Wiadomości

  • 53 komentarzy
  • 12726 wyświetleń

Uchodźcy zatrzymani w Grajewie przekazani Straży Granicznej

14 października br. około południa na jednej z grajewskich stacji paliw przy ul. Kopernika zatrzymano 36 uchodźców, głównie narodowości irackiej, wśród nich pięcioro dzieci. Osoby te jechały bagażowym busem. Kierowcą był Polak, mężczyzna został zatrzymany.

W grajewskiej komendzie prowadzono czynności wyjaśniające odnośnie osób, które nielegalnie przebywają na terenie Polski.

 

Aktualizacja 15.10.21 r.

Wszyscy cudzoziemcy ujawnieni w Grajewie zostali już przekazani Straży Granicznej. 

- Osoby te zostały zaopatrzone w ubrania, otrzymały jedzenie i napoje. My przekazujemy ich funkcjonariuszom Straży Granicznej, gdyż tylko ta służba posiada uprawnienia do wykonywania czynności w związku z podejrzeniem nielegalnego pobytu na terenie naszego kraju. Nam ustawa o Policji nie dała takich uprawnień - poinformował e-Grajewo.pl Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

46-letni polski kierowca busa, którym jechała grupa uchodźców, został zatrzymany pod zarzutem pomocnictwa w nielegalnych przekroczeniu granicy. Testy wykazały obecność w jego organizmie środków odurzających, więc grozi mu odpowiedzialność karna również za to przestępstwo. Na razie nie wiadomo, czy prokuratura wystąpi z wnioskiem o jego tymczasowy areszt.

 

___________
Sejm 14 października br. uchwalił ustawę o budowie zabezpieczenia granicy państwowej; zgodnie z regulacją na polskiej granicy stanowiącej granicę zewnętrzną UE powstanie bariera zabezpieczająca przed nielegalną migracją. Szacowany koszt budowy planowanej bariery to 1 mld 615 mln zł, z czego 1 mld 500 mln zł to koszt budowy fizycznej bariery, a 115 mln zł urządzeń technicznych.

 

 

Komentarze (53)

Takiemu kierowcy 10cha z miejsca za przemycanie ludzi, albo rok za jedna osobe to jest juz szajka handlem ludzmi, Grajewo to nie granica. A ci ludzie powinni zglosic sie na granicy o azyl, a nie w Grajewie.

Zwrot do Iraku, przecież to głownie młode byśki. Walczyć  za ojczyznę. Oddali władzę radykałom islamskim a sami spierdzielają po wszystkich kątach Europy aby żyć na garnuszku innych, bo to jest taka nacja, że do uczciwej pracy to raczej się nada.

Polacy w po roku 1990 (i nie tylko) też szukali lepszego życia. Głównie wyjeżdżali na wycieczki do Włoch i po oczekiwaniu w obozie dalej jechali do Kanady, USA. Na świecie żyje około 120 milionów Polaków. To znaczy, że ponad 80 milionów emigrowało i nikt ich nie wyrzucał. (np.do lasy z dziećmi)

A czego oni szukaja w Grajewie. Jak tu bieda i niskie zarobki w porownaniu do innych miast

Grajewscy lewacy proszę się zgłaszać aby zabrać na nocleg i ciepły posiłek bliźnich.

Bardzo dobrze odrazu ich mniej

No to mata gości grajewianie

Kasia , wzięłaś do siebie imigrantów?

w grajewie są lewacy , pytam , bo tam nie mieszkam ? a propos to są imigrańci , a nie UCHODZCY

ooo kasia podaj adres to ci ich podesle

Kasia ale ci Polacy jechali tam za pracą by żyć mogła nie jednokrotnie pozostawiona w kraju rodzina a Oni jadą tylko po to by bezczelnie jechać na socjalu państwowym itd. Nawet nie mają zamiaru się utożsamiać z narodem do którego przybyli przyjąć ich prawa obyczajów i szanować jego religii przykład (powódź w Niemczech). Tworzą własne enklawy dzielnice na które nawet policja boji się wjechać przykład Szwecja. Więc o zym tu mamy debatować Ci ludzie przez cyniczna i polityczna grę Kremla cierpią i są wykorzystani. Jak by kochali swój kraj dom mała ojczyznę to tak jak my w 1989r. przeciwstawili się tyrrani. Trzeba im pomagać ale tam na miejscu u nich w krajach. Trzeba najpierw pomyśleć co się pisze a nie pisać co się myśli.

Kasia.. Tylko Polacy jechali legalnie do Wloch majac wize i od razu skladali papiery o wyjazd do innych krajow legalnie, a na dziko nie przechodzili granicy.

