Zimny prysznic dla Warmii

Zimny prysznic sprawili piłkarzom WARMII Grajewo zawodnicy białostockiej JAGIELLONII w sobotnie, upalne południe. Po ciekawym i absolutnie nie jednostronnym meczu WARMIA przegrała 0:3 z rezerwami białostockiego klubu.

Zdaniem wielu kibiców wynik meczu nie odzwierciedla przebiegu gry. Piłkarze z Białegostoku, choć górowali nad WARMIĄ walorami piłkarskimi i w przekroju całego meczu byli lepszym zespołem, wygrali chyba nieco za wysoko. Pomógł im w tym fantastycznie broniący w tym meczu bramkarz Tomasz Ptak, który kilkoma znakomitymi interwencjami udowodnił, że nie przypadkiem nie tak dawno był pierwszym bramkarzem ekstraklasowego zespołu.

Do sobotniego meczu WARMIA przystąpiła poważnie osłabiona – okazało się, że w środowym meczu w Korszach odnowiła się kontuzja Łukaszowi Domuratowi. Nasz zawodnik we wtorek przejdzie badanie kolana, ale najprawdopodobniej czekać go będzie kolejna pauza w grze. Trenerzy Jarosław Turowski i Marcin Strzeliński maja tym samym spory problem z zestawieniem linii defensywy. Po urazie rehabilitację przechodzi Michał Osypiuk – również zawodnik defensywny. W tej sytuacji w meczu z rezerwami JAGIELLONII w „czwórce” naszych obrońców znalazło się aż trzech zawodników młodzieżowych.

W zespole gości zabrakło znanych nazwisk z pierwszego zespołu JAGIELLONII, która w niedzielę grała o Puchar Polski w Niepołomicach. Jeszcze raz potwierdziła się stara zasada, że młodzi zawodnicy rezerw zespołów Ekstraklasy paradoksalnie grają lepiej bez wzmocnień z pierwszego składu niż z nimi.  Oglądający mecz z trybun grajewskiego stadionu Prezes białostockiego klubu Cezary Kulesza mógł mieć powody do satysfakcji.

Goście ustawili sobie mecz już na początku – w 7 minucie po rzucie rożnym najwyższy na boisku, grywający już w Ekstraklasie Tomasz Porębski pokonał Gieniusza. Młodzi piłkarze JAGIELLONII, zgrani i doświadczeni w grze na boiskach Młodej Ekstraklasy nie mieli większych problemów z przedostawaniem się w okolice naszego pola karnego. Chwilę po zdobyciu bramki „Jaga” miała znakomitą okazję do podwyższenia wyniku, ale Giełażyn na nasze szczęście trafił w boczną siatkę. Nasi piłkarze ocknęli się około 20 minuty, bo do tej pory sprawiali wrażenie jakby wystraszonych i bardzo źle weszli w mecz. Między 20 a 24 minutą stworzyliśmy sobie aż trzy świetne sytuacje do wyrównania. Najpierw strzał Dzierzgowskiego minął bramkę, a następnie w roli głównej wystąpił Ptak instynktownie broniąc strzały naszego napastnika. Dodatkowo wyręczył go jeden z obrońców gości, który wybił piłkę z bramki po strzale Kamila Randzio. Nie wykorzystane sytuacje zemściły się szybko – po akcji gości silnym i celnym strzałem popisał się Mackiewicz i w 25 minucie JAGIELLONIA prowadziła 2:0. Do końca pierwszej połowy goście kontrolowali przebieg gry.

Po przerwie nastąpił około 15-minutowy zryw WARMII, która przeprowadziła kilka składnych i bardzo dobrych akcji. Były też sytuacje bramkowe, ale trochę brakowało szczęścia naszym piłkarzom a przede wszystkim mieli na swej drodze kapitalnie dysponowanego bramkarza JAGIELLONII, który tylko sobie znanym sposobem obronił w 53 minucie dwa strzały Dzierzgowskiego z bliskiej odległości. Marnowane sytuacje zdeprymowały naszych piłkarzy i choć walczyli oni do końca o zdobycie honorowego gola to niestety nie ustrzegli się błędu, po którym Giełażyn zdobył trzeciego gola i tym samym ustalił wynik meczu. Choć nawet w doliczonym czasie gry WARMIA miała swoje szanse na bramkę, to nie udało się jej zdobyć i tym samym wysoka porażka na własnym boisku stała się faktem. Naszym piłkarzom zdarzył się słabszy mecz, ale licznie (pomimo wczesnej pory) przybyli kibice opuszczający stadion w Grajewie zgodnie podkreślali, że była to za wysoka porażka a gra WARMII mogła się podobać. Nieczęsto się ostatnio zdarzało, by kibice przy stanie 0:3 nie opuszczali trybun przed końcem spotkania…

Kolejny mecz WARMIA zagra w sobotę 24 sierpnia w odległym Morągu z tamtejszym HURAGANEM, który sprawił wielką niespodziankę w tej kolejce wygrywając na wyjeździe z SOKOŁEM Ostróda aż 5:1! Czeka WARMIĘ niesłychanie trudny mecz.

