środa, 8 lutego 2023

Powiat Grajewski

Festiwal Kameralistyki

23 października 2016 r. w Katedrze Łomżyńskiej pw. Św.Michała Archanioła odbyło się uroczyste zakończenie XII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica".

W trakcie koncertu, Dyrektor Naczelny i Artystyczny Filharmonii Kameralnej Jan Miłosz Zarzycki wręczył podziękowania za wsparcie finansowe festiwalu m.in.
 Zygmuntowi Kruszyńskiemu - Staroście Grajewskiemu oraz  Arturowi Kuczyńskiemu - Burmistrzowi Szczuczyna.

Na koncert licznie przybyli mieszkańcy z całego regionu, a także parlamentarzyści i samorządowcy, wśród których byli m.in.:

- Mieczysław Bagiński - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego,

- Stanisław Kossakowski - Przewodniczący Rady Powiatu Grajewskiego.

 
Organizatorem festiwalu, który rozpoczął się 4 września br. była Filharmonia Kameralna im.Witolda Lutosławskiego w Łomży. Dyrygentem Filharmonii Kameralnej wraz z Chórem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku był Jan Miłosz Zarzycki. Ostatni koncert festiwalu dedykowano pamięci Prezydenta Łomży Krzysztofa Choińskiego, w 5. rocznicę Jego śmierci.

Jeden z koncertów festiwalu odbył się w Kościele pw. Św. Jana Pawła II w Grajewie 11 września 2016 r., w trakcie którego recytatorem był Ks. Proboszcz Tomasz Chludziński.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.