Powiat Grajewski

  • 1 komentarzy
  • 5131 wyświetleń

Rozbudowa parkingu

 

,,Rozbudowa parkingu przy ul. Strażackiej 6B  łącznie z wykonaniem zjazdu”.

 

W dniu 02 sierpnia 2016 r. pomiędzy Zarządem Powiatu Grajewskiego a Przedsiębiorstwem Produkcyjno – Handlowo – Usługowo – Transportowym ,,SAM – POL” s. c. z Grajewa została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego p.n.: ,,Rozbudowa parkingu przy ul. Strażackiej 6B  łącznie z wykonaniem zjazdu”.  Wartość realizacji zadania to kwota 75 850,41 zł.

Wykonawca rozpoczął prace w dniu 09 sierpnia 2016 r. Planowany termin zakończenia  robót budowlanych to 31 sierpień 2016 r.

W ramach zadania zaprojektowano rozbudowę istniejącego parkingu, polegającą na wyznaczeniu 17 dodatkowych stanowisk postojowych przy założeniu funkcjonowania łącznie na istniejącej i dobudowanej części parkingu 27 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Stanowiska postojowe będą o szerokości 2,5 m,  długości 4,5 m i będą usytuowane do drogi manewrowej o szerokości 5,00 m pod kątem 60o. Parking będzie obramowany krawężnikami wystającymi na 8 cm ponad powierzchnię nawierzchni. Na parkingu przewidziano jeden kierunek. Istniejący zjazd pełnić będzie rolę wjazdu na rozbudowany parking a projektowany zjazd z ul. Popiełuszki będzie pełnić rolę wyjazdu z parkingu.

Zarząd Powiatu Grajewskiego podjął decyzję o realizacji przedmiotowego zadania, mając na uwadze w szczególności komfort osób korzystających z usług publicznych w Starostwie Powiatowym, Urzędzie Miasta oraz Powiatowym Urzędzie Pracy.  Dotychczasowe miejsca parkingowe dostępne zarówno dla urzędników instytucji publicznych  jak i wszystkich załatwiających sprawy w urzędach  niejednokrotnie okazywały się niewystarczające.

Za tymczasowe uniedogodnienia, związane z realizacją robót budowlanych,  przepraszamy, licząc na Państwa wyrozumiałość.

 

Komentarze (1)

Dobry pomysł, bo nie było gdzie zaparkować i samochody zostawały na ulicy utrudniając ruch.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.