środa, 8 lutego 2023

Wiadomości

  • 5 komentarzy
  • 7257 wyświetleń

Mapa bezpieczeństwa powiatu

Już w najbliższy piątek odbędzie się pierwsze, inauguracyjne spotkanie konsultacyjne grajewskich policjantów z lokalnymi władzami. Kolejne, będą prowadzone w ustalonych dniach lutego w różnych miejscach na terenie całego powiatu grajewskiego. Wnioski z tych spotkań będą podstawą przy tworzeniu „Mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego”. Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu do aktywnego włączenia się do tego projektu.

Pierwszy etap konsultacji społecznych związanych z tworzeniem „Mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego” odbył się blisko dwa tygodnie temu w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach. W spotkaniu tym uczestniczył Sekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński, który  zaprosił do współpracy na rzecz tego projektu - lokalne społeczności. Głównym celem „Mapy” jest poprawa bezpieczeństwa w całym kraju i skuteczniejsza walka z przestępczością. Z założenia w jej powstawaniu mają brać udział nie tylko służby mundurowe, z Policją na czele, ale także samorządy. Jej tworzenie opiera się m.in. o debaty i konsultacje społeczne, zaangażowanie samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, mediów i innych osób, które posiadają wiedzę na temat zagrożeń istniejących na danym terenie.

Dlatego też już w najbliższy piątek, tj. 5 lutego 2016 r. o godz. 12:00, w Urzędzie Miasta (sala konferencyjna - nr 29) przy ul. Strażackiej 6 w Grajewie odbędzie się pierwsze z takich spotkań. Inauguracja rozpocznie cały cykl konsultacji ze społecznością lokalną w powiecie grajewskim. Wnioski z każdego spotkania z mieszkańcami będą podwaliną do tworzenia „Mapy”.

Grajewscy policjanci apelują do wszystkich o aktywne włączenie się do tego projektu! Pamiętajmy, że kształtujemy naszą przyszłość!

 

 

 

Konsultacje społeczne

5 lutego 2016 r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Grajewie przy ul. Strażackiej 6a

Plan spotkania:

12:00 – powitanie gości
12:10 – wystąpienie Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie – ocena stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu grajewskiego
12:30 – konsultacje społeczne
13:00 – podsumowanie spotkania

 

 

Komentarze (5)

Kiedyś to nazywano wprost - donos na sąsiada, a dziś to się nazywa "MAPA BEZPIECZEŃSTWA"

Ludzie gonią tylko za kasa. Nie mają już prawdziwych znajomych. Zawiść i zazdrość jest na pierwszym miejscu. Zycie na pokaz. Obawa przed samymi sobą doprowadza ludzi do obłędu.

Kapusie w Brukseli Kapusie w Grajewie Dokąd ten Świat zmierza !

ŚMIECI trzeba zamiatać. Zakłady Karne czekaja.
Trzeba być jeszcze policjantem aby robić porządek. Połowę z tych gości bym wysłał do pracy na koscielnego.

A kto jest teraz tym Komendantem. Szefowa MSW była katechetka, czy ten Pan jest też z tego rozdania.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.