czwartek, 18 lipca 2024

Sesje Rady Powiatu

Zapraszam do śledzenia i komentowania sesji Rady Powiatu Grajewskiego

Najważniejsze ustalenia?

Jak śledzić jak nie ma jej na żywo?

A który to radny zaprasza nas do śledzenia i komentowania? To radny nie wie, ze jak się kogoś zaprasza to trzeba podpisać się imieniem i nazwiskiem?

A co tam oglądać jak Starosta z Panią dyrektor na żadne z pytań nie chcą odpowiedzieć . A radca prawny za 9 tys. miesięcznie to bogate te nasze starostwo. I jeszcze tyle spraw .

I oto objawiają się dwie gwiazdy nowej kadencji. Niesamowicie wyedukowani eksperci ;) a specjalista ich jak przedszkolaków wyjaśnił. Szczerze, jeśli tak to się zaczyna i owi radni krzyczą o tym że Zarząd nic nie robi(początek kadencji) a sami blokują działanie rady to zapowiada się męka. I dla radnych biorących udział w tym cyrku i dla nas mieszkańców że takich radnych wybraliśmy ?

Jak mozna sledzic i komentowac sesje jak w kolko tylko komu pieniadze i stolki. A komentarze nie sa pubikowane na e-Grajewo. Tam sa wyrazane opinje o waszych sejach Powiatowych i Miejskich ktore nie sa publikowane. To w koncu dla kogo jest ten portal. Tam sa opinje o waszych dzialaniach jak ich nie ma to kto ma czytac. /

Tzw. opozycji nie udało się doprowadzić do paraliżu działalności organów Powiatu.

Panowie bardzo dobrze! Zakłopotani to mogą być ci, co przez pięć kolejnych lat słowa z siebie nie wydadzą. Tam trzeba każdy grosik, totalnie każdy, poddać rozliczeniu i sprawdzeniu. Macie obowiązek pytać i szukać. Czuję się że ktoś mnie reprezentuje. Odwagi.

Bardzo dobrze, że są pytania i odpowiedzi na kluczowe zadania. Jako widz dowiaduję się więcej o inwestycjach wydatkach i problemach powiatu. Pan Cebeliński i Pan Doliwa trafnie zadają pytania w imieniu Nas- mieszkańców, bo właśnie ten organ władzy RADNI pracują dla Nas i o tym nie wolno zapominać. To są merytoryczne, otwarte sesje a nie ukrywanie po co na co dla kogo. pan Radca Prawny również brawo za otwartość, wiedzę i szybkie odpowiedzi, bez ukrywania prawdy. Pozdrawiam i życzę otwartości na rozmowy i konstruktywnych porozumień.

Nie rozumiem tych dwóch radnych " mieszających", a szczególnie jednego, który pełnił funkcję wicestarosty .... symulował życzliwego, aranżował sytuacje i nic nie pomógł zwykłemu zjadaczowi chleba, który z naiwnością chodził do niego licząc na rzeczywistą pomoc. Aktor....... Ten pan był już u władzy, co dobrego zrobił? Dlaczego w Grajewie tak brudno na ulicy Wojska Polskiego? Skoro zajął się sprzątaniem to niech sprząta. Dlaczego nikt mu pensji nie obniży- brudno, brudno, brudno.

do wyborca: a to pech, mój kontakt z P. Cebelińskim był zawsze na plus. Dostałeś zlecenie, czy to sam stworzyłeś? P. Cebeliński nadepnął komuś na ucho. Stare powiedzenie "słychać wycie? Znakomicie". Powtórzę Panowie ODWAGI!

wyborca, umyj sie i na spacer przewietrzyc czaszke, a nie walic farmazony

I skończy się traktowanie powiatu jak prywatnego folwarku! Mam nadzieję, że Pan Doliwa udostępni wszystkim odpowiedzi Dyrektor szpitala. Panie Doliwa liczę na to!

Widac po komentarzach jak mozna sledzic dzialnosc Rady. Tylko jedna pani drugiej pani jak dokopac. Nic o rozwoju Powiatu. Komentarze znow UCIETE. Brawo CENZURA urzednicza.

Widac po komentarzach jak mozna sledzic dzialnosc Rady. Tylko jedna pani drugiej pani jak dokopac. Nic o rozwoju Powiatu. Komentarze znow UCIETE. Brawo CENZURA urzednicza.

Prawnik jest zatrudniony za ponad 11.000 zł. Wszyscy zostali oszukani. Kłamstwo z umową zlecenie i potrącaniem składek od niby 9.000 zł. Wystawia fakturę na 9.000 zł, do tego dolicza vat. To jest uczciwy i dobry prawnik? Który tak kłamie?

W ostatniej kadencji ktoś 5 lat był Wicestarostą, wtedy było wszystko OK .

