piątek, 17 września 2021

Z kraju i ze świata

  • 6 komentarzy
  • 5593 wyświetleń

Chcą pomóc przedsiębiorcom

Chcą pomóc przedsiębiorcom
  • 25 milionów złotych trafi do podlaskich firmy poszkodowanych w czasie pandemii. Pieniądze rozdysponuje urząd marszałkowski w ramach kolejnej odsłony Podlaskiego Pakietu Gospodarczego. Przedsiębiorcy mogą przeznaczyć dotacje m.in. na zakup towarów i materiałów do produkcji, spłatę zobowiązań kredytowych, artykuły sanitarne i zakup ochronnej odzieży służbowej. Wsparcie jest bezzwrotne, a firmy nie muszą ponosić kosztów związanych z realizacją projektu i wkładem własnym. Firmy będą mogły starać się o dotacje od lutego. 

  • 8 mln zł  trafi do firm, które będą mogły przesnaczyć dofinansowanie na projekty badawcze. Wsparcie będzie udzielane na prowadzenie przez przedsiębiorstwo prac rozwojowych.  Nabór wniosków na tego typu projekty rozpocznie się w kwietniu.

Podlaski Pakiet Gospodarczy to projekt przygotowany przez Zarząd Województwa Podlaskiego jako odpowiedź na gospodarcze skutki epidemii koronawirusa w regionie. Pula środków przeznaczonych na jego realizaję wynosi 142 mln zł i pochodzi głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 

poniedziałek, 13 września 2021

Senat za ustawą o podwyżkach

Komentarze (6)

33 miliony przygotowane do zmarnowania.

Przedsiębiorcy już dziękują rządowi, sami się otwierają i sami sobie odrobią straty.

44 miliardy złotych rocznie jest wydawanych tylko na 500+ (1 miliard=1000 milionów). I to są zmarnowane pieniądze, panie " Meliorancie" !!!

Do Meliorant: marnujesz tlen, którym oddychasz.

Przepraszam "obywatelkę", że źle zrozumiałem ten artykuł. Nie zauważyłem, że jest tu mowa o 500+. Ponadto jestem pełen podziwu, że "obywatelka" zna moją opinię na temat 500+. Nigdzie na tym i innym forum się nie wyrażałem, co sądzę o tych wydatkach.
Dlatego jeszcze raz wielkie brawa.

Panie kelner. Tlen się marnuje, tlen można tylko zanieczyścić. Proszę tego nie robić. Pa.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.