Echa spotkania z burmistrzem (2)

aktualizacja: 2019-09-13 10:56:28     nr wiadomości: 40099     przeczytano: 14745     Ilość komentarzy komentarze: 6

5 września br. Dariusz Latarowski, Burmistrz Miasta Grajewo oraz radni: Aneta Chrzanowska – Karwowska, Julia Ksepko, Andrzej Niewiarowski, Krzysztof Purzeczko i Mariusz Wielgat spotkali się z mieszkańcami Grajewa. W spotkaniu uczestniczył także Bogdan Wojsławowicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Zebranie odbyło się o godz. 17.00 w parku przy ul. Wojska Polskiego.

Przybyli otrzymali informacje o uzyskanym dofinansowaniu ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic: Ekologicznej, Elektrycznej i 9 Pułku Strzelców Konnych, ulic: Spokojnej, Legionistów, Ułańskiej, W. Perlitza, Rtm. Konopki oraz Łąkowej, Stefczyka, Kwiatowej, Działkowej i Kolejowej na os. M. Konopnickiej.

Mieszkańcy zwracali uwagę na potrzebę wykonania kanalizacji sanitarnej na odcinku obejmującym 9 domostw na  ul. Przemysłowej, wskazywali na brak ścieżek rowerowych w mieście, problem z utrzymaniem czystości na ulicach, niszczenie mienia przez wandali. Wymienione kwestie, to tylko niektóre z poruszonych podczas dyskusji tematów. 

Zorganizowane forum było okazją do uzyskania informacji dotyczących działań podejmowanych przez władze miasta w różnych obszarach. Obecni na spotkaniu uzyskali odpowiedź z pierwszej ręki dotyczącą budowy drogi ekspresowej S16 i trasy kolejowej Rial Batlica.


e-Grajewo.pl
 

Okręg nr 2: PLAC NIEPODLEGŁOŚCI, TRAUGUTTA, ARCHITEKTÓW, BAŚNIOWA, GEN. BEMA, BOCZNA, BRACI ŚWIACKICH, BUDOWLANA, CHABROWA, CICHA, GEN. DĄBROWSKIEGO, DZIAŁKOWA, ELEWATORSKA, FABRYCZNA, FRANCISZKA STEFCZYKA, GEODETÓW, JAŚMINOWA, KASZTANOWA, KOLEJOWA, M. KONOPNICKIEJ, KONOPSKA, KONWALIOWA, T. KOŚCIUSZKI, KWIATOWA, LAWENDOWA, LIRYCZNA, ŁĄKOWA, MAGAZYNOWA, MIŁA, MIODOWA, PARTYZANTÓW, JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, INWESTYCYJNA, PRZEMYSŁOWA, PRZYGODOWA, PUŁASKIEGO,ROBOTNICZA, ROLNA, RÓŻANA, SADOWA, SŁONECZNA, SPORTOWA, SZKOLNA, WĄSKA, WIÓROWA, WRZOSOWA, CMENTARNA, DOLNA, GÓRNA, GROTA ROWECKIEGO, RTM. W. KONOPKI. KOŚCIELNA, LEGIONISTÓW, ŁAZIENNA, OS. 1000-LECIA, W. PERLITZA, POCZTOWA, POGODNA, SPOKOJNA, TOPOLOWA, UŁAŃSKA, WOJSKA POLSKIEGO, ZIELONA.
       

Zobacz:
Echa spotkania z burmistrzem (1)
Echa spotkania z burmistrzem (2)

Echa spotkania z burmistrzem (3)
Echa spotkania z burmistrzem (4)

 

nie możliwe że żaden z obecnych osób nie poruszył tematu smrodu z jednego z zakładów
Napisał: A. dodano: 2019-09-06 14:16:54

Temat smrodu było poruszony tylko Pan Burmistrz uciekł od tematu, Jerzy Fidura
Napisał: jerzy dodano: 2019-09-06 23:09:58

Było jeszcze wiele innych zagadnień, ale na to przyjdzie odpowiedni czas żeby je poruszyć, Jerzy Fidura.
Napisał: Jerzy dodano: 2019-09-06 23:12:31

Przebudowa ulicy Kwiatowej ,Działkowej i Stefczyka? Jaka przebudowa skoro tam nawet dobrej drogi nie ma. Nawet równarka jest tam bardzo rzadko, nie mówiąc już o nawiezieniu. Tarka na drogach niesamowita,a po deszczu dziury, w zimę trzeba prosić o wysłanie piaskarki. Woda i kanalizacja obiecana już przy poprzedniej kadencji pozostaje w strefie obietnic bez pokrycia. Już kilka lat temu miały ruszyć prace,ale zamiast tego remontuje się bogatsze dzielnice gdzie mieszkają bardziej wpływowi ludzie. Z filmu na YouTube wnioskować można ,że parki i nowe osiedla są ważne, a starsze będą czekać dalej, bo trzeba zrobić wodę i kanalizację na nowo powstałych, bo tam przecież będą mieszkać ludzie. Więc za kogo uważani są mieszkańcy ulic wyżej wymienionych skoro w 21 wieku nie zasługują na "luksus " jakim jest bieżąca woda,kanalizacja i porządna droga? Inną sprawą było miejsce spotkania. Większość mieszkańców, to ludzie starsi, emeryci,chorzy lub niemogący dojść(ze względu na wiek lub stan zdrowia)często nie posiadający prawa jazdy i samochodów . Jak mieli dotrzeć na to spotkanie? Nie każdego stać na taksówki.
Napisał: Basia. dodano: 2019-09-07 00:22:00

Do A dlaczego sam nieprzyszłeś i nieporuszyłeś tego tematu . Spotkanie było otwarte dla wszystkich mieszkańców
Napisał: Andrzej dodano: 2019-09-07 17:13:03

A o drugiej części ul. 11-go listopada już w Urzędzie zapomnieli - o obietnice były !!!!!
Napisał: Dodał; J dodano: 2019-09-08 12:47:08

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.