niedziela, 1 października 2023

" Czystość " na Centrum

Co się dzieje z naszym Centrum? Od pewnego czasu kosze na śmieci pod blokami przy ławkach non stop pełne, wysypują się papierki i butelki w koło. Trawa długi czas nie była skoszona dopiero na rozpoczęcie roku szkolnego została koszona. Nie wspomnę o krzakach pod blokami, które bardziej straszą metrowymi odrostami łodyg niż miałyby upiększać nasze osiedle. Strach pomyśleć o jesieni kiedy zaczną spadać liście. Czy zmienili się pracownicy w ekipie sprzątającej czy na czym polega problem ? Nie jestem jedyną osobą, która zauważyła tę niekorzystną zmianę, sąsiedzi również... :(

Nie wiem o ktore Centrum chodzi.pod 5 sie zmienilo.Teraz jest czysciej.Co do koszy to jak ktos wychodzac z domu wklada reklamowke ze smieciami lub opakowanie po pizzy to wybacz wiecej smieci nie wejdzie.

Brud i syf siedzą ludzie i dłubią pestki pod klatkami rzucając łupiny na chodnik i pod ławkę, kosze pełne aż się wysypuje ale osoby które siedzą cały dzień pod blokami nawet nie zbierze tych śmieci. Najwyrazniej pasuje im śmietnisko. Akurat kolo 5 i bloków wkoło to powstaje drugie Traugutta. Ludzie dbajmy o to co mamy.

Przy śmietniku leżą ścięte gałęzie od tygodnia przy blokach 9,10 , brak dojścia do śmietnika, interweniowałem w dziale technicznym. Brak reakcji , sprzątają po łebkach i są to co raz nowe osoby. Gałęzie sa wrzucane do kompostowniku, liście i trawa tak , a nie konary .
Brak odpowiedniej kontroli z strony spółdzielni.
A w 10 -tce podobno mieszka członek rady ?

Każdy blok powinien mieć swojego opiekuna , obniżyć czynsz takiej osobie i mamy problem rozwiązany, osoba ta może jest na emeryturze , lub z grupą i chętnie by podjęła się takiego obowiązku pilnowania porządku, by sprzątała itp.Warto nad tym się pochylić spółdzielni.

Marek o jakim czlonku ty mowisz.Ludzie startuja chyba tylko dla kasy.Poprzednio byl tez ktos conic nie robil .Wstyd pp vo startowac.aby przytakiwac i byc dlugopisem?

A kto ostatnio.widzial kogoś z zarządu smlw , niech oni wezmę się za robotę bo już spod bloków nie dość że trawa zniknęła to i ziemia .... same kamienie i konary wystają... toć to wstyd .... żadnych nowych nasadzen i uzupelnien i kontroli pod kontem uzupełnień) Może czas P. prezes wysłać pracowników na spacer I kontrolę!

Napewno chodzi o Centrum po stronie Netto, galerii itd bo to widać teraz gołym okiem te wszystkie latające papierki.

Od strony dawnego tesco te ogródki i w około nich wołają o pomstwę do nieba.
Fakt śmietniki przy ławkach pełne, aż sie wysypuje. Krzaki nie widziały przycięć od pewnie paru lat.

Pod blokiem 36 na centrum przy duzym śmietniku ZAWSZE PO weekendzie lezą połamane meble i agd rtv . Zabierane są dopiero po miesiącu, dwoch.
Masakra!!

Pod blokami na Centrum od strony tesco to te bachory co siedzą na ławkach bez opieki do 23.00 wrzucaja codziennie po 10- 20 butelek po napojach ,energetykach itd to i nic dziwnego że w ciągu dnia śmietniki przy ławkach są zapełnione.

śmieci swoją drogą bo ludzie wywalają je nie patrzą gdzie o segregacji nie wspominając. Trawa i krzewy są przycinane nagminnie pod blokiem nr 5 czasami nawet przed 6 rano co woła o pomstę do nieba jak pod oknem pracuje pan z dmuchawą i gania 5 liści przy tym kurząc na zaparkowane samochody z takich akcji na pewno nie ma pożytku. Logistycznie coś zawodzi bo na moim centrum co czwartek od 6/7 rano kosiarze umysłów działają nawet jak trawa nie wymaga koszenia albo nie ma liści do zamiatania.

Do kosiarze umysłów : najwidoczniej na jednym centrum są pracownicy dbający NAGMINNIE jak wspomniałes o porzadek a na drugim centrum zapewne inni pracownicy nie robią nic aby ten porzadek utrzymac... a moze tych pracownikow jednak nie ma....?

Jest bardzo brudno na Os Centrum. Nie wiem dlaczego Społdzielnia tego nie chce widziec czy nie widzi. Brak kontroli ze strony Społdzielni i tyle w tym temacie.

Jawny brak z strony spółdzielni odpowiedzialnych za porządek na tym osiedlu i wyegzekowania tego wszystkiego o czym Państwo piszą .
Codziennie powinien być objazd i sprawdzenie stanu czystości na osiedlach . Słabo to wygląda, facet mieszka z rady na Centrum w 10 , a syf jak był tak jest , gałęzie leżały cały tydzień przy śmietniku, co tu jest grane ?

Spółdzielnia pracuje zdalnie. Wszystko widzi przez internet i nie musi robić objazdu.

3 lata temu kupiłem mieszkanie w Białymstoku i wiecie co ,co rok jest rozliczenie bloku ile na co wydali nawet jak wymienią głupi zamek w drzwiach też jest ujęty a tu nigdy nic takiego nie dostałem tylko podwyżki i tłumacza że nic nie zarabiają tylko dziwne że woda ma inną cenę w domu prywatnym jak TU

Ja też nie rozumiem tych kwot w spółdzielni

Grajewo to miasto mlekiem płynące a lokatorzy to dojne krowy ! Tyle w temacie !

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.