czwartek, 28 września 2023

Powiat Grajewski

  • 9 komentarzy
  • 5466 wyświetleń

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

W niedzielne południe w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie rozpoczęły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Podczas mszy św., którą prowadził ks. Antoni Wróblewski proboszcz parafii oraz ks. Andrzej Traczyk kapelan powiatowy strażaków powiatu grajewskiego, druhny i druhowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu, dziękowali za miniony rok oraz za wszystkie szczęśliwe powroty z akcji. 

 

Po mszy św. zebrani goście przemaszerowali na plac Komendy Powiatowej PSP w Grajewie, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów. Na początku Komendant Powiatowy PSP w Grajewie st. kpt. Jarosław Szeszko przywitał wszystkich zaproszonych gości. Następnie przedstawił działania, jakie podjęte zostały w minionym roku, który był bardzo pracowity. Opowiedział także, w jaki sprzęt doposażone zostały jednostki, za co dziękował tym, którzy dołożyli wszelkich starań w tym kierunku. 

 

Na uroczystości wręczone zostały strażakom liczne awanse i odznaczenia, a osobom działającym na rzecz strażaków medale „Za zasługi Dla Pożarnictwa”.

W trakcie obchodów głos zabrało wielu przedstawicieli jednostek i organizacji współpracujących ze strażą, dziękując za ich poświęcenie, zaangażowanie w trudną i pełną ryzyka pracę oraz życząc dalszego rozwoju, samych sukcesów, wsparcia św. Floriana, a przede wszystkim tylu powrotów z akcji, ilu wyjazdów. 

 

Powiat Grajewski na uroczystości reprezentowali: Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Skarbnik Powiatu Maria Lucyna Jasińska, Przewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Gardocki i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Krukowski.

 

Komentarze (9)

Gdzie jest orkiestra OSP?

następna kasa do wydania zamiast na drogi

Nie dostała zaproszenia.

Orkiestra chyba tylko do koncertów a nie do marszów

Zapytajcie kapelmistrza

Wstyd żeby dzień strażaka bez orkiestry. W Szczuczynie gminny dzień strażaka był z orkiestrą, grali super.

Orkiestra to miejska a nie wiejska

Informuję, że Oriestra Dęta OSP nie była zaproszona na uroczystość.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.