• 4 komentarzy
  • 7844 wyświetleń

Wieści z mat zapaśniczych

Zapasy – Mistrzowska drużyna MOSiR Grajewo

Z udziałem 92 zapaśników rocznika 2001 – 2003 z 18 klubów z województw kujawsko – pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko – mazurskiego w niedzielę 27.09.2015r. odbyły się w Supraślu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików regionu D w zapasach styl klasyczny. Dla tej kategorii wiekowej są to najważniejsze zawody w roku na tym etapie szkolenia i liczone są do punktacji współzawodnictwa dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Bardzo dobrze w klasyfikacji drużynowej wypadła ekipa MOSiR Grajewo, która zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając na podium zapaśników z Radomia oraz drużynę z Lidzbarka Warmińskiego. W zawodach tych Grajewo zdobyło pięć medali, złoty, srebrny i trzy brązowe. Walki naszych medalistów były bardzo dobrze oceniane i szeroko komentowane. Na sukces Grajewa najbardziej zapracowali: Dominik Szreder – złoty medal w kategorii 38kg. Dominik w tym roku z każdego turnieju wraca z medalem. Srebrny medal w kategorii 35kg zdobył Brajan Szreder, młodszy brat Dominika. Brązowe medale zdobyli Dawid Nitupski w kategorii 47kg, Szymon Boć i Adam Obrycki w kategorii 53kg. Pozostali zawodnicy uplasowali się poza podium: Bartosz Danilewski – V miejsce w kategorii 38kg, Gniewomir Toczyłowski – XIV miejsce w kategorii 53kg, Patryk Świderski – V miejsce w kategorii 59kg.