Strona główna · Powrót do forum · Spis forów
Ewa
Dodano: 2016-12-26 21:24:11
Otwarto: 7686

Spacer po Grajewie

Zapraszam włodarzy, radnych, prezesa spółdzielni mieszkaniowej , pracowników odpowiedzialnych za czystość w naszym mieście na spacer po Grajewie. Bardzo proszę wraz ze swoją rodziną przejść po naszych osiedlach i pokazać ,że jesteście dumni z wykonywania swoich obowiązków. Dawno nie byłam w Grajewie. Przyjechałam w odwiedziny do rodziny na osiedlu Centrum i szok .Widok z okna na przepełniony śmietnik, Mieszkańcy nie mieli gdzie wyrzucać śmieci , więc zostawiali je obok. Wiatr rozniósł je na ulicę, chodniki i trawniki. Taka sytuacja chyba jest na wszystkich osiedlach. Obok byłego budynku telekomunikacji butelki i śmieci. Jak zawsze tylko ładnie na głównej ulicy .
Ola
Dodano: 2016-12-27 08:49:00
Najprawdziwsza prawda miasto jest bardzo brudne na os.południe jest tak samo pełno śmieci,na ulicy między blokami pełno piachu , błota,wszystko porozwalane dookoła.Na głownej ulicy ciemno latarnie się nie palą,słupki ostrzegawcze stojące przy chodnikach które powinny być odblaskowe ,a nie za bardzo są widoczne komfort jazdy jest nieciekawy dosyć niebezpieczny ponieważ pieszych bardzo słabo widać,część pieszych idzie w miejscu nie dozwolonym a nie na przejściu przez co w tej ciemnicy praktycznie takiego człowieka nie widać.Jesszcze jedna rzecz która wymaga uporządkowania mianowicie teren przed blokiem 65 a za blokiem 66 tam auta parkują bo jest miejsce i zamiast zrobić tu parking to tylko co chwila dosypuja piach żeby zakryć powstałe dziury i za chwilę wystarczy ,że popada deszcz i dziury są ponownie,a ten plac podejrzewam należy do spółdzielni,ale dokonania tejże spółdzielni są jakie są i niestety pochwalić się nie mają czym,wypadają blado na tle osiedli w innych miastach, a chociażby nawet u nas w nowo powstałych blokach dewelopera ełckiego.Także powinni się wziąść do roboty i zrobić w tym mieście w końcu porządek

prezes
Dodano: 2016-12-27 09:25:00
to co się dzieje na ulicach...jeden wielki koszmar, dodatkowo od strony Białegostoku - brak oświetlenia ( przecież to do tragedii może dojść) , na wsiach ludzie mają jaśniej i czyściej. Wstyd!

grajewinka
Dodano: 2016-12-27 11:19:00
Problem czystości w mieście jest poruszany wielokrotnie. Chyba nie ma osoby , ani instytucji odpowiedzialnej za porządek w mieście. Sprawa śmietników , porośnietych chodników była poruszana wielokrotnie. Porządek przy budynkach , gdzie znajdują się sklepy jest chyba nie wyjaśniony do końca. Myślę ,że P.Burmistrz częściej powinien wychodzić na spacer po Grajewie i wyciągać wnioski.

marcin
Dodano: 2016-12-27 11:54:00
Od kilku lat (ok3-4) coś się stało z os. Centrum, jest syf. Kocham to osiedle bo tam się wychowałem ale co teraz się dzieje to tragedia. Teraz czystszym i bardziej zadbanym osiedlem jest południe co kilka lat temu nie miało miejsca. Teraz na południu stawiane są bloki, remontowane stare, wszystkie pieniądze idą tam pewnie dlatego tak się dzieje. I na dodatek więcej młodych ludzi już mieszka na południu a kiedyś południe kojarzyło się z starymi bankami tak teraz na odwrót.

Tomek
Dodano: 2016-12-27 14:10:00
Ewa... Też byłem w Grajewie u rodziny i powiem Tobie że takie same wrażenie odniosłem... Szkoda... Wydaje mi się że kiedyś było czyściej...

