niedziela, 26 czerwca 2022

Kultura i rozrywka

  • 4 komentarzy
  • 11277 wyświetleń

3 Maja w Szczuczynie

Uroczyste obchody Rocznicy  Konstytucji 3 Maja odbyły się w Szczuczynie w parku przy Muzeum Pożarnictwa.  Imprezę otworzył Burmistrz Miasta - Waldemar Szczesny.

Piękny, okolicznościowy montaż słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bzurach przygotowani pod kierunkiem nauczycielki Jolanty Szulkowskiej. Poloneza i polkę zatańczył nowopowstały zespół taneczny przy Państwowym Gimnazjum w Szczuczynie, wystąpił też kwartet wokalno-insrtumentalny pod kierunkiem Janusza Nieczaja.

Galeria zdjęć

Zróżnicowany program przedstawił Miejski Dom Kultury - organizator imprezy. Wystąpiły w nim zespoły dzialajace przy placówce. 3 grupy taneczne, pracujące od 8 miesięcy pod kierunkiem Jolanty Kaszak:"Psotki I", "Psotki II" oraz "Galaktyka" zaprezentowały nowe i ciekawe układy choreograficzne.  Przed publicznością wystąpił obchodzący już swoje 15-lecie ludowy zespół śpiewaczy "Szczuczyniacy" pracujący pod kierunkiem Barbary Paszkowskiej.

Festyn był okazją do zaprezentowania dorobku  zespołu najmłodszych czyli "Małych Szczuczyniakow". W 17-osobowym zespole prowadzonym przez Andrzeja Szabelskiego występują dzieci w przedziale wiekowym od lat 5 do 15. Przedstawiły one montaż związany ze zbliżającym się Dniem Matki oraz wręczyły kwiaty mamom. Wieczorem wystąpił zespół "Avanti" z Białegostoku, przy którego muzyce zebrani bawili się do północy pod czujnym okiem dyrektora MDK - Janusza Marcinkiewicza.

Impreza odbyła się w ramach Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich w ramach Programu Integracji Społecznej.

 

piątek, 24 czerwca 2022

Wieści z Wojewodzina

czwartek, 23 czerwca 2022

Wakacje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym

Komentarze (4)

zespol był sympatyczny:)
ale szczuczyniacy to cwaniacy i kradna tablice rejestracyjne !

aj dzialo dzialo sie na tym festynie...

nie podobał mi się festyn ponieważ organizatorzy tego festynu zapomnieli o postawieniu tojtoi tylko trzeba było chodzić za krzaki lub do kogoś na podwórko i prosić?

tak nie powinno być jak się organizuje to trzeba zadbać oo uczestników festynu

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.