środa, 26 stycznia 2022

Powiat Grajewski

  • 11 komentarzy
  • 3721 wyświetleń

Przebudowa mostu w Szymanach zakończona!

Most przez rzekę Ełk w miejscowości Szymany został dziś oddany do użytku.

Po kilku miesiącach trudnych prac związanych z rozbiórką starego i postawieniem od podstaw nowego mostu podpisano dzisiaj (28 grudnia 2021 r.) protokół odbioru końcowego robót budowlanych. Wiadomość ta cieszy nie tylko przedstawicieli samorządów realizujących inwestycję, lecz także mieszkańców okolicznych miejscowości, dla których nowy i szerszy most jest podniesieniem standardu jazdy i bezpieczeństwa na drodze. 

 

Celem zadania pn. „Przebudowa mostu przez rz. Ełk w m. Szymany km 0+980 drogi powiatowej Nr 1797B” było przede wszystkim usprawnienie połączenia DK nr 65 z DK nr 61 z pominięciem, mocno obciążonego ruchem węzła tych dróg w centrum Grajewa oraz poprawa dostępności komunikacyjnej, bez ograniczeń tonażowych pojazdów, do istniejących gospodarstw rolnych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych zlokalizowanych we wsi Szymany.

 

Całkowity wartość zadania wyniosła ponad 4mln 180tys. zł. Powiat Grajewski na inwestycje pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 3,5mln zł. Koszty pozostałe pokryte zostały w równej części przez Powiat Grajewski i Gminę Grajewo. 

 

W spotkaniu obecni byli: Waldemar Remfeld Starosta Grajewski, Tomasz Cebeliński Wicestarosta Grajewski, Stanisław Szleter Wójt Gminy Grajewo, Beata Zwolińska Radna Gminy Grajewo (Sołtys wsi Szymany), Jan Julian Połonowicz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Grajewie wraz z pracownikami Jarosławem Olszewskim, Ewą Cybulą i Bogdanem Kuczyńskim, Małgorzata Cybula Naczelnik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków oraz Błażej Jastrzębski i Robert Adamski przedstawiciele firmy BUDREX Sp. z o.o. z Białegostoku.

 

piątek, 21 stycznia 2022

LIII Sesja Rady Powiatu Grajewskiego

czwartek, 30 grudnia 2021

Kondolencje

Komentarze (11)

Do otwierania to jak zawsze chętnych jest 20. A i tak płatnik, czyli podatnik nie jest uwzględniony w gronie "wykonawców".

Za takie pieniądze to powinien być tunel :)

ile ? O matko...

Sprawdźcie ile kosztuje stal , beton , roboczogodzina pracownika , plany itp itd . To nie lata 90-te

Za taką kasę ładny ten most.. i pod mostem też ładnie wygląda..

Mam pytanie kto z odbierających ma uprawnienia w zakresie i budowy i i odbioru obiektów mostowych?. Bardzo proszę nie usuwajcie mego zapytania/.

Panie Wojcie. Serdecznie pozdrawiam i gratuluję inwestycji budowy mostu. Bardzo często jadąc do Białegostoku od strony Rajgrodu omijam Grajewo właśnie przez ten most. Wszystkiego najlepszego na Nowy Rok. Oby więcej takich inwestycji. Pozdrawiam Jarek Kuczyński.

Bardzo dobra inwestycja ułatwi przejazd okolicznym mieszkańcom i poprawi bezpieczeństwo.

Panie Jarku osoby odbierające są wymienione zaproszę sprawdzić w ewidenci. Przecież to nie problem????
PS. Mogę się mylić ????

Ale droga za mostem w stronę Szyman to katastrofa. Chodnik z jednej strony,droga zwężona z drugiej spad w dół .Jak mają tam mijać się tiry czy ogromne ciągniki choćby z osobówka .Toć to widać i nikt tego nie zauważa.

Zgadzam się z mieszkańcem katastrofa by nie było tam barierki. Już widać, że ktoś zjechał na pobocze i jest wgłębienie po kołach. Może wszyscy co odbierali ten most nie wiedzieli co za mostem zrobione ale Pani Sołtys to jeździ tym kawałkiem drogi.Trzeba coś zrobić zanim dojdzie do tragedii. Po co wysoki chodnik mógłby być równy z asfaltem.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.