Jan
Dodano: 2016-12-27 15:18:00
Ja zapraszam na spacer ulicą Wojska Polskiego! Ciemno jak w d...e! Ulica zdewastowana na całą zimę a o chodnikach nie wspomnę...i ciągle brak oświetlenia!

mieszkanka Centrum
Dodano: 2016-12-27 18:37:00
Tak to prawda na os. Centrum jest bardzo brudno. Ten Pan co sie tym zajmuje wcale nie sprząta ,tylko bierze pieniądze. Brak jest kontroli ze strony Spòłdzielni.Między bl. 28 i30 w tym przejściu jest brudno, sciany uszkodzone,pełno butelek po piwie, alkoholu,petów,łupin po pestkach. Nie da się tego opisać.To trzeba zobaczyc.Zapraszam odpowiedziialnych pracownikow Społdzielni na spacer po osiedlu.

sa
Dodano: 2016-12-27 19:00:00
Prosba do portalu- zróbcie galerię,gdzie ludzie bedą mogli wrzucać zdjecia z osiedli, brudnych i pełnych śmietników, nie odśnieżonych uliczek osiedlowych-niech to pójdzie w swiat

Władek
Dodano: 2016-12-28 08:42:00
Czystość zacznijcie każdy od siebie i uczcie sie od mieszkańców wsi których tak na każdym kroku poniżacie. :-)

Sandra
Dodano: 2016-12-28 09:49:00
Panie burmistrzu proszę zwrócić uwagę na swoje miasto .Proszę pomóc, bo inaczej zarośniemy brudem. kiedyś było nie do pomyślenia ,żeby czy zima czy latem zalegały śmieci przed sklepami, teraz nikt o to nie dba. Chcielibyśmy śmieci wyrzucać na śmietnik, ale co zrobić gdy są one przepełnione. Kiedyś każdy sprzątał odśnieżał chodnik przed swoim domem .Teraz chyba robi to tylko jeden pan z Ełckiej. Czas chyba na rozwiązanie tego problemu. Panie Burmistrzu kto jest odpowiedzialny za czystość , bardzo proszę o wskazanie osoby do której możemy zgłaszać śliskie chodniki, i inne. Inaczej będą tylko fruwające śmieci i bezpańskie psy w ciemności Grajewa.

1234
Dodano: 2016-12-28 16:23:00
Ty Władek skończ pieprzenie! tu chodzi o Grajewskie osiedla . Całkowita racja oś. Centrum jeden śmietnik blok nr 3 , a dookoła domów jedno rodzinnych z mieszkańcami i śmieci dwa razy więcej ,po drugie ,jak długo może trwać awaria oświetlenia ulicy i jak często może się zdarzać ? Na pewno nie tygodniami ,ale w Grajewie to jest możliwe ( ul. Mickiewicza) chociaż brudu nie widać ,po trzecie jest" wspaniała" knajpa za blokiem nr. 3 na Centrum i naj widoczniej właścicieli nie stać na dodatkowe toalety? bo to klienci właśnie z tego pubu załatwiają swoje potrzeby koło śmietnika i te grubsze i te płynne .No wiadomo ,że to jest kultura i wychowanie ,ale gdzie w pory ma narobić lepiej koło śmietnika .Syf, brud, smród i obłuda.

Obserwatorka
Dodano: 2016-12-28 23:45:00
Ludzie gadac tylko umieja!ze brudno cos sie nie podoba,a smieci zamiast do smietnika wyrzucac to rzucaja do malych smietniczek przy lawce lub stawiaja pod smietnik!ruszcie dupe i mozg!!!jak ma byc czysto jak sami brudasy jestescie!!!tylko narzekacie na ludzi ktorzy sprzataja.moze maja sprztac caly dzien i cala noc i kazdemu kto wyrzuca np.butelke po piwie przy krzakach pokazywac palcem ma gdzie smietnik?troche kultury osobistej!

Czesiek
Dodano: 2016-12-29 08:25:00
Na osiedlu centrum za blokiem nr 3 najpierw w dzień młodzież pali papierosy , zaśmiecając rzucając pety pod nogi , wieczorem dorośli z baru obok załatwiają swoje potrzeby. Czerwony domek z salą zabaw dla dzieci ,gdzie dorośli oddając swoje dziecko znów palą papierosy i znów pety pod nogi. obok domku jeden śmietnik. Sala nosi nazwę "ale miło" nie wiem czy jest tak miło. Rodzice przywożąc dzieci nigdy nie przeszli tam chodnikiem, zniszczyli trawę - tego uczą dzieci. Wstyd. Może ktoś zajmie się tym śmietnikiem.

