Czas pomyśleć o wyborach

Już niedługo miną 4 lata od wyborów samorządowych ,za ,,chwilę'' zacznie się kolejna kampania wyborcza. Co myślicie o władzy w starostwie a także o radnych ?

Myśleć można wiele jedni lepsi od drugich Myślisz że nsstepni będą inni lepsi? Uwierz mi że nie Starostwa są nikomu nie potrzebne

Trzeba zacząć wybierać z rozwagą

Radni to radni. Ryba psuje się od głowy a chełpienie się osiągnięciami dla głosów jest tandetne.

Starosty nie wybiera się w wyborach bezpośrednich.
Dlatego należy rozważnie wybrać radnych,bo to oni wybierają ,, głowę ''.

Zdziwiony ,w pełni się z Tobą zgadzam .
Starostwa to marnowanie naszych pieniędzy.

Tylko umieją się fotografować ...........vice musi być na każym zdjęciu juz w dołku to trzeba mieć ot mi władza.....

Co to za twór to starostwo?! Po co to kimu? Zbiór niekompetentnych ludzi. Koniecznie do wymiany.

Niech sami się wybierają Ja takiej odpowiedzialności nie poniosę tak jak oni.Węgla brak .Do sopla będziemy się tulić.

Radni są przeważnie lojalni wobec szefa, tak to wszystko działa

No dobra, to trochę merytorycznie i trochę subiektywnie. Kilka zadań powiatu na podstawie art. 4 ust. 1 u.s.p.:
1. edukacji publicznej(ponadgimnazjalna). Spoglądając na rankingi LO to nasze stoi moim zdaniem bardzo dobrze, z technikami już jest gorzej.
2. promocji i ochrony zdrowia. Dostęp do specjalistów stoi na bardzo niskim poziomie, delikatnie mówiąc.
4. polityki prorodzinnej; W latach 2002-2021 liczba mieszkańców zmalała o 8,6%. Prognozowana liczba mieszkańców powiatu grajewskiego w 2050 roku wynosi 36 508, co będzie oznaczało spadek o 10000. Czy samorządowcy coś z tym robią? Mają plan na zatrzymanie trendu lub ewentualnie budowa infrastruktury i instytucji pod starzejących się mieszkańców?
5. wspierania osób niepełnosprawnych. Patrząc na budynek starostwa, na dostęp do przystanku PKS, to trochę słabo. Czy nikt obiektywnie nie popatrzył jak ma się dostać osoba niepełnosprawna z dworca do starostwa?
6. transportu zbiorowego i dróg publicznych. Komunikacja PKP praktycznie nie istnieje. 2 lata po przejęciu władzy przez PiS, rządzący chcieli wspierać lokalne przewozy pasażerskie. Miały być zwiększone dotacje na ten cel. Tylko chyba nie wyszło.
7. kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami, nie daruję poprzednim władzom na zgodę aby budynek hali pasmanterii został praktycznie pozbawiony swego historycznego charakteru, kilka fajnych budynków zostało odnowionych jednak i tak najbardziej boli dworzec PKP.
8. kultury fizycznej i turystyki. Czy istnieje u nas jakiś zespół niepiłkarski który grałby w lidze organizowanej przez związki sportowe? Mam wrażenie że zbyt dużo pieniędzy idzie na półamatorskie zespoły, i pozostałe grupy zostają z niczym. Czy istnieje jakiś klub dla kobiet? Kiedyś Wissa miała sekcję piłki, jednak chyba padła.
13. ochrony środowiska i przyrody, smog jest problemem całego kraju, szybko się go nie pozbędziemy jednak warto by było zainwestować w więcej czujników aby monitorować przynajmniej okolice szkół, zważywszy że najbliższa zima będzie bardzo ciężka.
15. porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, ciekawe że na stronach Policji nie ma statystyk odnośnie przestępczości. Dotarłem tylko do sprawozdań ale tam zawsze starosta określa stan na dobry.

O ile zwiększyło się zatrudnienie w starostwie podczas kadencji PiSu?
I jak ma być w tej Polsce dobrze?

Po co wybierac jak Radni sa Bezradni, nie moga poradzic z dworcem

Wągla brak???a co on robi na składzie ,leży sobie i czeka na klienta ( jak na Augustów jechać po prawej stronie)

Zeczywiscie Vive to tylko fotografować się potrafi

A gdzie mój komentarz?

Zdziwiony - masz sto procent racji! Starostwa jak i powiaty są nikomu nie potrzebne... Pisząc nikomu mam na myśli obywatelom ale one zostały stworzone w innym celu przez SLD, mianowicie dla obsadzenia swoich ludzi na garnuszku państwowym, bo właśnie po tamtej zmianie administracyjnej Polski liczba urzędników państwowych wzrosła drastycznie!

