• 1 komentarzy
  • 6682 wyświetleń

Wieści z sekcji tenisa stołowego

Marek Krymski w czołówce seniorów tenisa stołowego

Zawodnicy grajewskiej sekcji  tenisa stołowego  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w miesiącu listopadzie uczestniczyli w wojewódzkich turniejach kwalifikacyjnych do II Grand Prix Polski w kategorii kadetów , juniorów  i seniorów.

14.11.2015 r. w Białymstoku Mateusz Marczykowski wywalczył  miejsce na podium i był  o krok od awansu  do II Grand Prix Polski .W turnieju tym nie startował ze względu na kontuzję  najlepszy grajewski kadet Krystian Maciorowski oraz Justyna  Włóczko , która w tym dniu reprezentowała swoją szkołę w gimnazjadzie powiatowej piłki siatkowej. Adrian Krasiński wywalczył 19 miejsce.

28.11.2015 r. w hali widowiskowo – sportowej  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Grajewie rozegrano  II turniej kwalifikacyjny - II Grand Prix Województwa Podlaskiego juniorek i juniorów. Startujący w tym turnieju grajewscy zawodnicy po bardzo dobrych grach nie wywalczyli awansu do Grand Prix Polski ale zaprezentowali bardzo dobrą grę techniczno-taktyczną . Miejsca , które wywalczyli :   5 miejsce –Krzysztof Kurlenda , 7-8 miejsce – Justyna Włóczko , 13-16 m. Martyna Efir , 17-20 Chludziński Tomasz , Kozłowski Dawid , Marczykowski Mateusz , Krasiński Adrian .

29.11.2015 r. w Dobrzyniewie Dużym  rozegrany został II Grand Prix Woj. Podlaskiego seniorek i seniorów , w którym wystąpili zawodnicy i zawodniczki z  I ,II  i III– ligowych klubów województwa podlaskiego. Wysoką klasę w tym turnieju zaprezentował najlepszy zawodnik II ligowej drużyny MLUKS MOSiR Grajewo – Marek Krymski , który wywalczył 5 miejsce – jest to najwyższa lokata zawodnika z Grajewa  w  tej kategorii wiekowej w historii tenisa stołowego mężczyzn . Na uwagę zasługuje fakt , że Marek pokonał dwóch pierwszoligowych zawodników z Białegostoku Jarosława Żołądkowskiego – KS GALAXY i Grzegorza Adamiaka również KS GALAXY .Miejsca pozostałych zawodników – Justyna Włóczko i Krzysztof Kurlenda 13-16 Marczykowski Mateusz i Krasiński Adrian 17-24. Miłym akcentem kończącym ten turniej seniorów było zwycięstwo w II Grand Prix Województwa Podlaskiego Seniorów i wywalczenie  awansu do turnieju głównego II Grand Prix Polski   przez wychowanka grajewskiego MOSiR  Krzysztofa Włóczko , który gra obecnie w I Lidze Mężczyzn gr. Północnej – DJLIDACH  Białystok i jest 5 zawodnikiem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

W miesiącu listopadzie 2015 r. zawodniczki i zawodnicy sekcji tenisa stołowego MOSiR  : Justyna Włóczko , Martyna Efir , Tomasz Chludziński , Dawid Kozłowski , Krystian Maciorowski , Kacper Krupiński i Rafał Zawistowski reprezentowali swoje szkoły – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Grajewie w drużynowym tenisie stołowym . Drużyny chłopców i dziewcząt  tej szkoły dotarły do finałów wojewódzkiej gimnazjady  i drużyna dziewcząt wyalczła brązowe medale a chłopcy wysokie 8 miejsce /chłopcy startowali w osłabionym składzie , bez kontuzjowanego Krystiana Maciorowskiego /.