ja
Dodano: 2016-12-29 09:12:00
gdzie tu slisko jak u nas zimy niema chyba chodzisz po pijaku i o wlasne nogi sie potykasz a brud to sami robicie smieci najlepiej zucac przed siebie

mieszkanka
Dodano: 2016-12-29 09:37:00
Czy te śmieci , które fruwają przy śmietnikach to ten Pan sprzątający sobie rozrzuca ?! LITOŚCI !! Przecież to mieszkańcy tego osiedla robią ten syf , zamiast wrzucić torbę ze śmieciami do śmietnika to rzuca obok, a potem się dziwi jeden z drugim , że brudno, są też tacy co to z okna próbują trafić do śmietnika- to już szczyt wszystkiego ! A to że śmietniki pełne to też wina tego Pana co sprząta ? Rok w rok jest to samo , wiec PUK mógłby zwiększyć częstotliwość odbioru śmieci w okresie świątecznym, ale po co ? Najlepiej jest siedzieć w ciepłym domku i gębą kłapać , kiedy inni muszą wstać skoro świt i ogarnąć całe to bagno , które my mieszkańcy osiedla zrobiliśmy !!!

mieszkanka Centrum
Dodano: 2016-12-29 12:03:00
Nastąpił kontratak ze strony sprzątających. Myślę, jakby każdy zostawił po sobie porządek toniepotrzebna byłaby osoba do sprzątania. Krótka piłka. Na trawnikach nie zalegają tylko śmieci ale i liscie z drzew po jesieni, które to powodują gnicie trawy i na wiosnę będzie mniej do koszenia.

ja
Dodano: 2016-12-29 12:49:00
PUK mógłby zwiększyć częstotliwość wywożenia śmieci to fakt ,śmietniki przepełnione, ludzie muszą wyrzucać obok, bo nie ma gdzie. Okres świąteczny zawsze to samo , nikt nie wyciąga wniosków. Pytałam p. radną do kogo mamy zwracać się o pomoc , tylko wzruszyła ramionami. Nie wiem kto jest właścicielem tego budynku na centrum z salą zabaw. Jest to jeden wielki śmietnik wokół. ktoś powinien wziąć się za to. Wieczorami zaczyna tam zbierać się dziwne towarzystwo. W tej ciemnicy robi się tam niebezpiecznie.

swoj
Dodano: 2016-12-29 14:04:00
a wy to nie macie co robic tylko narzekacie to brudno to nieodsnierzono ja mieszkam juz ladnych kilka lat na centrum i nie przewracam sie patrze w swoj kat a sprzatajacych widze jak chodze do pracy a za wami to trzeba by bylo chodzic caly dzien wielka mi kulturau was widac patrz za swoj kolnierz a jak ci sie nudzi to pokarz jak to sie robi

mieszkanka
Dodano: 2016-12-29 15:45:00
Ludzie zrobcie cos przy bloku nr.3 na Centrum , wszyscy wokol brudza a my musimy patrzec na obesrane chodniki , porozrzucane smieci itd... Wstyd , ze nikt tego nie widzi ale nie dziwne ze smlw przejedzie sie tylko autkiem !

mieszkanka
Dodano: 2016-12-30 10:17:00
Prosze smlw o postawienie nowych blokow, takich jak na poludnie 60 a,b,c i tez tam sie przeniesimy a nie bedziemy siedziec w brudnych obskornych blokach, klatki wolala o pomste do nieba , lukxwery pamietaja miniony wiek, elewacja guz na guzie ale po co , a nie pomysla ze to wizytowka i smlw i miasta, bo kazdy przy ul. mickiewicza przejezdza, a zielen to juz nie wspomne, tu chodzi tylko o to by papierki sprzatnac i udaja ze czysto , radze wejsc na onet i przyjrzec sie osiedlom w innych miastach , kwiaty, zielen itp, Rada za co tam siedzi - pytanie ? Ustalamy podwyzki czy planujemy ladnie utrzymane osiedla !

nowy rok
Dodano: 2017-01-01 22:04:00
Na osiedlu Centrum za blokiem nr 3 przez całe lato jest jeden wielki śmietnik .Obok tego wszystkiego bar i sala zabaw dla dzieci.Wstyd nie ma się komu tym zająć. Między sklepem, a salą zabaw dla dzieci brud, porozrzucane śmieci. Czy tam nie ma właścicieli tych budynków? Dzieci które tam przychodzą muszą patrzeć na to wszystko.Ludzie z okien mają piękne widoki . Chyba ani SML ,ani radni , ani burmistrz nam nie pomoże.

gwiazdka
Dodano: 2017-01-01 22:11:00
Osiedle Centrum jest bardzo brudne.Liście na zimę nie były chyba wygrabione.Wiatr je roznosi.Ulica Mickiewicza po stronie sklepów bardzo zaniedbana. Czy właściciele tych budynków maja obowiązek utrzymywać czystość przed wokół budynku??? To zielsko i śmieci i nikomu to nie przeszkadza. Nikt o tą cześć nie dba.

Twoja odpowiedź na ten temat:Twoje imie:


Podaj wynik działania dwa plus dwa: