sobota, 25 maja 2024

Sport

  • 19 komentarzy
  • 13336 wyświetleń

2:1 dla Warmii

Grą kontrolną z Reprezentacją Ligi Amatorskiej piłkarze WARMII Grajewo zainaugurowali w środę przygotowania do nowego sezonu rozgrywek III ligi. Przed meczem na krótkim spotkaniu z zawodnikami Zarząd Klubu przedstawił zespołowi duet szkoleniowców, którzy w nadchodzącym sezonie będą prowadzili zespół WARMII. Będą to Jarosław Turowski (wcześniej opiekun zespołów młodzieżowych w Grajewie i Ełku) oraz Marcin Strzeliński, który będzie pełnił funkcję grającego trenera po ponad półrocznej przerwie.

Na pierwszych zajęciach zameldowali się w Klubie następujący zawodnicy:

Bramkarze: Krzysztof Gieniusz, Kamil Boufał

Obrońcy: Kamil Randzio, Łukasz Domurat, Marcin Arciszewski, Konrad Kowalko, Wojciech Koszczuk, Patryk Olszyński, Adam Lekenta, Mateusz Tuzinowski, Marcin Mikucki

Pomocnicy: Marcin Strzeliński, Krystian Górski, Mateusz Cybulski, Karol Kosiński, Mateusz Grochowski, Mateusz Szumowski, Michał Osypiuk, Daniel Tuzinowski

Napastnicy: Piotr Chyliński, Rafał Kozikowski, Damian Gutowski, Arkadiusz Golubiewski, Marcin Baczewski, Mariusz Milczarek, Tomasz Dzierzgowski

RUCHY KADROWE

Po przerwie spowodowanej kontuzją do treningów wraca Łukasz Domurat. Próbę wznowienia treningów podejmują Daniel Tuzinowski i Mariusz Milczarek, którzy długo rehabilitowali się po ciężkich kontuzjach. Do rozgrywek III ligi zostaną zgłoszeni kolejni młodzi zawodnicy z zespołu juniorów starszych: pomocnicy Mateusz Cybulski (16 lat) i Krystian Górski (17 lat). Niestety, najprawdopodobniej pożegna się z WARMIĄ Karol Kosiński, który po zakończeniu studiów w Białymstoku wraca do rodzinnego Brańska i ze względu na odległość do Grajewa zapewne znajdzie sobie klub bliżej miejsca zamieszkania. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja co do dalszej gry w naszym Klubie Konrada Kowalko, która na dziś jest niepewna. Na studia do Gdańska wybiera się Mateusz Tuzinowski i zapewne będzie z naszym zespołem tylko do końca września.

Przygotowania do rozgrywek z WARMIĄ oprócz wspomnianego Marcina Strzelińskiego rozpoczęło dwóch zawodników IV-ligowego GRYFA Gródek: obrońca Michał Osypiuk (27 lat) i napastnik Tomasz Dzierzgowski (23 lata). Trwają rozmowy z innymi kandydatami na grę w naszym zespole, którzy niewykluczone, że pojawią się na kolejnych treningach naszego Klubu.

Ze względu na trudności ze skompletowaniem składu NARWI Ostrołęka działacze tego Klubu odwołali zaplanowaną na sobotę 13 sierpnia grę kontrolną z WARMIĄ. W związku z tym, że większość podlaskich ekip rozpoczyna zajęcia dopiero w przyszłym tygodniu w sobotę WARMIA zagra z występującym w podlaskiej A-Klasie zespołem o jakże intrygującej nazwie PROMIL Białystok. Początek tego meczu o godzinie 11:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie.

 

MECZ

Po krótkim przedstawieniu zespołowi duetu trenerów i rozgrzewce zawodnicy WARMII rozpoczęli spotkanie z Reprezentacją Ligi Amatorskiej nad którą opiekę szkoleniową pełnił były zawodnik naszego Klubu Dariusz Doliwa, który zagrał w tym spotkaniu na pozycji środkowego obrońcy. Oprócz niego z zawodników, którzy mają za sobą grę w WARMII w rozgrywkach ligowych wzięli udział Andrzej Doliwa (wiosną ub. sezonu zawodnik III-ligowej WISSY Szczuczyn), Paweł Obrycki oraz najstarszy uczestnik tego meczu 46-letni Wojciech Kozikowski, dla którego czas jest niezwykle łaskawy a który sportową sylwetką i umiejętnościami wciąż góruje nad wieloma znacznie od siebie młodszymi zawodnikami. Poza nimi w Reprezentacji Ligi Amatorskiej wystąpili byli juniorzy naszego Klubu – Tomasz Chyliński, Damian Kiersznowski, Andrzej Sturgulewski i Paweł Zalewski.

