środa, 4 października 2023

Powiat Grajewski

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

Informacja z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku
 
Szanowni Państwo
 
w dniu 21 czerwca 2023 r. w ponad 20 państwach Unii Europejskiej organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Celem powyższego przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami. W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane w dniu 21 czerwca, jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych,a zaangażowana w nie będzie w szczególności Policja. Działania Policji będą polegały m.in. na rozpowszechnianiu materiałów wskazujących sposoby zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, w tym na stronach internetowych Policji, w lokalnych mediach oraz poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi, np. w formie pikników z udziałem funkcjonariuszy Policji.
 
Jednocześnie celem podniesienia świadomości u jak największej liczby obywateli zachęcamy Państwa do dołączenia do powyższej akcji, np. poprzez umieszczenie na stronach internetowych swoich instytucji broszury o nazwie, „Co działa, aby zapobiec włamaniom do mieszkań?”, w której obywatele mogą znaleźć wiele przydatnych informacji dotyczących zabezpieczenia domu czy mieszkania, do której link znajduje się poniżej
https://eucpn.org/.../PL_paper%20domestic%20burglary.pdf .


Więcej informacji dotyczącej kampanii, znajdą Państwo się na stronie Europejskiego Sieci Zapobiegania Przestępczości pod adresem https://eucpn.org/.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.