Kraj

Podlaskie się rozwija... powoli

Podlaskie się rozwija... powoli
Drogi, przejścia graniczne i szkoły muzyczne - to jedne z najgłówniejszych inwestycji zrealizowanych bądź rozpoczętych w Podlaskiem w ubiegłym roku za pieniądze z budżetu państwa.

"Schetynówki" kosztowały prawie 54 miliony złotych. Udało się wybudować blisko 200 kilometrów dróg lokalnych" - mówi rzecznik wojewody podlaskiego Jolanta Gadek.

6 milionów złotych nasz region otrzymał w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". Dzięki temu powstało prawie 60 nowych placów zabaw, a prawie 200 szkół mogło zakupić pomoce dydaktyczne.

W lutym rozpoczęła się przebudowa kolejowego przejścia w Kuźnicy Białostockiej finansowana i z budżetu państwa i z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Koszt tej inwestycji to 20 milionów złotych. Budowa właśnie dobiega końca.

Władze województwa są też w trakcie podpisywania umowy na przebudowę kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce, która kosztować będzie 17,5 miliona złotych.

5 milionów złotych z budżetu państwa wydanych było na przebudowę przejścia granicznego w Połowcach. W tym roku na tę inwestycję zapewnionych jest 50 milionów złotych.

W ubiegłym roku podpisane zostały m.in. umowy na rozbudowę szkół muzycznych w Suwałkach i Białymstoku. Koszt rozbudowy suwalskiej placówki to 33 miliony złotych, białostockiej - 22 miliony.

Pod koniec roku zakończono budowę laboratorium Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Kosztowało to 13,5 miliona złotych. Przyznano pieniądze z budżetu państwa m.in. na budowę 20 Orlików. (akk)

środa, 28 grudnia 2016

Przekręt internetowy

poniedziałek, 26 września 2016

Rosną mury nienawiści

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.