Powiat Grajewski

IX Bieg Rolnika

W dniu 17 września 2016 roku w Białaszewie odbył się IX Bieg Rolnika zorganizowany przez Urząd Gminy Grajewo, Klub Sportowy Maratonka Grajewo, Szkołę Podstawową w Białaszewie i OSP Białaszewo.

Na zaproszenie organizatorów przybyli licznie mieszkańcy powiatu grajewskiego oraz powiatów ościennych, samorządowcy, przedstawiciele instytucji i firm oraz goście z zagranicy. Powiat Grajewski reprezentowała Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Pani Alicja Rutkowska.

Bieg Rolnika to już dziewiąta edycja biegu tym razem w malowniczej scenerii pól i terenów zielonych Gminy Grajewo. Przed szkołą w Białaszewie spotkali  się nie tylko biegacze z naszego regionu, ale również goście z Litwy. I – jak się okazało – ani geografia, ani polityka, ani wreszcie – język – nie jest przeszkodą, jeżeli spotykają się osoby, które dzielą tę samą pasję i dla których bieganie to sposób na życie. Trasa w tym roku przebiegała przez Białaszewo i  Sojczynek. Na starcie stanęło ponad 300 uczestników w różnym wieku, a rywalizowali na dystansach od 250 do 6 000 m. Uczestnicy biegu rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych, a dla najlepszych przygotowano okolicznościowe medale i upominki. Uczniowie szkół podstawowych pobiegli na dystansie od 250 do 750 m, a dziewczęta z gimnazjów 750 m. Natomiast gimnazjaliści rywalizowali na trasie o długości 1500 m. Biegu Głównym wystartowało ponad 60 uczestników, a do walki o zwycięstwo mocno włączyli się biegacze z Wilna zajmując miejsca na podium. Tradycyjnie też odbyły się Mistrzostwa Rolników Podlaskiego Zrzeszenia LZS i bieg integracyjny.

Najbardziej cieszy fakt, iż co roku chętnych do biegania przybywa, a organizację biegu wspiera coraz więcej osób.

Władze Powiatu Grajewskiego serdecznie dziękują za zaproszenie.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.