czwartek, 7 grudnia 2023

Kraj

Ełk: kontrabanda

Ełk: Kolejne zabezpieczone papierosy i spirytus bez polskich znaków skarbowych akcyzy

Policjanci zabezpieczyli dziś ponad 6260 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, 23 litry spirytusu i 4 litry napojów spirytusowych. 73-letnia mieszkanka Ełku przechowywała nielegalny towar w swoim mieszkaniu. Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych należności to ponad 8 tys. zł.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że 73-letnia mieszkanka Ełku może posiadać produkty bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ich ustalenia potwierdziło przeszukanie mieszkania ełczanki. Policjanci znaleźli tam ponad 6260 sztuk papierosów różnych marek, 23 litry spirytusu i 4 litry napojów spirytusowych przechowywane w różnych miejscach mieszkania. Kobieta tłumaczyła, że papierosy i spirytus trzyma dla znajomych.

 Teraz odpowie ona za przestępstwo, jakim jest rozlewanie napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru. Grozi za to kara nawet do roku pozbawienia wolności.
Nie unikanie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie skarbowe.

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.