niedziela, 3 lipca 2022

Wiadomości

  • 17 komentarzy
  • 4820 wyświetleń

1300 zł "za nic". Bezwarunkowy dochód podstawowy?

Nawet 31 000 osób przez dwa lata ma otrzymywać 1300 zł miesięcznie. Po co? Ekonomiści chcą sprawdzić, czy skonsumują czy zainwestują te pieniądze. Czy będą się uczyć, próbować awansować albo tworzyć firmy.

 

Dochód gwarantowany charakteryzuje się tym, że nie trzeba spełniać żadnych warunków, aby go otrzymać: ani kryteriów dochodowych, ani dotyczących pracy czy też posiadania dzieci. Przysługuje on każdemu w wieku produkcyjnym.

Program bezwarunkowego dochodu podstawowego zostanie wdrożony (jeśli znajdą się odpowiednie fundusze) przez Stowarzyszenie Warmińsko-Mazurskich Gmin Pogranicza i obejmować będzie północne gminy województwa, leżące przy granicy z Rosją.

Komentarze (17)

Wprowadzają Wielki Reset. Ludzie i tak powiedzą, że to fake :-)

Podbija doslownie od czytania o tym wszechobecnym socjalu.

Za 1300 to może w tvn 24 kupić 5 kilo czereśni

Tak, tak, 1300 zł da się zainwestować. Jest aktualnie taka piramida finansowa "wpłać 900, a miesięcznie dochody twoje będą 14 tys. i więcej miesięcznie. Niby za tym kryje się Orlen. Hm....? A może dadzą 1300, a potem będą dzwonić i namawiać, aby wpłacić na Orlen. Może to kolejny przekręt, aby wyprowadzić kasę ze skarbu państwa.

Ciekawy jestem czy te pieniadze przekaze Morawiecki z Kosciolem ze swoich kieszeni czy z okradania innych Obywateli ktorzy ciezko pracuja. Bo chyba z Nieba nie Spadna.

Do Reset - święte słowa. Plan realizują doskonale wedle rozpisania..... Wielki reset !

Jak dawac to wszystkim i nie wyrozniac na lepszych i gorszych.

Komu dadza to Ci niech glosuja na Pis . Wyrozniac i dzielic ludzi na lepszych to umie tylko Pis.Albo dac wszystkim albo nikomu i sie nie osmieszac.W czym pozostali mieszkancy sa gorsi od warminsko -mazurskiego???Zenada

Zawody w osiągnięciu inflacja 50% do końca roku trwają w najlepsze...

Takie badanie jest bezsensowne przy takiej kwocie, bo to nie są pieniądze za które można przeżyć. Ktoś dostanie sobie dodatek w kieszeń i tyle. Z kolei jakby ci ludzie dostawali pieniądze za które można godnie pożyć, dajmy na to te 5000zl, to wtedy może coś by się dało z tego wynieść, bo wtedy faktycznie człowiek by nie czuł presji potrzeby pieniądza, wtedy można sprawdzić jak polepszy się jego jakość życia, czy dalej będzie produktywny dla społeczeństwa itp. A poza tym to ten artykuł jest bardzo prowokujący w wymowie i wyglada jakby specjalnie został tak napisany..

Ostatnia prosta! Doganiamy Venezuelę...
gorszy sort - rozumiem, że to pytanie retoryczne... Oczywiście, że okradną pracujących!

Ciekawe kiedy ten kraj spadnie z rowerka i powitamy nowa Grecję :))

Dlaczego tylko 1300 aby zobaczyć co zrobią z kasą należałoby dać co najmniej po diecie poselskiej.

Ciekawe pewnie dostanie to sama patologia z mopsu znając życie.

Jeśli obywatele będą polegali na regularnych wypłatach od rządu, to będą musieli się już zawsze dostosowywać do wszelkich obostrzeń i nowych regulacji w obawie przed utratą tych pieniędzy.

Na pewno patologii dadzo

Dana dadzo ? Jesteś patologią!

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.