• 7 komentarzy
  • 10612 wyświetleń

Zapaśniczy turniej przyjaźni

Przedświąteczny zapaśniczy turniej przyjaźni.

W dniu 22 grudnia 2011 roku w Zabłudowie odbył się III Otwarty Turniej Dzieci i Młodzików „ZAPASY DLA WSZYSTKICH” w zapasach kobiet i zapasach styl klasyczny, w którym uczestniczyło 88 zawodniczek i zawodników z 6 klubów zapaśniczych województwa podlaskiego. Były to tzw. zawody „przyjaźni”, w których zawodniczki i zawodnicy mieli możliwość wywalczenia sobie i rodzicom kolejnego prezentu świątecznego w postaci medalu i satysfakcji z wyniku sportowego.

Powiat grajewski reprezentowany był przez szczuczyńską „GWIAZDĘ”, której członkowie zaprezentowali się z dobrej strony zdobywając łącznie 26 medali, w tym 9 złotych, 11 srebrnych i 6 brązowych; drużynowo dziewczęta zajęły 1 miejsce na trzy startujące ekipy, chłopcy zajęli 2 miejsce na 6 startujących ekip. Indywidualnie medale zdobyli: złote- Łochowska Julia w kat. do 45kg, Tyszka Jan w kat. do 26kg, Drobińska Magdalena w kat. do 42kg, Pawłowska Ewa w kat. do 59kg,  Trzcińska Karolina w kat. do 70kg, Łukowska Zuzanna w kat. do 36kg, Wróblewski Marcin w kat. do 58kg, Łukowski Rafał w kat. do 27kg oraz Godlewski Adrian w kat. do 46kg, Medale srebrne zdobyli: Mankiewicz Martyna w kat. do 33kg, Rudzka Paulina w kat. do 45kg, Bagińska Magdalena w kat. do 48kg, Bagińska Justyna w kat. do 36kg, Drobińska Aleksandra w kat. do 42kg, Kurzątkowska Milena w kat. do 51kg, Trojanowski Damian w kat. do 43kg, Trojanowski Mateusz w kat. do 46kg, Podbielski Mateusz w kat. do 80kg, Malinowski Cezary w kat. do 35kg oraz  Świątek Bartosz w kat. do 30kg, Medale brązowe zdobyli: Malinowski Rafał w kat. do 35kg, Łaguna Kamil w kat. do 35kg, Chojnowski Jakub w kat. do 30kg, Drobiński Rafał w kat. do 26kg oraz Karwowski Dawid w kat. do 49kg.

Dla wielu uczestników tego turnieju zawody te były chrztem bojowym na zapaśniczych matach.