Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Obywatel
Dodano: 2020-06-25 21:47:56
Otwarto: 3825

Głosowanie za granicą

Pytanie: zastanawiam się czy Polacy mieszkający i pracujący za granicą i tam płacą podatki od wielu lat/ powinni mieć prawo (MORALNE) głosowania w wyborach powszechnych ? Tam przecież pracują na swoją emeryturę ( zapewne dużo wyższą niż my otrzymamy pracując w Polsce). Nie mówię o tym co mówi Konstytucja - tak z moralnego punktu widzenia .. /
Ania
Dodano: 2020-06-25 23:00:00
Jestem w stanie zrozumieć, że niezależnie od tego jak długo ktoś jest za granicą to i tak w środku zawsze będzie czuł się Polakiem. Polacy maja bardzo duże poczucie tożsamości narodowej. Ale decydowanie o tym kto będzie głową państwa w kraju, w którym od dawna nie mieszkasz to raczej przesada.

gorszy szort
Dodano: 2020-06-26 00:43:00
- Obywatel - Przestan wyliczac kto ile i gdzie zarabia, a nie widzisz ile grajewiakow zarabia na saksach zagranicznych, przestan w koncu DZIELIC POLAKOW bo kazdy ktory urodzil sie Polsce jest Polakiem tak jak jego dzieci obojetnie gdzie sie urodzili ale maja rodzicow Polakow, to mam pytanie czy w Grajewie to sa wszyscy grajewiacy ktorzy urodzili sie w innych miejscowosciach a mieszkaja w Grajewie jak ich ty jako -OBYWATEL- bedziesz traktowac, Polska jest dla wszystkich Polakow obojetnie gdzie mieszkaja bo czuja sie Polakami, a ty przestan segregowac lepszy sort- gorszy szort nie idz w slady Kaczynskiego.

Zainteresowana
Dodano: 2020-06-26 07:21:00
Tak mają . Wiem z doswiadczenia swoich dzieci ktore wyemigrowały 7 lat temu . Trzeba tylko zglosić że się chce -Anglia

Teresa
Dodano: 2020-06-26 15:57:00
Jak ktoś wyjechał za granice, siedzi już tam kilka lub kilkanaście lat, pracuje i odprowadza tam podatki to po cholerę chce głosować w Polsce?! Niech nie wybiera nam prezydenta!!!Niech sobie głosuje na prezydenta kraju w którym mieszka!!! Takie jest moje zdanie!!! Ja mieszkam w Polsce i mnie interesuje los Polski więc będę głosować bo mieszkam w Polsce!! Gdybym mieszkała kilkanaście lat za granicą to bym nie głosowała!

Patriotka
Dodano: 2020-06-26 15:57:00
Obywatel .Sa ludzie .ktorzy pracuja za granica.gdyz tu nie mieli pracy i brakuje im kilku lat do emerytury.Ja tez pracuje za granica wyjezdzajac na 2-3mies.kontrakty i tez bym chcciala glosowac bedac na obczyznie.Tak sie sklada.ze ja place podatki w Pl.gdyz jestem oddelegowana do.pracy za zachodn.granica.No.i.niby czemu nie mialabym brac udzialu w wyborze prezydenta.Na moje szczescie jestem w tym czasie w Grajewie i tu zaglosuje.

graj ewo
Dodano: 2020-06-28 04:06:00
Teresa= Najpierw to stworz warunki zeby Polacy nie musieli wyjezdzac za granice bo nie znasz powodow dla ktorych wyjechali. Jak trzeba bylo wstapic do NATO, do UNI, zredukowac dlugi Gierka to Polacy byli dobrzy za granica, Polonia ratuj, pomocy, a teraz jak nie wiesz na czym tylek tobie jezdzi bo masz wszystko otwarte to juz Polonja nie dobra, musisz zdac sobie sprawe ze polonia lepiej sie orjentuje co dzieje sie w Polsce bo nie slucha tylko w imie ojca i syna Jaroslawa i Rydzyka ale ma informacje ze swiata i jak przyjezdza to widzi co sie dzieje w Polsce, jak sie zachowuja fanatycy PiSlandu i Rydzyka z ktorymi nie mozna normalnie rozmawiac tylko dawaj tysiacami dolary za co za wyzwiska bo za malo dales lub dalas bo sie wam nalezy za co ??????

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: