Z kraju i ze świata

Nielegalne papierosy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie w ramach współdziałania z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości ponad 280 tys. zł. Nielegalny towar przewoził w samochodzie dostawczym 51-letni mieszkaniec powiatu suwalskiego.

W piątek (17.11.2017 r.) w Augustowie patrol Straży Granicznej  zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej Fiata Doblo. W trakcie wykonywanych czynności w części ładunkowej pojazdu funkcjonariusze ujawnili  kartonowe pudła, a w nich nielegalne papierosy. Łącznie w 100 opakowaniach, które po brzegi wypełniały auto zabezpieczono  420 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość kontrabandy oszacowano na ponad 280 tys. zł. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód wart 35 tys. zł.

51- latek usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za przemyt papierosów grozi mu kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.