A gdzie jest to kłamstwo? Wyjaśnił tylko, ile dostaje "na rękę"

Panie Doliwa i Cebeliński do przodu. Wnoście też własne propozycje. Niech ta rada w końcu ma trochę życia i otwartości. Tylko w was nadzieja./

Wszystko napisane w punkt. Brawo

trafny komentarz, ludziom trzeba otwierać oczy, ponieważ są poddawani manipulacji

do pięt Cebelińskiemu nie dorastacie

Panie radny czas wrócić do szkoły tam byłeś szanowany a dla pieniędzy sprzedałeś się w politykę

Prawnik chyba trochę nakłamał, bo jak znam przepisy to on wystawia fakturę, w niej jest netto 9 tys. + VAT 23%

Na rękę dostaje 9.000 zł. Nie potrąca się od tego żadnych składek. Wystawia fakturę na firmę na ponad 11.000 zł, bo nalicza jeszcze vat. Czego tu nie rozumieć? /

A czasem z tych 9000 zł nie musi opłacić składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne?

To prawnik w ciągu roku wyciągnie z naszego powiatu 100 000 zł. Za taką kasę można by było kilka klas w szkołach wyremontować.

Średnie wynagrodzenie radcy prawnego według strony internetowej wynagrodzenia.pl wynosi ok. 11350 zł brutto.

Do Genka.A ile klas można byłoby wyremontować za pobory radnego Cebelinskiego jako wicestarosty przez 5 lat? Jakoś powiat działał bez niego przez 5 miesięcy.

Ale to nic nowego, że pewne zawody są lepiej opłacane.Tak bylo i bedzie.Nikt przed Wami ksiazek i szkół nie zamykał.

to że niektóre zawody są lepiej opłacane to każdy wie, ale prawnik w starostwie powinien zarabiać dużo mniej od średniej, tak jak większość pracowników zarabia mniej od średniej swojego zawodu.Ciekawe dlaczego pan radca nie został w Rajgrodzie

Tolek ,jeżeli działał to po co wybrano wicestarostę?
Strata pieniędzy?
Moim zdaniem powiaty to pomyłka.

Weź się trochę podstaw naucz. Umowa z firmą a osobą prywatną to dwie różne rzeczy. W tym przypadku zawarta jest umowa z firmą.

Do Grajka.Wybrano wicestarostę,bo wymaga tego ustawa.

Do oglądałam.W Rajgrodzie zmienił się burmistrz . Może nie chciał pracować z nowym,podobnie jak sekretarz gminy i kilku innych pracowników

A ile zarabia sekretarz który też jest prawnikiem? Czy to nie jet trochę nadużycie starosty? Ale trzeba się odwdzięczyć za wygraną sprawę. Na żywo pań sędzia trochę nie zachował rodo wymieniając z nazwiska pozywająca. To dobrze o nim nie świadczy.

Do Mateusza.Jak wynika z BIP ponad 11.000 zł brutto.

Do Mateusza.Ale jakoś zbyt go nie doceniają,bo sekretarz gminy w Rajgrodzie według BIP zarabiał ponad 15.500 zł brutto.

Doczytaj zanim coś napiszesz był w Rajgrodzie i sekretarzem i zastępcą burmistrza

sekretarzem był ktoś inny, proszę nie wprowadzać w błąd

To przeczytaj oświadczenia majątkowe jakie miał stanowisko w Rajgrodzie

A ty Tolek sam co robisz, że tak świetnie się orientujesz? Może to ty jesteś sekretarzem powiatowym, skoro tak bronisz stanowiska? Pamiętaj tylko, że pracownicy wiedzą dokładnie, na kim można polegać i do kogo zwrócić się po pomoc, a sekretarz do tych osób nie należy. W obecnej sytuacji, to zbędne stanowisko!

Tolek już sam sobie zaprzecza. Trochę się gubi.

Grajek ty jesteś z po bo tak samo gadasz

Mamy już niejednego Tolka.A wiedza o tym co się dzieje w jednostkach samorządu terytorialnego, w tym w Powiecie Grajewskim, pochodzi głównie z internetu, w tym z BIP.

To niech startuje na sekretarza w rajgrodxie. Jest wolne miejsce.

W Rajgrodzie już nie ma wakatu.

Powinien być zakaz łączenia mandatu radnego z byciem członkiem partii, bo potem mamy pyskówkę PO - PIS zamiast merytorycznej dyskusji co dobrego zrobić dla mieszkańców.

W Grajewie to po potrzebuje pyskówki żeby zabłysnąć drogiej publiczności

Radni z tzw. Komitetów Szwagrów troszczą się tylko o własne stołki - patrz rada powiatu, miasta... Dyskusji merytorycznej w wykonaniu tych radnych to jeszcze nie słyszałem! W partiach to przynajmniej jest jakaś struktura, wzajemna odpowiedzialność za losy miasta, powiatu, województwa, kraju... Szwagrów interesuje tylko korzyść jednostkowa.

Tylko kto wybrał tych szwagrów?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.