Banery wyborcze

Jak uważacie czy Kościół powinien pozwalać na wieszanie banerów partii na swoim ogrodzeniu. Chyba lekka przesada miejmy nadzieję że to się zmieni !

Pewnie gdyby były komitety pzpr i tam wisiały byłbyś zachwycony

Nihil novi. Grajewskie kościoły są do granic upolitycznione. Kilka miesięcy temu w takiej parafii jak nigdy nic spotkanie mieli skrajnie prawicowi działacze, teraz - gdy wybory za pasem - Kościół stał się miejscem agitacji politycznej. A potem kwik wiernych, że młodzież odpływa i nie ma zamiaru uczestniczyć w tym cyrku. I ja się młodym nie dziwię - czynią zupełnie właściwie. Dopóki grajewscy proboszczowie nie oprzytomnieją, że kościół to wspólnota wiernych, a nie prywatny folwark, dopóty nie ma sensu traktować tych parodystów na poważnie. Przykry znak czasu...

Nie powinne wisieć ,bo to dzieli wierzących. Ponadto , jeśli wiszą w większości jednej partii to sugeruje ,że proboszcz tej parafii popiera daną partię ,a to jest niedobre dla całego kościoła, bo zniechęca ludzi o innych preferencjach wyborczych.

do Bereta-pzpr nie wieszał swoich plakatów przy kościołach.

Ostatnio byłam w tym kościele. Proboszcz powiedział faktycznie dobre kazanie. Po wyjściu z kościoła zabaczyłam banery. No i wyszły dwie twarze księdza: w kościele jest uduchawiającym, a już poza kościołem uczestniczy w dzieleniu społeczeństwa. Ksiądz zawsze powinien jednoczyć. No, ale ten ksiądz , tak naprawdę, tworzy kościół narodowy i odchodzi od chrześcijańskim korzeni. Smutne i nie dziwi mnie, że w tym kościele ministranci to dziadkowie.

Klechy nie powinni wychodzić ze swoją propagandą za płot kościoła. Juz niedługo tak będzie.

Dlaczego pozwala się na wieszanie banerów / ./ na terenie jednostek podległych urzedowi miasta. Kto na to pozwala./>?

Pankracy- popieram w 100%. /Jeszcze trochę i kościoły będą świecić pustkami... Gdzie w tym wszystkim jest Pan Bóg???
Nie tylko w naszych grajewskich kościołach jest polityka. /

Wstyd dla Kościołów i ich proboszczów oraz dla partii. Zauważyłem, że są to dwie /A może na ich ogrodzeniach swoje plakaty powinna wieszać opozycja na czele z lewicą, dlaczego nie. WSTYD, WSTYD, Wstyd!!!

No też jestem przeciwko banerom na kościołach .Dzisiaj właśnie zobaczyłam . Szok...

Kiedy się Kościół opamięta. Jak widzę banery na płocie kościoła to zastanawiam się czy zrezygnować z chodzenia w niedzielę do tego budynku bo on przestaje być świątynią. Wspieranie w sposób jednoznaczny partii politycznej przeistacza budynek kościoła w budynek, który staje się miejscem kultu ale partii. Tym bardziej, ze postaciom na tych bilbordach bardzo daleko do wzorców moralnych. Możesz być łajdakiem ale jak w niedziele wszyscy widzą, że chodzisz na mszę i sypniesz groszem nie swoim ale publicznym na Kościół to możesz liczyć na wsparcie tej instytucji. Co za obłuda.

Czy jesteś za rozdziałem kościoła od państwa? Ciekawa jestem jaką opcję wybraliby Polacy.
/

MTalaga rozdział powinien być i trzeba wybrać partię która to zrobi dla oczyszczenia sytuacji

Oni wieszają gdzie chcą nie pytając si ę nawet o zgodę właściciela posesji prywatnej. Gdyby to u mnie zrobili tak tego bym nie pozostawiła.

Dlaczego Urząd Miasta nie jest apolityczny. Dlaczego Burmistrz wyraził zgodę na wieszanie banerów kandydatów słusznej partii PIS, na ogrodzeniach jednostek podległych miastu??? Ogrodzenie targowicy, MOPS, brama wjazdowa od ul. Ełckiej na nowy parking za biblioteką. Pani PRZEWODNICZACA RADY MIASTA, pole do działania dla pani. CZEKAMY.

Proponuję przeczytać memoriał T. Kościuszki i (może ktoś pamięta) "dwadzieścia jeden postulatów" , porównać do obecnej sytuacji jaka jest w Polsce i wyciągnąć wnioski.

Nie powinno wieszać się banerów na szkołach przedszkolach instytucjach użyteczności publicznej MOSiR. stadion Warmii, MOPS, Hades. Ciekawi mnie ile zarobiło na tym miasto. Nie jest tajemnicą że Grajewa nie stać na edukację naszych dzieci w szkołach podstawowych. Każdy przedsiębiorca który chce powiesić swoją reklamę na "płocie " musi zapłacić według ustalonego cennika. Przedsiębiorca płaci podatki które w jakieś części nadal trafiają do kasy miasta. Najśmieszniejsze jest jednak to że powieszone banery przedstawiają polityków których znamy tylko "plakatu" co 4 lata. Pierwsza bym powiesiła baner polityka który coś zrobił dla tego miasta. A nie polityków którzy podwieszają się pod rządowe programy np. Nowy Ład na drogi i chodniki nawet na łąkach za miastem. Podwieszają się , wieszają się, czyżby Spadająca Gwiazda o której śpiewał Zenek.

Banery wieszane są za zgodą właściciela i nikomu nic do tego nie chcesz to nie czytaj i nie wypisuj swoich mądrości

Poproś swojego radnego żeby na następnej sesji o to zapytał burmistrza albo sam wystosuj takie zapytanie na piśmie burmistrz musi a takie zapytanie odpowiedzieć.

Jak nie zapytacie, to nasz radny na pewno zapyta. Poczekajcie.

Radni ze słusznego stowarzyszenia na pewno nie zapytają, bo się boją, ze nie będą wciągnieci na listy.

Należy zrobić wszystko, aby nie sprzedać POLSKI w obce łapy. Pozdrawiam kochani rodacy.

Obserwator, ksiądz nie jest właścicielem.

Teraz się okazuje ilu jest fałszywców wokół nas. Np. na wioskach niby narzekają na rządzących, jednemu posłowi nawet swemu czasem podziękowali szambem, a teraz co trzeci płot wisi jego oblicze.

Do obserwatora : owszem banery są wieszane za zgodą właściciela więc ty na swojej prywatnej własności wieszaj co, gdzie i ile chcesz. Ale budynki sakralne i państwowe są własnością nas wszystkich.
Zaś ogólnie : obecnie nie mieszkam w Grajewie ale pytanie do zbulwersowanych- dlaczego nie pójdziecie do proboszcza czy burmistrza i nie powiecie co o tym myślicie?

Za zgodą gospodarza może tak lepiej

W naszym mieście nie ma innych bander niz Pisowce. Dlaczego nie ma innych ?

Powinny być zdjęte z miejsc publicznych oraz kościoła.
Nie powinno być tak wyborcy zdecydują a nie co nam wciskają

Czy zapytaliscie burmistrza dlaczego na jego płocie wiszą banery tylko jednej parti a on startował jako niby bez partyjny więc trzeba się zastanowić na przyszłość

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.