Jedno co mają wyćwiczone to pozowanie do zdjęć.

do Yalen: a Ty co w życiu robisz ???? siedzisz i bezsensownie komentujesz, weź się za robotę bo widac że masz za dużo czasu....

66666,Szkoda ,że niektórzy tak źle znoszą krytykę.
Niech Ci będzie że siedzę i tylko komentuję,a ja organizuję sobie życie tak ,że mam czas na wszystko.

Zauważyłam ,że jak pisze się prawdę i to na wszystkich forach to odpowiedź jest jedna ,weź się za robotę.
Dlaczego myślicie ,że wytykać błędy potrafią tylko bezrobotni?
Jeżeli zdecydowaliście się przyjąć dane stanowisko to liczcie się z krytyką.
Chociaż spora grupa ludzi uważa się za ideały i najchętniej otaczałaby się tylko ludźmi którzy są jak prezenterzy tv państwowej.
W Grajewie nie dzieje się najlepiej ,ale partia nie pozwoli żeby cokolwiek ujrzało światao dzienne.

Po co sa radni jak widac w jakim stanie jest dworzec kolejowy,

W starostwie zatrudnili sam PiS potrzeba czy nie

Niestety jak zawsze przeciętniacy

Panie Robercie, zgadzam się - przeciętność to układy. To widać bez lupy.

Do 66666 chciałbym żeby bez żadnych znajomości i układów 3/4 naszego powiatu osiągnęło tyle co ja, a głupot nie piszę

Ta przeciętność i nepotyzm połączony z feudalizmem doprowadza na do ruiny

Dworzec pewnie za chwilę wróci jako kiełbasa wyborcza.
Tak naprawdę to on nam do niczego niepotrzebny.
Niewiele pociągów będzie się tu zatrzymywało ,a autobusowy nie w tym miejscu.
Może wyjdźcie do ludzi ,niedługo wybory ,więc to ten czas???? i posłuchacie czego im brakuje.
Kieruje to do miasta ,bo o powiecie nie ma co rozmawiać bo szkoda czasu.

"Ktoss" - etos pracy urzędnika trwa i ma trwać, zwłaszcza tego z mocnymi plecami, a nie potencjałem intelektualnym. Zdarzają się tu i ówdzie przypadki niezależnych (czyt. ponadprzeciętnych), które zasuwają za dwie, trzy osoby pełniące często funkcje reprezentacyjne i będące beneficjentem wszelkich dóbr.
Niestety, dobrze nie będzie. -

Wiszkosc ludzi idzie do polityki żeby zbudować majątek, a powinni służyć narodowi, nie nabijanu własnej kieszeni. Majątek osiąga się praca i inteligencja a nie bezwzględnością i nepotyzmem

I dzieki Bogu ze Starostwem rzadzi Pis.Panowie Starostowie nic musza dla mnie robic ja ich poprostu Szanuje jako ludzi.Panowie to jedyni dzentelmeni w Grajewie jakich znam.Panie Remfeld Panie Cebelinski nareszcie to miasto ma prawdziwych wlodarzy.Pozdrawiam Starostwo.

Podatniczka, kiedyś też tak myślałam ,niestety czar prysł.
Z tego co piszesz wynika jasno , ze starostwo niepotrzebne.
Przy okazji obraziłaś wielu mężczyzn , a włodarzem miasta jest burmistrz.

O jakich wyborach ... chyba o IV Rozbiorach ... Bismarck powiedzial przed prawie dwustulaty- "dajcie Polakom rzadzic, a sami sie wykoncza" !

Podatniczka resztę traktuje jako "dno mysleniowe,literackie itd"...

Podatniczka, czym ciebie poili ,ze tak bredzisz ? Wina Tuska sie opilas ?
Sprzedaj mi choc jedna faszke, bo pisowscy tak zlopia to wino, ze nigdzie kupic nie mozna !

Grajewski Ogólniak ma tak wysokie miejsce nie dzięki władzom powiatu, tylko ciężkiej pracy nauczycieli i uczniów. Z tego co wiem to w ubiegłym roku chcieli zmienić nawet dyrektora na ,,miernego, ale wiernego". Dlatego teraz nie inwestują w dak dobrą szkołe.

