poniedziałek, 15 lipca 2024

Powiat Grajewski

Jubileusz 75-lecia Zespołu Szkół w Niećkowie

„Niech ten Jubileusz milowym będzie kamieniem. Czekamy następnych z wielkim w sercu wzruszeniem…„ – autor nieznany. 


Zespół Szkół w Niećkowie istnieje już 75 lat. Jubileusz, którego najważniejszym celem było wspólne spotkanie po latach absolwentów i byłych nauczycieli, odbył się 19 listopada 2021 r. tworząc nowy rozdział w historii szkoły. 


Ten piękny dzień był okazją do przemyśleń i refleksji nad czasem, który minął bezpowrotnie oraz ludźmi, którzy odcisnęli niezatarty ślad w dziejach szkoły. Był wzruszającym i radosnym spotkaniem przyjaciół z ławy szkolnej i nauczycieli, których nauka i słowa zapadły w pamięci przywołując sentymentalne wspomnienia.
Uroczystość, która odbyła się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Niećkowie, rozpoczęła się wystąpieniem pocztu sztandarowego i wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Następnie dyrektor szkoły pan Dariusz Koniecko wraz ze Starostą Grajewskim Waldemarem Remfeldem przywitali wszystkich przybyłych gości. Na uroczystości poza przedstawicielami rządu, przedstawicielami władz wojewódzkich, reprezentantów samorządów lokalnych, dyrektorów szkół zaprzyjaźnionych, przedstawicieli jednostek i firm z terenu powiatu, nie zabrakło osób najważniejszych – absolwentów szkoły i byłych nauczycieli. 
Barwną i bogatą w wiele ważnych wydarzeń historię szkoły przedłożył w krótkim referacie Pan Dariusz Koniecko. Po nim nastąpił moment wyróżnień osób, które bezpośrednio lub pośrednio przyczyniły się do wielu sukcesów placówki oraz absolwentów i nauczycieli, którzy przybyli na wspólne świętowanie jubileuszu. Była to również okazja do złożenia gratulacji, życzeń i kwiatów Pani Ludmile Orłowskiej, która obchodzi 40-lecie swojej pracy zawodowej, a która ze szkołą związana była jeszcze jako uczennica. 


Następnie przyszedł czas na wystąpienia gości, które przepełnione były słowami uznania i szacunku dla dyrektora, pedagogów, pracowników administracji, a także uczniów, za szereg sukcesów osiągniętych wspólna pracą, za wybitne prowadzenie placówki, czy za dorobek edukacyjny i kulturalny. Wiele słów poruszyło i wiele napawało dumą, ale wszystkie przeplatała radość i łzy wzruszenia. Każdy z obecnych zgodził się ze słowami jednego z przemawiających, które  brzmiały: „Zespół Szkół im. Bolesława Podedwornego w Niećkowie to wielka szkoła w małej miejscowości”.
Po wystąpieniach na sali pojawił się tort jubileuszowy, który później trafił na stoły gościnne. Pierwszy, honorowy kawałek pokrojony został przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Pana Dariusza Piontkowskiego.


W dalszej kolejności Starosta Grajewski Waldemar Remfeld, Wicestarosta Grajewski Tomasz Cebeliński i Przewodniczący Rady powiatu Grajewskiego Grzegorz Gardocki wręczyli na ręce dyrektora okolicznościowy grawerton wraz z gratulacjami za doskonałą pracę menadżerską i nieprzeciętne osiągnięcia edukacyjno-dydaktyczne życząc tym samym wielu sukcesów, inspiracji, odważnych zamierzeń oraz powodzenia i przychylności w ich realizacji.
Przed częścią artystyczną do wystąpienia na środek poproszono jeszcze Panią Mariannę Ostrowską, wieloletnią nauczycielkę szkoły, a przede wszystkim założycielkę Szkolnego Ludowego Zespołu „Kłosek”, który w tym roku obchodzi swoje 40-lecie działalności. Jubilatka otrzymała okolicznościowy list gratulacyjny, kwiaty oraz życzenia pomyślności i wielu uśmiechów na co dzień.


Na zakończenie części oficjalnej wystąpił wyżej wspomniany SLZ „Kłosek”, który swym tańcem i śpiewem ludowym umilił czas wszystkim zebranym, wywołując radość na twarzach gości i zachęcając do wspólnego śpiewania.

 

MONOGRAFIA SZKOŁY W NIEĆKOWIE LATA 1946 - 2021 (pdf)

 

 

 

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.