wtorek, 21 września 2021

Powiat Grajewski

III Powiatowy Dzień Matki

III Powiatowy Dzień Matki

Jest taki jeden dzień w roku, w którym każda z Mam obchodzi swoje święto. To zawsze wyjątkowy dzień, w którym możemy powiedzieć naszym Mamom, jak wiele dla nas znaczą i jak mocno je kochamy. Z tej okazji 25 maja 2017 roku w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie odbyły się III Powiatowe Obchody Dnia Matki. 
W uroczystościach wzięli udział m.in.: Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Zygmunt Kruszyński, Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Pani Alicja Rutkowska, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Grajewo Pan Wiesław Dembiński, dyrektor ZSS w Grajewie Pan Jarosław Konopka, dyrektor PSM w Grajewie Pani Agata Świderska, ks. Łukasz Lipiński.


Uroczystość rozpoczął Starosta Powiatu Grajewskiego Pan Zygmunt Kruszyński, który powitał wszystkich, a szczególnie ciepłe słowa i życzenia skierował do licznie przybyłych Mam.
„Drogie Mamy, dziękuję że przyjęłyście zaproszenia od Zarządu i Ray Powiatu Grajewskiego. W imieniu samorządu powiatu grajewskiego życzymy Wam, drogie Mamy, abyście każdego dnia odczuwały wdzięczność swoich dzieci za trud, jaki włożyłyście w ich wychowanie. Niech siły i zdrowie Was nie opuszczają, a najbliżsi darzą Was należnym szacunkiem i miłością.” – powiedział starosta.
Pierwsi na scenie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Grajewie. Uczniów przygotowały Panie: Urszula Puchalska, Emilia Koniecko oraz Anna Glińska.  Młodzież przedstawiła przepiękne widowisko związane z Dniem Matki. Dekoracje, stroje, zabawne monologi, radosne piosenki – uczniowie udowodnili, że bardzo kochają swoje Mamy.
W drugiej kolejności zaprezentował się chór „Jesienne kwiaty”. Aranżacja muzyczna grajewskich seniorów bardzo podobała się publiczności, co poskutkowało gromkimi brawami.
Następnie wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie. Młodzi artyści wspaniale się zaprezentowali, czego świadectwem były gromkie brawa uczestników koncertu. Repertuar był zróżnicowany, soliści zaprezentowali utwory od okresu klasycyzmu po melodie współczesne. 
Zgromadzoną publiczność rozbawił kabaret „Klapa” działający przy Grajewskim Klubie Seniora. Poprzez dialogi, komiczne scenki, kontakt z publicznością, zabawne zwroty akcji, odbiorcy wprowadzeni zostali w świat humoru i satyry. Stało się to doskonałą okazją do relaksu, złapania dystansu do niektórych spraw, a przede wszystkim doskonałej rozrywki.
Część artystyczną zakończył występ wokalno-muzyczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie pod kierunkiem Pani Agnieszki Krajewskiej-Wereckiej.
Starosta podziękował artystom za udany występ oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej radosnej uroczystości. Następnie wręczył kwiaty Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Sebastiana Bacha w Grajewie Pani Agacie Świderskiej oraz artystom. Wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez organizatorów. 


Wszystkim Mamom w dniu ich święta życzymy wszelkiej pomyślności, radości i zadowolenia z potomstwa oraz sukcesów i samych pogodnych dni. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.