niedziela, 17 października 2021

Powiat Grajewski

  • 1 komentarzy
  • 1786 wyświetleń

Obchody 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę

Obchody 82. rocznicy agresji ZSRR na Polskę

17 września - dzień, w którym obchodzimy 82. rocznicę napaści ZSRR na Polskę, a także Dzień Sybiraka, skłania nas do chwili przemyśleń związanych z burzliwą historią naszego kraju. Wrzesień 1939 r. był tragicznym w skutkach przełomem, który zadecydował o losie milionów naszych rodaków. 

 

Polska, która w tym czasie toczyła walki obronne z atakującymi ją Niemcami, została podstępnie najechana od wschodu przez Armię Czerwoną, łamiącą w ten sposób pakt o nieagresji. Polacy zamieszkujący wschodnią część kraju znaleźli się pod okupacja sowiecką. Był to czas terroru i mordu na polskich żołnierzach i ciężkich przeżyć ludności cywilnej wywożonej w głąb Rosji.

17 września oddając hołd naszym przodkom Wicestarosta Powiatu Grajewskiego – Tomasz Cebeliński wraz z członkiem Zarządu – Waldemarem Tadeuszem Wieczorkiem złożyli wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości przed Urzędem Miasta oraz zapalili znicz przed tablicą upamiętniającą 80. rocznicę ostatniej deportacji ludności ziemi grajewskiej na Sybir. 

 

82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę - Szczuczyn

środa, 13 października 2021

Konkurs "Nasz Zabytek" CZEKAMY NA WASZ GŁOS! 

wtorek, 12 października 2021

Obwieszczenie Starosty (11.10.21r.)

Komentarze (1)

Ooooo... komentarze wyczyszczone

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.