Rafał, twoja konferderacja z prawadziwymi Polakami by zrobila w administracji czystki i "deutsche Ordnung " i by nam sie zylo potem tak dobrze jak w Rosji !
Konfederacji nie znosze rowniez tak samo jak patologicznej patrii Pis-dzielcow .
Na szczescie ci totalni szczuje skrajnie nacjonalistyczni oderwani od rzeczywistosci nigdy nie dojda do wladzy. Pisiorski balagan tez musi sie kiedys dopalic i skonczyc.
SLD tworzylo stolki dla swoich, a co robily skrajnie prawicowe solidaruchy- pracowaly ciezko siedzac i myslac nad tym jak szybko wyprzedac amerykanskim "byznesmenom" sciganym za oceanem za przekrety, odziedziczony majatek po komunie.
W owym czasie Konafederacja (podobnie jak dzis) byla niczym innym jak tylko zywyklym posmiewiskiem z opetanym Moczulskim na czele, a jej czlonkowie nic pozytecznego nigdy nie wniesli to polityki naszego kraju.
Podobnie jak dzis- jest poprostu ignorowana- slusznie z reszta !

Och ten pis taki be przynajmniej macie powód do narzekania ulzyjcie sobie

Może ktoś z was mnie oświeci, dlaczego Konfederacja nie jest dopuszczana od miesięcy do żadnych mediów, nawet zlikwidowano oficjalny profil na Facebooku, wybieracie dalej swoją bandę czworga

Podatniczka co ci na głowę upadło? Cebelibski i / to kameleony bez honoru. Jedyne co potrafią to do zdjęć się ustawiać. Panie cebelinski ten Pana dyplomik to nad łóżkiem tylko do powieszenia. W ogóle nie potrafi pan zarządzać bo to Panem zarzadzaja pieniądze. Nie ma Pan ani wiedzy ani doświadczenia i książek to może Pan czytać 500 miesięcznie niczego to nie zmieni. Jest pan gorszym człowiekiem niż kiedy obejmował Pan urząd. Teraz tylko fotki, zero rozmow z Panem, dialogów czy jak to Pan lubi nazywać. Olewacie ludzi p. Zygac się chce na to wszystko. Jak można wierzyć w to, że w tym kraju jest dobrze kiedy jest źle? Nie chcecie rozmawiać nie dajecie ludziom mówić usuwacie niewygodne komentarze, cenzurujecie wszystko żeby się wybielić i dobrze wypaść. Wszyscy was znają wiedzą i widzą co robicie. Zbierzcie honor z podłogi i nie startujcie więcej w wyborach !!!

Pieniądze i władza deprawują ludzi. Znam to z autopsji. Stają się oni przesadnie pewni siebie, nieliczący się z innymi, zepsuci do szpiku kości. Śmieszne. I smutne.

Krzysztof dorze ze tych oblakanych z tej chorej partyjki jeszcze do glosu dopuszczaja - pis jez dzuma- a konfederacja cos w rodzaju cholery i innych chorob zakaznych.
Zapros ich do jakiegos baru, to w zaciszu bedziesz mogl posluchac tych szalencow skrajnie nacjonalistycznych !

Alamalpa ten twój chory lewacki wpis to esencja nacjonalizmu, winą Konfederacji jest to że dba o interesy Polski i Polaków,legalna partia jest niszczona przez takie stada potakiwaczy i zwykłych zdrajców

Obłąkani z twojego srodowiska to podpalają kościoły , robią czarne marsze, deprawują dzieci,nie chce tego w Polsce , Europa jest juz stracona,ludzie którzy brania wartości naszej łacińskiej, normalności nazywa się nazistami Ela małpa

Krzysztofgłupku, na twoj prawacki chamski wpis odpowiadam podobnie -trzymajac sie starej katolickiej zasady - jak Kuba Bogu - tak Bog Kubie..
Wymien prosze w szczegolach,popierajac argumentami , na czym polega dbanie o interesy Polski przez opetana skrajnie nacjonalistyczna partie , jaka jest konfedercja?
Ja natomiast procz szczucia (podobnie jak PiS) na opozycje i robienia cyrkow (spowodowanych) skandalicznymi wypowiedziami ,o zadnym dbaniu interesow polskich nie slyszalam. Prosze oswiec mnie !
Czekam , na dluga liste sukcesow ,tej chorj partii, ktora nawet w Grajewie , kosciol to malego baru przepedzil .
Cieekawa jestem,czy nie wyjdziesz na ta "malpe " i co uda sie tobie uroic, bo te dbanie o polkie interesy przez konfederacje - istnieje ,ale w twoich koszmarach sennychb -lub omamach !