Kasiu ilu przyjęłaś pod dach?

I śmiesz mnie wypowiedzi wielu polityków i polityczek partia skręcających w lewa stronę. Jeśli tak bardzo to ich kłuję w oczy to niech wezmą taka rodzinę do swojego domu. Takich że 3 do rodnych chłopaczków a nie krzyczą bezproduktywnie. To do niczego nie prowadzi a wręcz dzieli nasz naród. Wiem że jest przysłowie "0gosc w dom Bóg w dom" ale czy ktoś z nas jadąc do czyjegoś kraju wysadza się, podkłada ładunki, gwałci kobiety na ulicach, itd.

Do Kasia
Czy Ty nie widzisz różnicy między nimi a Polakami którzy wyjeżdżali aby podjąć pracę.Te "byśki"jak ktoś słusznie zauważył idą do Europy po socjal chcą tylko brać bo im pracować się nie chce i nawet pani makrela się o tym przekonała.

ROMKU z pewnością wielu grajewskich "lewaków" zachwałoby się po katolicku i nakarmiło, napoiło, odziało gdyby tylko było to możliwe.

KASIU w punkt.
STANLEY zwrot jak najbardziej ale dopiero po sprawdzeniu statusu jeśli okaże się, że nie są to osoby ,które wymagają pomocy. Mówisz młode byśki- czy pamiętasz, że zazwyczaj polscy emigranci również zaczynali od wysłania głowy rodziny do różnych kątów Europy i nie tylko i różnie to bywało czasem sobie radzili czasem nie. I jeśli w jakimś kraju były zasiłki to nie odmawiali przyjmowania tychże wszakże pieniądz nie śmierdzi.

Oni nie mieli zamiaru zostawać e Grajewie .To był tylko przystanek na posiłek .A wasi bliscy to nie wyjechali za łatwiejszym chlebem

Kaska Polacy wyjezdzali pracowali i nie gwalcili i nie zabiljali oni nie sa tu by pracowac tylko zabijac niech walcza o swoj kraj a nie uciekaja gdzie spokoj to sa islamusci z islamisty nie zrobisz czlowieka to sa byki ktorzy nigdy nie pracowali spowrotem ich skad wrocili

Do Kasia: Miałaś okazję przyjąć do domu... Masz takie dobre serce...

Kasia : z tą różnicą, że Polacy chcieli pracować a nie modlić się na ulicach i czekać na zasiłek. Niemcy już skolonizowali, w publicznych szkołach niemieckich nie ma dzieci Niemców a jak są to są szykanowane przez dzieci turków itp. W Europie w większych miastach powstają slumsy do których nawet policja boi się zaglądać, więc te swoje bzdety zachowaj dla siebie a jak tak bardzo Cię swędzi to bierz ich do siebie i na nich pracuj może w nagrodę nie obetną Ci głowy tylko Cię zgwałcą.

Grajewo jak Podlasie, nie zmienili się przez 80 lat. Brak empatii. Sami powyjeżdżali he he niby na legalu do stanów. Siedzieli bez wizy i papierów. Do Włoch, Niemiec wyjeżdżali niby legalnie na 3 miesiące a siedzieli nielegalnie latami . tacy najwięcej maja do powiedzenia.

Nazat ! Nazat! Ich z tad! Na pakę zapakować i wywozić spowrotem! Mają swój kraj niech tam walczą o swoje, a nie tutaj u nas spokój zakłócać !! Ich islam nakazuje zabijać, gwalcic niewiernych którzy są innej wiary niz oni ! Ludzie tego chcecie ? ! Nazat !

Mieszkańcu, zapewne katoliku o dobrym sercu, a ty przyjąłeś?

Grajewianka nasi bliscy wyjeżdżali prawda ale czy za łatwiejszym chlebem nie powiedział bym nie jedno krotnie nie znając języka, czasem na czarno pracowali po budowach itd więc nie porównuj proszę nas do nich bo my w przeciwieństwie nie jesteśmy leniami potrafimy się przystosować do obyczajów w danym kraju

Jestem na TAK za Mieszkańcem. Kasiu podaj personalia, zapewne jesteś gotowa utrzymywać choćby ze trzech tych "biednych " ludzi.

Kasia . Taka JEST prawda. Już nikt o tym nie pamięta. Hipokryzja w pełnym wydaniu. Nawet tutaj są osoby których ktoś z rodziny tak zrobił. Do dzisiaj mieszka w Kanadzie do której pojechał z Włoch!!!

