poniedziałek, 4 grudnia 2023

Gmina Grajewo

Wieści z Białaszewa

Spotkanie z wyjątkowym gościem - panem Andrzejem Markiem Grabowskim w Szkole Podstawowej w Białaszewie

15 listopada 2016 r., na zaproszenie Pani Renaty Żebrowskiej – dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Gminy Grajewo z siedzibą  w Rudzie, uczniów naszej szkoły odwiedził niezwykły gość - Pan Andrzej Marek Grabowski.

Andrzej Marek Grabowski to autor  książek dla dzieci, m.in:  „Dziewczynka ze srebrnym zębem”, „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”, Zając Poziomka”, „Pirat Jędruś", "Kulfon co z ciebie wyrośnie?”. Książki „Wojna na pięknym brzegu”  oraz „Zenek i mrówki” tego autora znalazły się na Złotej Liście książek polecanych przez Fundację „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”.

Pan Andrzej w sposób barwny i wesoły opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach. Odczytał też fragment książki „Instrukcji obsługi Pieska Jacósia”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały pisarza, zadawały też mnóstwo pytań. Nasz gość opowiedział o swojej współpracy z Telewizją Polską, dla której stworzył ponad tysiąc programów dla dzieci (Tik- Tak, Wyprawy Profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik). Następnie pokazał kukiełki bohaterów z programów telewizyjnych dla najmłodszych, w których brał udział. W kolorowej walizce kryli się kot Budzik, potwory Bezkajku i Szefuncio, Kulfon oraz Zając Poziomka.

To miłe spotkanie pozostawiło na naszych młodych czytelnikach niezapomniane wrażenie i dostarczyło wiele radości.

piątek, 1 września 2023

Informacja

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.