sobota, 25 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 8205 wyświetleń

„Na ratunek dzieciom w Kongo"

„Na ratunek dzieciom w Kongo" akcja w LO im. M. Kopernika w Grajewie W listopadzie UNICEF rozpoczął ogólnopolską kampanię społeczną, która ma na celu zwrócenie uwagi na tragedię, jaka dotyka dzieci w Kongo.
W tę ogólnopolską akcję włączyli się Ambasadorowie Dobrej Woli UNICEF Małgorzata Foremniak i Artur Żmijewski. W kampanii uczestniczy również młodzież z LO im. M. Kopernika przy Zespole Szkół Nr 1 w Grajewie. 12 grudnia przeprowadzona została w naszej szkole loteria fantowa, w której uczniowie i nauczyciele, oprócz wylosowania atrakcyjnych nagród rzeczowych, mogli zakupić kartki świąteczne i domowe wypieki wykonane przez uczniów. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem a organizatorom udało się zebrać ponad 300 zł. Kolejnym etapem akcji jest koncert życzeń zorganizowany w naszej szkole. Od poniedziałku uczniowie i nauczyciele za symboliczne 50 groszy mogli wykupić piosenkę i zadedykować ją wybranej przez siebie osobie.

Życzenia, dedykacje i piosenki można usłyszeć 18 i 19 grudnia na każdej przerwie przez szkolny radiowęzeł. Również w tych dniach ( 18 i 19 grudnia) na ulicach naszego miasta wolontariusze z LO im. M. Kopernika kwestują na rzecz kongijskich dzieci. 1 zł = 2 szczepionki przeciwko odrze lub 1 posiłek. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Organizatorzy – młodzież ZS nr 1
M.Żurawska, U.Partyka

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (1)

u nas w PG2 tez zbieraliśmy na dzieci z Kongo i na górę grosza .. i dobrze że zbieraliśmy dla tych dzieciaczków one są takie śliczne :)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.