poniedziałek, 15 lipca 2024

Wiadomości

  • 6 komentarzy
  • 12949 wyświetleń

Rajgród zakończył inwestycję

Jedna z ważniejszych inwestycji w gminie Rajgród, tak długo oczekiwana przez mieszkańców ulic Ostejki, Piaski, Żabia, Plancik i Warszawska w Rajgrodzie, została zakończona.

W piątek, 4 kwietnia 2014 roku oficjalne otwarto największą inwestycję zrealizowaną w ostatnich latach przez gminę Rajgród: sieć kanalizacji sanitarnej i wodociągu rozdzielczego w Rajgrodzie. Samorząd województwa podlaskiego reprezentował Jacek Piorunek, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał burmistrz Rajgrodu Czesław Karpiński, Sekretarz Gminy Piotr Milewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek, przewodniczący Rady Miejskiej w Rajgrodzie Jan Duda, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rajgrodzie Marek Kostrzewski, pracownik Urzędu Miejskiego w Rajgrodzie ds. inwestycji i projektów unijnych Edyta Lipowska oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Rajgrodzie Mieczysław Gisztarowicz i Janusz Sobolewski. Spotkanie odbyło się przy stacji uzdatniania wody w Rajgrodzie, w której został zamontowany nowy filtr.

Podczas uroczystości burmistrz Rajgrodu przypomniał, że celem projektu jest zachowanie dziedzictwa środowiska naturalnego i zwiększenie tempa rozwoju gospodarczego gminy Rajgród poprzez inwestycję infrastrukturalną z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.
W wyniku realizacji projektu powstało 5,243 km sieci wodociągowej rozdzielczej (bez przyłączy) oraz 5,04 km sieci kanalizacji sanitarnej, a także rozbudowano stację uzdatniania wody w Rajgrodzie (filtr).
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 489 804,21 zł, w tym wartość dofinansowania z RPOWP w wysokości 1 977 098,63 zł. Realizacja inwestycji zakończyła się w grudniu 2013 r.

Z kolei Jacek Piorunek, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, przypomniał, że 85% środków na inwestycję pn. Budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu rozdzielczego w Rajgrodzie w ulicach Ostejki, Piaski, Żabia, Plancik, Warszawska, pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Realizacja projektu przyczyni się do uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej, poprawy infrastruktury w  mieście oraz zahamowania niekorzystnego procesu, jakim jest degradacja ekosystemu w związku z odprowadzanymi do niego ściekami.


Uroczystość oddania do użytku inwestycji, podczas której została przekazana informacja o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej, stanowiła element promocji projektu pn.: Budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu rozdzielczego w Rajgrodzie w ulicach Ostejki, Piaski, Żabia, Plancik, Warszawska.

tekst: Edyta Lipowska
fot.: Piotr Hubert Matysiewicz


niedziela, 14 lipca 2024

Dni Grajewa 2024

Komentarze (6)

Bardzo dobrze , tylko dlaczego tak późno......

sami do siebie, ech szkoda słów, jak się patrzy na czym polega niektórych praca

oooo rodzinne zdjęcia :)

A dlaczego nie ma wszystkich radnych? Dla nich, to mało ważny moment?

a dróg dalej niema dobrych. To prawda szkoda słów..

Dziwnym trafem przy odbiorze rożnego rodzaju inwestycji w ostatnich co raz więcej chętnych do przecięcia wstęgi jeszcze trochę, a zaczną się ustawiać wzdłuż drogi jak łańcuch rąk bo w poprzek zacznie brakować miejsca.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.