Cały zespół zawodników z Ligi Amatorskiej zasłużył na ogromne brawa z trenerem Dariuszem Doliwą na czele, który niezwykle mądrze ustawił taktycznie swoją drużynę. Grając w dużym upale i na fatalnej nawierzchni boiska (pokrytego w wielu miejscach wyschniętą trawą i które po ostatnich suchych dniach zrobiło się twarde niczym beton) reprezentanci Ligi Amatorskiej radzili sobie zupełnie przyzwoicie. Treningi i gry kontrolne, które ten zespół odbywał przed spotkaniem z WARMIĄ, ogromna ambicja  i dobre przygotowanie taktyczne sprawiły, że wcale nie był to łatwy mecz dla świeżo wracających do gry po urlopach piłkarzy WARMII, dla których był to pierwszy kontakt z piłką od zakończonego miesiąc temu sezonu ligowego. Choć optyczną przewagę od początku meczu posiadali III-ligowcy, to niewiele z niej wynikało. U zawodników WARMII widoczny był zupełny brak tzw. „czucia” piłki. Kilka razy po fatalnych błędach rywale dochodzili do naszego pola karnego, choć w pierwszej połowie nie zagrozili poważniej bramce Krzysztofa Gieniusza. WARMIA zdobyła prowadzenie w 36 minucie gdy w zamieszaniu podbramkowym Mateusz Tuzinowski z bliska pokonał Damiana Kozikowskiego. W ostatniej minucie pierwszej połowy kapitalna solową akcją popisał się aktywny w ataku Tomasz Dzierzgowski, który pięknym strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali.

W drugiej połowie gra przebiegała podobnie. Piłkarze WARMII w doskonałych sytuacjach koszmarnie pudłowali – na przykład Damian Gutowski z odległości ok. 1 metra nie trafił w pustą bramkę. Zamiast wygrywać różnicą kilku bramek piłkarze WARMII zostali skarceni golem, którego w 66 minucie spotkania po solowej akcji zdobył Damian Kiersznowski, wykorzystując kompromitujące wręcz błędy naszych piłkarzy.

Do końca gry wynik nie uległ zmianie. Warte podkreślenia jest to, że mecz odbył się w duchu fair play. Nie było w nim brutalnych zagrań a zawodnicy obu zespołów traktowali się z należytym szacunkiem.

Podczas spotkania przeprowadzona została kwesta Fundacji Na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego. Dwie wolontariuszki – Izabela Perkowska i Katarzyna Ajdyn, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i poświęcenie swojego wakacyjnego czasu zebrały od licznie przybyłych na ten mecz kibiców dokładnie 476,08 złotych. Dochód z kwesty Fundacja przekaże na zakup pompy dyfuzyjnej dla Pododdziału Noworodkowego Szpitala Ogólnego w Grajewie. Pomysłodawcą kwesty był Zarząd K.S. WARMIA Grajewo, który zwrócił się z propozycją jej przeprowadzenia do Pani Alicji Rutkowskiej – Prezes Fundacji Na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego i Wicestarosty Powiatu Grajewskiego.

W imieniu Zarządu Klubu i Fundacji serdecznie dziękujemy Kibicom za wsparcie szczytnego celu.

10.07.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

 

WARMIA Grajewo – REPREZENTACJA LIGI AMATORSKIEJ 2:1 (2:0)

1:0 Mateusz Tuzinowski 36’, 2:0 Tomasz Dzierzgowski 45’, 2:1 Damian Kiersznowski 66’

WARMIA: Gieniusz (46’ Boufał) – Randzio (85’ Lekenta), Arciszewski, M.Tuzinowski (46’ Grochowski, 83’ Golubiewski), Kowalko (70’ Olszyński) – Strzeliński (46’ Mikucki), Cybulski (46’ K.Górski), Osypiuk (62’ Kosiński), P.Chyliński (55’ Milczarek) – R.Kozikowski (46’ Gutowski), Dzierzgowski (60’ Koszczuk)

R.L.A: Kozikowski (46’ Sobolewski, 60’ Wiktoruk) – Obrycki, D.Doliwa (65’ Siemianowski), A.Doliwa, Kraus (80’ Sznela) – Sztachelski (60’ Karwowski), Sturgulewski, Obiedziński (28’ Jankowski, 55’ W.Kozikowski), Prostko (46’ Zalewski) – Kiersznowski, T.Chyliński

Sędzia: Marcin Niebrzydowski (Grajewo)

Widzów: 250

Żółta kartka: Marcin Arciszewski (WARMIA)

Autor: Janusz Szumowski

http://kswarmiagrajewo.org

http://facebook.com/warmia

 

 

foto: Warmia

Stoją od lewej: Konrad Kowalko, Jarosław Turowski (trener), Patryk Olszyński, Rafał Kozikowski, Marcin Baczewski, Łukasz Domurat, Arkadiusz Golubiewski, Michał Osypiuk, Damian Gutowski, Krzysztof Gieniusz, Kamil Boufał, Mateusz Tuzinowski, Marcin Arciszewski, Mateusz Szumowski, Wojciech Koszczuk
Dolny rząd od lewej: Adam Lekenta, Karol Kosiński, Mateusz Grochowski, Mariusz Milczarek, Marcin Mikucki, Marcin Strzeliński, Tomasz Dzierzgowski, Mateusz Cybulski, Kamil Randzio, Piotr Chyliński, Krystian Górski.