Krzysztof, ty jestes zwyklym prostakiem z dobrze wypranym mozgiem! Czarne msze to odprawiaja twoi dzieciolubni szamani, o ktorych moralnosci nie masz zielonego pojecia, poniewaz myslec samodzielnie nie potrafisz.Skoro Europa jest juz dla ciebie stracona, to musisz (pamietajac o zabraniu ze soba duchownych kochajacych dzieci inaczej +konfederacje i ich wyznawcow.. ew. PiS - tez) do jakies katolickiej republiki bananowej, gdzie bedziesz mogl pielegnowac swoj zwyrodnialy fanatyzm religijny.
Wylicz ile zostalo podpalonych kosciolow przez osoby z "mojego" srodowiska?? A co robi twoje srodowisko pozytecznego, procz siania nienaiwsci , wyzywania i wypisywania chamskich , prymitywnych urojonych na poczekaniu bzur ?
Co to sa wartosci lacinskie i dlaczego warto ich bronic? I najwazniejsze,jak to objawia sie u ciebie? Wymien tych ludzi - " którzy brania wartości naszej łacińskiej, normalności " - na czym polega ten fenomen " brania wartości naszej łacińskiej"? Z czym to sie je ?- bo ja nie trawie twoich trywialnosci.

Ideologia gender i LGBT,chore klimatyczne unijne przepisy, przecież przez to można zablokować każda inwestycję w Polsce,to wszystko niszczy gospodarkę, lewackie wyprane polmozgi, to prawdziwa katastrofa dla Polski elo coś tam naprawdę tego nie widzicieKrzysztofie tacy jak ty są zagrożeniem dla Polski.
Ludzie pełni nienawiści do wszystkich.

Krzysztof,sadzac po twojej wypowiedzi , a wlasciwie (kolejnych ) bezmyslnych poronionych bredniach, mozna dojsc do wniosku, ze nie tylko jestes naladowany nienawiscia, ale masz doszczetnie wyprany i dobrze wysuszony mozg.
Dlatego nic logicznego ani madrego napisac nie potrafisz, pieniac sie, wrzeszczac i wyzywajac.
Nie potrafisz prowadzic normalnej dyskusji i nie jestes w stanie odpowiedziec na zadne pytania, zadane przeze mnie.
Skoro przeszkadza takim "normalnym " jak ty (jak to nazywasz kopiujac pisowskiego prezydenta) "ideologia " LGBT w innych srodowiskach, to dlaczego nie jestescie konsekwentni i nie krytykujecie tej "ideologii" , ktora rowniez wystepuje w kosciele katolickim wsrod duchownych ? Czy bycie np. gejem - duchownym - zaliczacie do przywilejow i normalnosci ?
Odnoszac sie do przepisow i praw ustanowionych przez Unie Europejska, zadam tobie pytanie, gdzie ty zyjesz?, skoro nie wiesz ,ze prawo Unii Europejskiej od bardzo wielu lat opiera sie na liberalnej polityce , ktore ma na celu chronic mniejszosci spolecznosciowe , ktore sa atakowane przez takich debilnych oszolomow jak ty.
Nie wiesz rowniez o tym ,ze Unia Europejska byla zawsze "lewacka" ? I napewno nigdy nie bedzie popierac absurdalnych kaprysow ,wymyslanych przez nieprzytomnych politykow skrajnej prawicy , zwiazanch z lamaniem prawa czlowieka- co jest sluszne i zrozumiale.
Trzeba byc skonczonym imbecylem ,zeby myslec ,ze Unia Europejska ugnie sie przed nami i bedzie tolerowac lamanie prawa.
Nie podoba sie , to na wschod droga wolna,,tam panuje dokladnie taki sam rezim i dyktatura . Putin was przyjmie z otwartymi ramionami. Systetem polityczny panujacy w Rosji jest bardzo nam bliski. Car Putin podobnie jak PiS (co rowniez marzy sie szalencom z konfederacji), ma w swoich rekach media, sady i calkowite wsparcie od kosciola. Tam bedziesz mogl bezkarnie z innymi szajbusami gnebic mniejszosci spolecznosciowe, ktore zagrazaja takim jak ty- nie wiadomo tylko w jaki sposob to zagrozenie sie objawia (?).
Jezeli w Polsce partie skrajnie prawicowe stawiaja za priorytet walke z LBGT- kosztem doplat to swiadczy jedynie o tym jak madrych mamy politykow w rzadzie. Jak do tej pory nikt nie potrafil udowodnic tego
,jakie szkodliwosci i zagrozenie dla ogolu stwarzaja ludzie z LGBT ?
Ciebie o to juz nawet nie pytam , bo ty nie potrafisz paru zdan prawidlowo napisac w jezyku ojczystym !

Niezrozumiale jest dla mnie ,dlaczego nie ukazal sie moj komentarz a takich bezmozgowcow jak Krzysztof- sa publikowane?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.