środa, 5 października 2022

Progi zwalniające.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat, ostatnio byłem w mieście podobnym do naszego w woj. Mazowieckim i zwiedzałem okoliczne miejscowości, ku mojemu zdziwieniu, nie widziałem ani jednego, czyżby nasza władza miała jakis uraz czy inne powody.

nie uraz tylko jak barany jeździć nie umieją to są robione progi jak się jeździć nie umie to potem takie są efekty sami sobie winni są kierowcy podziękujcie tym co zdadzą prawko kupią im rodzice auto a oni udają Kubicę na torze wyścigowym. PRETENSJE MIEJCIE DO SAMYCH SIEBIE

W Grajewie progów jest za mało i są zbyt małe. Powinny być rozstawione co 10 metrów i być wyższe o pół metra.

Dokładnie, burakom za kierownicą podziękujmy.

Brawo Grajewo. Jedyny skuteczny sposób na świrów drogowych, którzy nie potrafią jeździć z normalną prędkością przez osiedla grajewskie.

Bo jeżdżą debile jakby jechali F1, progi i tylko progi takich hamują. Jeszcze czekam na Topolowej aż w końcu zrobią, wójt mieszka a nic nie robi.

Ja nie mam nic przeciwko progom. Grajewo jest miastem przelotowym więc aut jeździ dużo...sama jestem kierowcą i jedynie co mnie wkurza to brak wyobraźni innych kierowców, którzy potrafią zaparkować przed samym przejściem dla pieszych...to stwarza ogromne zagrożenie

Ona.30 progi są co 10 metrów na ulicach w środku miasta nie na drodze,,przelotowej". Widać że nie posiadasz samochodu!

Najgorzej przejechać ulicą targową samochody zaparkowane non stop tuż przed progiem

tragikomedia - ironicznie ale celnie.
Naszej władzy nie wytłumaczysz, że progi dają więcej strat niż korzyści. Tak samo dużej części mieszkańcom w nie zapatrzonych (czytaj zaślepionych).
Uzasadnienie mają tylko przed szkołami. Pozostałe są szkodliwe.
Podobnie jak inne szykany drogowe: zwężenia, elipsy, zakosy, wysepki.
Wysepki jedynie mają uzasadnienie jedynie na przejściach dla pieszych.
Ciekawe kiedy projektanci zlikwidują wysokie (bez sciętego narożnika) krawężniki, tam gdzie dozwolony jest wjazd na chodnik,wysepkę?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.