poniedziałek, 4 grudnia 2023

Gmina Grajewo

Wieści z Wierzbowa

29 listopada 2016 r. punktualnie o godzinie 10.00 w świetlicy wiejskiej w Wierzbowie  gm. Grajewo rozpoczęła się debata społeczna połączona z realizacją projektu „Akademia Seniora II”, w której udział wzięli m.in. przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Głównym celem debaty było przekazanie 21 osobom informacji o potencjalnych zagrożeniach i sposobach ich niwelowania w środowisku lokalnym.
Jednym z ważniejszych punktów debaty było przedstawienie uczestnikom projektu zagrożeń związanych z okresem jesienno-zimowym na terenie powiatu grajewskiego, w tym założenia kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Czad i ogień. Obudź czujność.
Uczestniczący w debacie zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie kpt. Arkadiusz Lichota przekazał seniorom cenne uwagi jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla i w jaki sposób udzielić pomocy osobom z podejrzeniem zatrucia czadem. 
W dalszej części spotkania funkcjonariusz omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń grzewczych i sposoby postępowania w przypadku powstania pożaru. Szczególną uwagę zwrócono na obowiązek usuwania zanieczyszczeń 
z przewodów kominowych oraz wentylacyjnych.
Na zakończenie spotkania udzielono wszystkim zebranym wskazówek, w jaki sposób zgłaszać zdarzenia korzystając z numerów alarmowych 998 i 112 oraz poinformowano 
o zasadności zakupu i montażu czujek tlenku węgla i dymu w budynkach mieszkalnych.  


Zastępca Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie
kpt. Arkadiusz Lichota

 


Zdjęcia: st. sierż. Sylwia Gosiewska, Komenda Powiatowa Policji w Grajewie 

piątek, 1 września 2023

Informacja

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.