poniedziałek, 15 lipca 2024

Kultura i rozrywka

„Stawiam na mleko!”

15 marca odbyła się pierwsza z imprez o nazwie „Truck Mleczny” zaplanowanych w ramach programu „Stawiam na mleko!” – ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej mleka i produktów mlecznych, realizowanej na zlecenie Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego.   

Trasa Konwoju Mlecznego przewidziana na pierwszy rok kampanii obejmie swoim zasięgiem tereny północno-wschodniej Polski i poprowadzi przez następujące województwa: mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, pomorskie, zachodniopomorskie oraz lubelskie. W miniony weekend Truck Mleczny odwiedził mieszkańców Ostrołęki, Mławy i Ciechanowa, którzy mogli wziąć udział m.in. w zadaniach sprawnościowych z użyciem wioseł treningowych, czy symulatorów deski snowboardowej. Najmłodsi mogli pobawić się na potężnych pneumatycznych zjeżdżalniach lub na specjalnym ringu bokserskim, poukładać wielkie uliczne puzzle lub pościgać się w zabawie z taśmą. 

Dodatkowo podczas weekendowych imprez odbywających się w ramach „Trucka Mlecznego” mieszkańcy miast odwiedzanych przez Mleczny Konwój mogli spotkać się z ekspertami, lekarzami i dietetykami, którzy doradzali w kwestii diety i zdrowego odżywiania. Dla uczestników mlecznych imprez przewidziano liczne zabawy z nagrodami, w tym „Podaj dalej” – konkurs dla całej rodziny, w którym dzieci i ich opiekunowie będą mogli wykazać się wiedzą na temat mleka i produktów mlecznych.

Konwój mleczny składa się z eventów promocyjnych mających na celu dotarcie do blisko 450 szkół w 108 miastach w całej Polsce oraz zorganizowanie „Imprez Mlecznych”, podczas których zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie będą mogli wziąć dział w konkursach wiedzy o mleku i produktach mlecznych, a także spróbować mlecznych przysmaków.

Najbliższe imprezy odbędą się kolejno:

04.04.2008 – Augustów (Rynek Zygmunta Augusta)
05.04.2008 – Grajewo (parking przed Urzędem Miasta Grajewo)

Informacje na temat imprez i trasy Mlecznego Konwoju można znaleźć na platformie internetowej www.stawiamnamleko.pl. W serwisie zamieszczono także informacje o diecie bogatej w produkty mleczne, przepisy na mleczne specjały oraz mleczne zagadki dla dzieci.


Promocja

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.