środa, 4 października 2023

Powiat Grajewski

  • 9 komentarzy
  • 4142 wyświetleń

Otwarcie nowej siedziby Gminy Wąsosz

Data 26 maja 2023 r. zapisze się w historii Gminy Wąsosz, jako wyjątkowy i niepowtarzalny dzień. W działaniach samorządów często realizuje się inwestycje drogowe, mostowe, edukacyjne itp., ale nie zdarza się często otwarcie nowej siedziby Urzędu. A tak właśnie stało się w przeddzień Dnia Samorządu Terytorialnego w Gminie Wąsosz. Od dzisiaj pracownicy Urzędu mogą cieszyć się nowoczesnym i dostosowanym do standardów na miarę XXI wieku miejscem pracy, a klienci, którymi jest lokalna społeczność, wyższą jakością i komfortem obsługi.

 

Uroczystość otwarcia nowej siedziby rozpoczęła msza św. w kościele pw. Przemienia Pańskiego w Wąsoszu, którą koncelebrował biskup łomżyński Janusz Stepnowski. Po mszy św. zaproszeni goście oraz mieszkańcy Wąsosza przemaszerowali pod budynek nowego Urzędu, gdzie poprowadzono część oficjalną obchodów. Wójt Gminy Wąsosz Czesław Ołdakowski przywitał wszystkich zebranych, po czym przedstawił pokrótce etapy zrealizowania powyższej inwestycji.

 

W trakcie uroczystości nie brakowało słów gratulacji oraz życzeń z okazji tak wyjątkowego wydarzenia.

 

Wśród przemawiających był także Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, który pogratulował Wójtowi oraz wszystkim pracownikom wspaniałej inwestycji, życząc pomyślnej, zwieńczonej sukcesami pracy oraz podejmowania w nowym miejscu kolejnych trafnych decyzji, które przełożą się na satysfakcję pracowników, jak i mieszkańców Gminy.

 

Komentarze (9)

O osobach niepełnosprawnych zapomniano podczas sześcioletniego okresu budowy.

To w końcu czyje to jest ? Kurii czy samorządu gminnego?

Pewno mieszkańcy gminy się cieszą z nowego obiektu, nowe miejsca pracy, gmina się rozrasta, przybywa mieszkańców wioski sie nie wyludniają tylko pogratulować panu wójtowi że przez tyle lat zbierania podatków udało się wybudować fabrykę do kolejnych realizacji podatkowych. Większość mieszkańców gminy to wiek 50+ więc im pasuję bo po co tu ma się coś dziać po co tu młodzi mają żyć niech idą do większego miasta albo za granicę. Przez lata rządzenia pana wójta oprócz dróg i chodników nic się nie wydarzyło. Nic dla młodych pokoleń. Zero. Szkoda, na pewno nie jedna osoba chciała by tu zostać bo się zakorzeniła ale tu nic nie ma. Jedynie rolnictwo które i tak maleje. Co najgorsze że po obecnym rządzącym przyjedzie kolejny który będzie siedział długie lata i przyglądał się jak gmina rozpada się poprzez ubywajacych mieszkańców

Mieszańcow ubywa w calym powiecie. Wystarczy spojrzeć na statystyki. Problem, z tego co wszędzie słychać, jest w calym kraju. Wąsosz pięknieje i większość mieszkańców się cieszy, a że komuś to przeszkadza to trudno.

Najbardziej zaniedbana gmina w powiecie brak inwestycji.

Do Mirek. Czyli jest problem czy go nie ma? Po pierwsze w czym pięknieje? Drogi? Chodniki? Malowidła? Urząd nowy? Pokoszone trawniki? Przycięte drzewka? To ta piękność? Moim zdaniem jeśli dzieci by przybywało w szkole to by było to piękne. Przyciągnięcie chodź z jednego inwestora pod jakąś fabrykę, produkcję czegoś żeby ludzie mogli gdzieś pracować. Jakieś tanie działki od gminy dla osób, rodzin co by mogły se dom postawić To jest piękność. Mieszkańcom się podoba a jeśli komuś się nie podoba to trudno. Prosta odpowiedź mieszkańca gminy Wąsosz

Moi drodzy współmieszkańcy gminy wąsosz.Nie ma czegoś takiego jak piękno bezwzględne czy bazwzględna brzydota.jedenemu podoba się matka innemu córka jeszcze inny robi to z jedną a żeni się z inną jeden kostkę kładzie samochodem szpanuje dom w koło domu a dzieci pomagają przy bydle i wyjdą z obory idąc do domu mówią ,,tatu ale u nas ta njpiękniej we wsi" a drugiemu najpiękniej jak dzieci do nauki się garną i są tego efekty.zależy co dla kogo jest priorytetem.a prawda jest taka że i słonia tańczyć można nauczyć trzeba jedynie czasu i dobrego trenera.

Panie Albercie jak Pan ma na imię że zapytam

ludzie piszcie trochę bo czytać to by chcieli ale napisać cokolwiek ciężko

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.