W Grajewie nasz zespół zagra w środę 28 sierpnia o 17:00
z niedawno pokonanym przez WARMIĘ w meczu kontrolnym PŁOMIENIEM Ełk.

17.08.2013 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego WARMIA Grajewo - JAGIELLONIA II Białystok 0:3 (0:2)

0:1 Tomasz Porębski 7', 0:2 Karol Mackiewicz 25', 0:3 Bartosz Giełażyn 61'

WARMIA: 1.Gieniusz - 13.Lekenta, 20.M.Tuzinowski, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk - 5.Randzio, 8.K.Górski (65' 4.Mikucki), 7.Kozikowski (75' 19.Baczewski), 9.Strzeliński  (73' 18.Golubiewski) - 11.Chyliński, 6.Dzierzgowski

REZERWA: 33.Jegliński - 2.Olszyński, 16.Sypytkowski, 21.Szumowski, 19.Baczewski, 4.Mikucki, 18.Golubiewski

JAGIELLONIA II: 12.Ptak - 8.Malinowski, 4.Porębski (52' 13.Kowalewski),15.Radecki, 3.Waszkiewicz - 11.Gulbierz, 19.Kosiński, 10.Mackiewicz, 18.Żebrowski  - 9.Gajko (81' 2.Gorbacewicz), 16.Giełażyn

REZERWA: 69.Drągowski - 14.Pawlik, 2.Gorbacewicz, 13.Kowalewski

Sędzia: Łukasz Małaszewski (Łapy)

Widzów: 200

Żółte kartki: Chyliński (WARMIA), Kosiński (dwie), Giełażyn (JAGIELLONIA II)

