłych uczniów szkoły i ich rodziców z ofertą edukacyjną placówki oraz jej dotychczasowymi osiągnięciami. Spotkanie rozpoczęło się w stołówce szkolnej. Licznie zgromadzonych gości powitała Pani dyrektor Halina Wałęga oraz zespół taneczny prowadzony przez Panią Danutę Dawidowską. Uczniowie klasy IIIa zaprezentowali się w "Złotym tańcu" oraz "Wesołych zabawach".  Następnie uczestnicy spotkania zwiedzili budynek szkolny, szczególnie sale lekcyjne, w których uczą się najmłodsi. ZSM szczyci się bogatą ofertą edukacyjną, stawia na aktywne i dostosowane do potrzeb dzieci metody pracy. Stąd też w harmonogramie spotkania zaprezentować mogli się wszyscy uczniowie młodszych klas. Przedszkolaki pod opieką Pani Barbary Arasimowicz przygotowały inscenizację pt.:"Co słychać w lesie". Następnie Pani Arasimowicz udzieliła kilku rad i wskazówek dotyczących roli rodziców w sukcesach edukacyjnych ich dzieci w prelekcji "Pomoc rodziców w rozpoczęciu kariery szkolnej przez dziecko". Kolejnym punktem wizyty było "Spotkanie z poezją" podczas którego prezentowali się młodzi recytatorzy z klasy Ia, przygotowani przez Panią Danutę Skibniewską. Zajęcia zintegrowane w klasie IIIb pt ";Wiosenna zgaduj zgadula" przeprowadziła Pani Bożenna Witkowska.

W rozwiązywanie wiosennych zagadek i rebusów aktywnie włączono przyszłych uczniów klas  pierwszych i ich rodziców. Turniej wiedzy przyrodniczej "Czy znasz bociany?" prezentowali uczniowie klasy IIIc integracyjnej, której opiekunami są Pani Bożenna Lachowicz i Pani Halina Wałęga.
Uczniowie Szkolnego Koła PCK w ramach programu "Trzymaj formę" przygotowali inscenizację pt."Baba Jaga u dentysty". Celem zajęć była promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród najmłodszych. Spektakl przygotowały Panie Małgorzata Balicka i Małgorzata Zabielska.

Na wysokim poziomie edukacyjnym oraz w ciekawej formie uczniowie ZSM uczą się języków obcych. Można było przekonać się o tym uczestnicząc w zajęciach przygotowanych przez Panią Agnieszkę Wilczewską w klasie Ib "Food, delicious". W szkole prowadzone są również zajęcia z gimnastyki korekcyjnej.  Przykładowe zabawy i ćwiczenia z piłką zaprezentowały Panie Katarzyna
Tydelska i Elżbieta Niedbała. W zajęcia chętnie i aktywnie włączyli się wszyscy mali goście.
Poprzez aktywne i ciekawe metody i formy pracy, fachową opiekę pedagogiczną, psychologiczną i logopedyczną oraz zapewnianie wsparcia rodzicom szkoła stwarza możliwości rozwoju zainteresowań i zdolności uczniów na bardzo wysokim poziomie.

Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. I. Gałczyńskiego w Grajewie ul. Szkolna 12.

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.