Z kraju i ze świata

Fałszywa korespondencja "zus"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi emailami zawierającymi informacje m.in. o niedopłacie składek i konieczności uregulowania jej w ciągu 24 godzin. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu: [email protected].

Placówka po raz kolejny przypomina, że za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci Zakładu nigdy nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty, czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu.

- Ostrzegamy, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, ani nie otwierać zawartych w korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci – apeluje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, należy skontaktować się z najbliższą placówką Zakładu, Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel. 22 560 16 00) bądź emailem na adres [email protected] .

 

poniedziałek, 20 września 2021

Budowa domu do 70 mkw. bez pozwolenia

Komentarze (0)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.