Ela przemawia PRZEZ Ciebie Katolicyzm. Brawo. A w niedzielę byłaś w kościele. W tą również będziesz. NIE jest Ci głupio?

Romek
Lewacy jak lewacy, ale ty jako praktykujący katolik powinieneś tym biednym ludziom pomóc. Czego Kościół naucza? Pomagać bliźniemu. Zwykły cwaniak z ciebie!!!

Kasiu... Zaponialem tobie przypomniec ilu Polakow jechalo do USA przez Meksyk i przechodzilo RIO GRANDE rzeke nielegalnie za pomoca przemytnikow meksykanskich w latach 1990 tych i nie tylko ???.

Podobno katolickie miasto, kraj... Szkoda słów. O historii Polski i Polaków (w tym migrantów) pisać nie będę bo ,,prawdziwi ..." i tak jej nie znają i nie rozumieją.

Kierowca-Polak ,z jakiego miasta pochodzi,niech zabierze ich w swoje rodzinne strony i zapewni im dach nad głową.

kurcze same lekarze i inżyniery !

Popieram Stanleya i Jagę Babę. Po komentarzach widać jakie jest odczucie społeczne. A Kasi życzę miłych wrażeń w związku z odwiedzinami gości.

a z czego sie wzila za granica calej europy ta opinia ze polacy to zlodzieje ipijacy

Trzeba eksportować bezpiecznie do granicy z Niemcami .

Amonos , to tak jak Polacy którzy wyjechali do Włoch. Nikt nie chciał pracować, tylko brali socjal i pili wino na ulicy. Bądź obiektywny.

Uchodźcy byli w Grajewie 1 godzinę a pewnie już kilka Karyn z nimi zaciążyło .

Romek, bbbb chętnie im mogę pomóc. Jestem chrześcijanką i to jest mój nawet obowiązek. Muzułmanie Polakom bardzo dużo pomagali. Polacy też pomagali Żydom ratując ich przed śmiercią. Czy teraz jesteśmy gorsi skazując ich na śmierć w przygranicznych lasach. Co to jest człowieczeństwo?

Ładować ich w wagony i do Niemiec przerzucać. Zresztą oni sami krzyczą na granicy pod drutami "Niemcy, Niemcy". To przecież można chyba spełnić ich życzenia? Poza tym, jak tak patrzę na te lewackie wpisy o tym że litość, że my tak samo robiliśmy, to mówię że to jest normalna kpina. Co to za porównanie? To nie wymaga nawet komentarza. Proponuję przydział dwóch byczków na utrzymanie dla każdego lewaka.

Uła, ile tu nienawiści do drugiej osoby: do imigrantów i do siebie wzajemnie. Im bardziej jesteśmy cywilizowani i bogatsi to tym bardziej nienawidzimy innych. Przykre, niechrześcijańskie zjawisko.

To nie są uchodźcy. oni lepiej wyglądają, mają lepsze buty, ubrania , telefony niż my we własnym kraju. skąd wzięli kapitał by przejechać taki szmat drogi niby za lepszym chlebem. My na zachodzie jak nie zarobimy to nam nikt nie da. Nie mieszamy się do miejscowych a raczej dostosowujemy się do warunków miejscowych. Przez cztery lata pracy, będąc na zachodzie, nie widziałem żadnego innego prócz białego pracujących na budowie. Te panie które tak ich pragną niech ich wezmą do siebie. Pewnie mają za co i gdzie im pomóc. Tylko weście pod uwagę że w ich tradycjach kobiety nie mają prawa głosu. U nich kobieta, jest podmiotem. Nie będziecie krzyczeć na ulicach jak teraz. To wy będziecie na tych byśków pracowały. To są migranci a nie uchodźcy. Zaleją całą Europę. Biały będzie okazem na ulicy.

Kasiu popieram prawdę piszesz , pozdrawiam

Obiektywny... Zapomniales albo nie pamietasz jak Polacy wyjezdzali do Meksyku lub Wloch zeby nielegalnie przekraczac granice do innych krajow to zaopatrywali sie w Amerykanskie ubrania w PEWXSIE zeby wygladac jak zagraniczniak i miec na bilet lotniczy i na oplate dla przemytnika do byla biedota za chlebem, co teraz ktos poruwnuje ze sa dobrze ubrani, zapomnial wol jak cieleciem byl. Nikt sie nie zastanowi ze sa w swoich krajach przsladowani, oni zapamietali slowa PISu NIECH JADA do lekarzy no to jada.

