Kultura i rozrywka

„Dzień Matki” w WTZ

Dnia 26.05.2010 w Warsztacie Terapii Zajęciowej jak co roku uroczyście obchodzono „Dzień Matki”. Podopieczni z wielkim  zaangażowaniem i przejęciem zaprezentowali  wzruszający program artystyczny przygotowany  pod okiem instruktorów terapii WTZ.


   Matka jest najważniejszą osobą w życiu każdego człowieka. Jest nam najbliższa niezależnie od naszego wieku- nie istotne, czy jesteśmy małymi dziećmi, starszymi nastolatkami, czy już całkiem dorosłymi ludźmi. Dla osób dotkniętych niepełnosprawnością  stanowi najwyższe dobro, z którego czerpią przez całe życie targane skrajnymi emocjami. Osób poszkodowanych przez los jest stosunkowo dużo, nie są widoczni na co dzień – po prostu krępują się i nie mają odwagi poprosić o pomoc. Nie chcą wychodzić z domu
i pokazywać się publicznie, bowiem poziom tolerancji i zrozumienia jest niski w naszym społeczeństwie. Niekiedy żyją w beznadziei i samotności. WTZ – y wychodzą takim ludziom naprzeciw, stwarzają możliwość nie tylko kontaktu z drugim człowiekiem, ale także przygotowują do podjęcia pracy. Niepełnosprawni to wielokrotnie jednostki wielce utalentowane, które odpowiednio ukierunkowane i zmotywowane przez terapeutę ujawniają swe talenty - do tej pory  skrywane.


    Warsztat Terapii Zajęciowej działa od 2001 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Grajewie. Uczestnikami Warsztatu są osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Warunkiem uczestnictwa w Warsztacie jest posiadanie ważnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej oraz ukończenie 16 roku życia.


Warsztat  Terapii Zajęciowej jest finansowany ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Starostwo Powiatowe w Grajewie, Urząd Miasta Grajewo, Gmina Grajewo, Gmina Szczuczyn, Gmina Prostki ,Gmina Wąsosz, Gmina Rajgród.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w naszych zajęciach serdecznie zapraszamy do naszej siedziby na os. Południe 61, 19-200 Grajewo, tel./ fax. 86 2738817  -  Marta Gutowska- kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.