Czerwona kartka: Andrzej Kosiński (85') - w konsekwencji drugiej żółtej

1' Rozpoczynają goście
3' Pierwszy rzut rożny dla Jagi, ale na szczęście bez większego zagrożenia pod naszą bramką
7' Pierwsze minuty dla gości - kolejny rzut rożny
7' GOL dla gości. Dośrodkowanie z rzutu rożnego pewnym strzałem głową wykończył Tomasz Porębski - zupełnie niepilnowany przez naszych obrońców. Przegrywamy 0:1
8' Znów doskonała sytuacja białostoczan - Bartosz Giełażyn ograł naszych obrońców i bramkarza, ale w doskonałej sytuacji strzelił w boczną siatkę
9' Strzelał Rafał Kozikowski - piłka jednak mija bramkę
13' Wreszcie dobra akcja WARMII - mamy pierwszy rzut rożny
13' Po dośrodkowaniu Strzelińskiego piłka odbija się od zewnętrznej strony spojenia słupka z poprzeczką i wychodzi poza bramkę
16' Rzut rożny dla białostoczan
16' Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę
21' Dzierzgowski z ostrego kąta strzelał na bramkę Ptaka, ale piłka minęła słupek
22' Kapitalna okazja WARMII - strzał Dzierzgowskiego instynktownie nogą obronił Ptak a dobitkę z prawej strony boiska Kamila Randzio wybił z linii bramkowej obrońca gości
24' Znów w roli głównej wystąpił bramkarz JAGIELLONII - po akcji Arciszewskiego Dzierzgowski świetnie strzela ale Ptak doskonale broni
25' GOL dla JAGIELLONII - Karol Mackiewicz kapitalnym strzałem z 18 metrów pokonał Gieniusza, który nawet nie zareagował
27' Szkoda, że tracimy drugiego gola akurat po doskonałych okazjach do wyrównania - trzeba jednak przyznać, że piłkarsko goście są lepiej "poukładani" niż WARMIA
29' Niespodziewany strzał/dośrodkowanie Żebrowskiego odbija się od poprzeczki naszej bramki
32' Po rzucie wolnym Strzelińskiego odbitą piłkę od obrońców uderzył Arciszewski - trafia ona w rękę Porębskiego i wychodzi poza boisko. Mamy rzut rożny
33' Po rzucie rożnym szybko przejmują piłkę białostoczanie
35' Strzelał z daleka Arciszewski, ale piłka szybuje wysoko ponad bramką Ptaka
39' Giełażyn po błędzie obrony był sam na sam z Gieniuszem, ale nasz bramkarz ręką obronił strzał zawodnika JAGIELLONII
39' Strzał Mackiewicza broni Gieniusz
41' Dobra akcja WARMII, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej Dzierzgowskiego
42' Chwila przerwy w grze - na boisku leżał kontuzjowany Gajko, ale zawodnik gości wraca do gry
43' Podręcznikowa akcja gości - podawał Żebrowski a strzelał Giełażyn
45' Koniec pierwszej części meczu - niestety przegrywamy do przerwy 0:2 i jest to zasłużone prowadzenie gości
46' Drugą połowę meczu rozpoczyna WARMIA
46' Od razu kolejna przerwa w grze - kontuzjowany Tomasz Porębski opuszcza boisko
48' Świetna okazja WARMII - przechwycił piłkę Mateusz Tuzinowski, podał na lewą stronę do strzelińskiego, który dośrodkował, ale Dzierzgowski miał obok siebie dwóch obrońców, którzy w ostatniej chwili wybili mu piłkę
49' Mocny strzał Malinowskiego obok bramki Gieniusza
50' Znów dobra akcja WARMII, ale za późno Randzio zdecydował się na strzał i mamy tylko rzut rożny
51' Piłkarze gości wybijają piłkę na aut
52' Nasz zespół przeważa - znów rzut rożny dla WARMII, ale bez większego zagrożenia pod bramką gości
52' Za kontuzjowanego Porębskiego na boisko wchodzi Grzegorz Kowalewski
53' Jak mogliśmy nie wykorzystać tej szansy!?? Dzierzgowski z bliska w zamieszaniu podbramkowym dwa razy strzelał na bramkę i za każdym razem jak zaczarowany wybijał piłkę Ptak
54' Po rzucie kolejnym rzucie rożnym dla WARMII ostro strzelał Randzio, ale obok bramki
55' Następny rzut rożny dla grajewian, tym razem bez zagrożenia
55' Strzelał Kozikowski, ale takim strzałem nie miał prawa zagrozić Ptakowi, który bez problemu schwytał piłkę
56' Po okresie wyraźnej przewago gospodarzy znów dochodzą do głosu goście - groźnie strzelał Gulbierz, ale piłka poszybowała wysoko ponad naszą bramką
60' Gieniusz kapitalnie broni strzał głową Giełażyna
61' GOL dla gości. :( Giełażyn wymanewrował naszych obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans Gieniuszowi
65' Zmiana w WARMII - za Krystiana Górskiego wchodzi na boisko Marcin Mikucki
66' Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego za krytykę decyzji arbitra
70' Dzierzgowski faulowany w polu karnym gości, ale sędzia nakazuje rozpocząć grę od rzutu rożnego dla WARMII. Dośrodkowanie Strzelińskiego i piłkę łapie Ptak
71' Dzierzgowski wymanewrował obronę i bramkarza JAGIELLONII ale strzelił w boczną siatkę. Próbujemy zdobyć bramkę, ale brakuje dziś piłkarzom WARMII szczęścia
72' Dośrodkowanie Koszczuka mija obronę gości ale Ptak wyłuskał piłkę
73' Zmiana w WARMII - Arkadiusz Golubiewski wchodzi za Marcina Strzelińskiego
75' Rzut rożny dla gości - dośrodkowanie wybija Tuzinowski
75' Zmiana w WARMII - za Kozikowskiego wchodzi Baczewski
77' Znów rzut rożny dla JAGIELLONII - po dośrodkowaniu przejmuje piłkę Gieniusz
81' Zmiana u gości - za Gajko wchodzi Gorbacewicz
82' Dobra sytuacja WARMII - Dzierzgowski przedarł się przez obronę gości, dośrodkował, ale Kamil Randzio nie opanował piłki i nie oddał strzału
86' Żółta kartka dla Andrzeja Kosińskiego
86' Ostro bita piłka z rzutu wolnego przez Dzierzgowskiego, ale Ptak broni
86' Druga żółta kartka dla Kosińskiego - goście będą kończyć mecz w 10-tkę
87' Znakomita okazja WARMII - Tuzinowski podał do Randzio, ale "główkę" naszego obrońcy fenomenalnie obronił Ptak. Mamy tylko rzut rożny
88' Po dośrodkowaniu przejmują piłkę goście
90' Sędzia Małaszewski przedłuża o 5 minut drugą połowę meczu
90' + 2' Wywalczył piłkę Golubiewski, podał do Chylińskiego, ale ten przewrócił się na polu karnym i goście przejęli piłkę
90 + 3' Żółta kartka dla Giełażyna
90' + 5' Rzut rożny dla ambitnie walczącej o honorową bramkę WARMII
90' + 5' Ptak świetnie broni ostatni strzał w tym meczu
90' + 5' Koniec meczu. JAGIELLONIA II była lepsza, ale wydaje się, że przegraliśmy zbyt wysoko