Kasiu Polacy wyjeżdżali z paszportem w ręce przez przejścia graniczne. Ale można by rozwiązać straż graniczną i zlikwidować przejścia graniczne . Oszczędności będą a oni i tak jadą do Niemiec no chyba że któryś chciałby się tutaj rozerwać.

nie kazdy islamista to terorysta ale kazdy terorysta to islamista !!!!!!!!

Bolek skoro polska dla Polaków to co robią nasi rodacy za granicą? My jesteśmy wspaniali dobrzy pracowici i dużo by tu walorów wymieniać. My jak wyjeżdżaliśmy na zachód(pracowaliśmy tam oraz otrzymywaliśmy socjal) to dobrze ale jak u nas np Ukraińcy pracuja i biorą socjal to już jest nie dobrze. To jest właśnie nasza mentalność!!!!

Do prawicowców. Na pewno chodzicie do kościoła i jesteście przeciwni aborcji. Więc pytam się - ilu żeście adoptowali dzieci z domu dziecka?

Daro: a ilu uchodźców ty przyjmiesz pod swój dach? Daj przykład tym prawicowcom chodzącym do kościoła.

Daro.. Teraz nie mamy kosciola bo na kazalnicach koscielnych glosza swoje SLOWO partyjne PISo niby katolicy, czego nigdy tego nie bylo, kazalnica dla ksiedza a nie dla partyjnych FANATYKOW ktorzy wykorzystuja ja do celow partyjnych. Ci partyjni co pchaja sie na kazalnice, biora rozwody koscielne zostawiajac dzieci, nie placac alimentow i znow biora sluby koscielne. Pytam ilu dzieci ci PISowcy adoptowali OOOOO, Kalekie kaza rodzic, a ile kalek adoptowali OOOOO. Jak swiat swiatem ABORCJA zawsze byla i bedzie, trzeba stworzyc takie warunki jak zakldy pracy zeby mozna bylo ich utrzymac, a nie tylko rodzic a potem zostawic jak gowno w trawie. Jak widac te ochlapy 500+ nie pomagaja to trzeba glosic na kazlnicy zakazy, to jest wciskanie dla ciemnego ludu glupot. A BOG GLOSIL - SANUJ BLIZNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO- , - GOSC W DOM BOG W DOM-, -WEDROWCA NAKRMIC I UBRAC i OGRZAC-.

Katolicy i prawacy, w Niemczech , tzn w samym Berlinie koczuje ok 6000 tys. Polakow bezdomynych , sa nachalni , zebraja ,kradna. Rowniez cale masy waszych rodakow siedza w Niemczech na socjalu- maja podwojne obywatelstwo ( zeby bylo smiezniej-glosuja na pis). Dziwne , ze Niemcy jeszcze ich nie pogonili - nieprawdaz?- Tylko zapewniaja im juz od wielu wielu lat podstawowa opieke- socjamla i medyczna ?! Ciekawe co byloby , gdyby tylu Niemcow koczowalo np. w Warszawie- jak bysmy sie zachowali wobec nich - nie trudno zgadnac ? Dokladnie tak ja z uchodzcami - czyli jak niektorzy pisza- precz
do swojego kraju !Dlaczego wasz rzad nie zabiega o to by zabrac tych uczciwie pracujacych obywateli w Berlinie Przeciez to wasi rodacy rzekomo - uczciwi obywatele, ktorzy przynosza wstyd - niestety !
Zapomnialem dodac,ze co trzecia kobieta w Berlinie chodzaca w burce- to Polka !
Czy wy nadal uwazacie, ze jestescie wybranym narodem ? To dlaczego mamy taka fatalna opinie na Zachodzie,ktora za nami ciagnie sie nie bezpowodu od wielu lat. Powiem wam dlaczego , bo nie umiemy sie wzajemnie szanowac!
Za komuny nasz kraj byl bardziej goscinny dla obcokrajowcow i jeszcze przed rzadami pisu, Iran uwazal nas za wielkich przyjaciol. Czy istnieje jeszcze choc jeden normalny kraj w ktorym nas lubia i szanuja ?!

Gary Mur- niestety masz rację. Piszę "niestety", bo uważamy się za niby lepszych, ale lepsi nie jesteśmy. Gdyby patrzeć na jednostki i na ich podstawie oceniać, to można byłoby powiedzieć, że w Polsce są tylko pijacy, złodzieje i k..wy. Na szczęście jest wielu dobrych ludzi. Podobnie jest z innymi narodami. Nie należy innych oceniać na podstawie pojedynczych przestępców, bo oni zdarzają się wszędzie.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.