foto: RLA
Stoją od lewej: Tomasz Paszkowski, Dariusz Karwowski, Adrian Jankowski, Paweł Wiktoruk, Krzysztof Prostko, Rafał Sznela, Tomasz Chyliński, Dariusz Doliwa, Grzegorz Kraus, Przemysław Obiedziński, Damian Kiersznowski,
W dolnym rzędzie od lewej: Marcin Chrzanowski, Paweł Zalewski, Andrzej Doliwa, Paweł Obrycki, Andrzej Sturgulewski, Kamil Sztachelski, Damian Kozikowski, Mariusz Siemianowski, Wojciech Kozikowski

Komentarze (19)

moze jakis mecz rewanzowy przed meczem ligowym ??

kibicow wiecej niz na ich meczu ligowym zeby trybuny byly na orlikach ( na jednostce by mogli nad tym pomyslec miejsce jest ) to wiecej ludzi by przychodzilo ogladac zakladowki jak warmie

cienizna u warmi 25 zawodnikow i nie dali rady zabiegac chlopakow z zakladowek

Tylko ze Warmia wyszla na sucho bez zadnego treningu a Zakladowki od misiaca w treningu

Mimo wszystko wynik nie najlepiej świadczy o Warmii. Oldboye i nowicjusze bez większego zgrania przegrali jedną bramką.

I kogo teraz zgłosić do III ligi ?

brawo - Jarek Turowski I powodzenia a w tym jestes dobry

ludzi wiecej bo bilety za darmo i mozna bylo wnosic alkohol

"Zakładówki" spotkały sią aż 8 (osiem) razy a nie miesiąc plus gierka juniorami !!!

Żal tej całej warmi

przez miesiac to mozna zrobic remont mieszkania, ale formy mocno nie poprawisz, wynik stawia warmie w dziwnej/trudnej sytuacji.

do kibic!! my dwa tygodnie trenowalismy i to bylo wiecej gierki niz treningu rozgrzewka troche cwiczen i to wszystko nawet jakby warmia trenowala to i tak sa ciency nabrali juniorow samych hehe mozna powtorzyc rewanz i niech trenuja i tak samo beda grac bo cy trenuja czy nie to i tk nic do gry nie wnosza :)

od jakiego miesiaca treningi? 2 tygodnie chlopaki biegali a warmia caly czas od paru lat wiec nie ma co porownywac, wstyd dla warmii, tyle w temacie!

grajewiacy broniom sie przed true story ze cienizna u nich

Nie ma co mówić, wstyd i tyle, nic Warmii nie tłumaczy, tylko czy jest z czego się cieszyć, że Warmia jest tak słaba?? fajnie by było zorganizować rewanż przed startem ligi.

Po przeczytaniu tego sprawozdania z meczu stwierdziłem iż nie wszystkim "czas jest niezwykle łaskawy". Jednak szczególnie cieszy mnie fakt iż tylko jeden miesiąc przerwy mają zawodnicy III ligowi , aż strach pomyśleć co by mogło być po przerwie kilku miesięcznej(utrata czucia reprokursyjna, ciemnota konwulsyjna)

. Panowie Warmia może warto się zastanowić czy nie powołać do drużyny któregoś z zawodników ligi amatorskiej.

moim zdaniem junior to była by dobra inwestycja w Grajewie ... wydaje mi się że trudniej było grać z samymi juniorami jak z seniorami .. Turek powinien na to postawić a za pare lat będzie miał fajną ekipę ! w meczu głównym bardzo fajnie się spisał pomocnik warmii młody junior rewelka .. a reszta zwyczajnie coś tam grała .. w tym roku raczej nie obronią się przed spadkiem .. smutne ale prawdziwe ...

ty GraczZakladowek tak sie nie podniecaj bo piszesz ze Warmia nabrala samych juniorow a kogo niby ma wziac? mlode chlopaki musza grac w seniorach bo nie ma komu. cieszysz sie to sie ciesz ale nie zachwycaj sie tym tak bo to tylko zwykly sparing

graj faktycznie chyba troche za bardzo sie pod....cił :> nie mniej jednak cza być zadowolonym z postawy amatorów .. trenowali tylko półtorej tygodnia .. a Darek zrobił z nimi coś fajnego .. jest różnica grać na małym a na dużym boisku .. teraz tylko cza mieć nadzieję co do młodej warmi .. ! juniorzy są na prawdę spoko .. cza im dobrego pokierowania .. i powinno być całkiem spoko .. oczywiście muszą się przykładać

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.