Z kraju i ze świata

  • 6 komentarzy
  • 3040 wyświetleń

Dwa lata rządu PiS

Resorty podsumowywały w środę swoje dwuletnie dokonania. Dzień wcześniej premier Beata Szydło mówiła, że rodzina, rozwój i bezpieczeństwo, to trzy filary rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w podsumowaniu dwulecia podkreśliła, że cele postawione programowi "Rodzina 500 plus" zostały zrealizowane. Oceniła, że program poprawił jakość życia rodzin, ograniczył ubóstwo i miał pewien udział w zwiększeniu liczby urodzeń.
 
Rafalska zwróciła uwagę, że nakłady na politykę rodzinną w 2017 r. wzrosły do 3,11 proc. PKB. Podkreśliła, że z programu obecnie korzysta niemal 4 mln dzieci, 2 mln 620 tys. rodzin. "Z tych środków 65 proc. adresowanych jest na polską wieś, tam jednak jest większa wielodzietność i sytuacja dochodowa rodzin jest trudniejsza" - dodała. Minister przypomniała, że na program "Maluch plus", który ma zwiększyć dostępność m.in. w żłobkach w 2018 r. ma zostać przeznaczone 450 mln zł. "Chcemy, żeby te białe mapy, gdzie widać samorządy, w których nie ma nawet jednej instytucji opieki, wypełniły się, bo chcemy dofinansować ten program do 80 proc. wydatków inwestycyjnych w gminach, w których tej opieki nie ma" - zapewniła

 

 

zródło: http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/178930/Dwa-lata-rzadu--Resorty-podsumowaly-swa-prace

Komentarze (6)

Skoro jest tak dobrze, to czemu żyje się coraz gorzej i mniej spokojnie ? Ceny rosną jak oszalałe a marne dochody stoją w miejscu.

dobrze to ma tusk,wieczny nierob zarabia obecnie niezla kase,czy to cie zadowoli xy

Za Tuska żyło się owiele spokojniej.500 plus to nic innego jak kupno wyborców za 100 zł bo 400 oddadzą w drożejącej żywności i nie tylko. A dla ludzi którzy nie korzystają z programu to zwykły characz który płacimy wszyscy.Niestety następne wybory raczej wygra PIS no bo 500 plus i żyje się lepiej.

Jaka motywacje maja ludzie na Podlasiu dostali 500+ to mysla ze im sie nalerzy tak jak w PRLu tylko nie zdaja sobie sprawy ze na to placi cala POLSKA, porzucili prace bo im sie nie oplaca pracowac, a PODLASIE nie widac i slychac zeby sie rozwijalo, mlodzi wyjezdzaja po calej Europie, na brak rak do pracy zatrudnia sie UKRAINCOW i placi sie im 500+ i renty, czy POLSKA jest krowa dojna. KTO bedzie splacal zaciagniete dlugi na ten cel chyba nasze wnuki. To sa rzady PiSu a jak powiedzial KURSKI szef telewizji TVPisu " ciemny lud to kupi ". NO TO LUD KUPIL

E grajewiak z CIEBIE to bysnesmen grajewski co skończyło się w h. A walenie z płacą dobra firma nie szuka pracownika a tu w je.....m srajdole bardzo malo
Takich firm

G....Grajewiak jak co piszesz to odstaw 500+ bo nie wiadomo o co ci chodzi

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.