środa, 8 lutego 2023

Z kraju i ze świata

  • 1 komentarzy
  • 1814 wyświetleń

Nowa "twarz" PiS

Stanisław Piotrowicz – poseł, który stał się twarzą walki PiS z Trybunałem Konstytucyjnym

Stanisław Piotrowicz (ur. 19 lipca 1952 w Bochni) – polityk PiS, prokurator, senator VI i VII kadencji, poseł na Sejm VII i VIII kadencji, w 2007 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

–" Wyborcy do reformowania kraju dali legitymację Prawu i Sprawiedliwości. Przywrócimy ład konstytucyjny..."mówił podczas debaty sejmowej poseł Piotrowicz, szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Życiorys (z PZPR do PiS)
W 1976 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1976–1978 odbył aplikację prokuratorską, po czym w 1978 zdał egzamin prokuratorski.

W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie[1]. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotnicznej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.

Komentarze (1)

Ciekawe jak Pan Piotrowicz przeszedł lustrację. A może przeniesiono go poza lustracją. Chyba jako prokurator PZPR ma jakieś grzeszki a raczej GRZECHY na swoim koncie, bo inaczej nie był by prokuratorem PRL. A teraz prawa ręka samego wodza PIS... ciekawa historia...

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.