• 9477 wyświetleń

Warmia przełamuje złą passę!

Nasi piłkarze w bieżącym sezonie przełamują złe passy. W środę po raz pierwszy wygrali na wyjeździe z MRĄGOWIĄ a dziś pokonali w Grajewie CONCORDIĘ Elbląg 2:0, dzięki czemu zanotowali pierwsze w historii zwycięstwo nad zespołem z Elbląga. Godne podkreślenia jest to, że WARMIA grała w osłabionym składzie bez Maksyma Mirwy i Daniela Tuzinowskiego.

Rywale od początku meczu przeważali i było widać po ich grze, że nieprzypadkowo zajmują pozycję lidera tabeli przed dzisiejszym meczem. Po kilku akcjach ze strony gości było bardzo groźnie pod naszą bramką. Zwłaszcza po strzale Nadolnego w 16 minucie, kiedy to Czapliński świetną interwencją zapobiegł utracie gola.
Tymczasem w 19 minucie WARMIA niespodziewanie objęła prowadzenie. Tak jak w meczu z DĘBEM Marcin Strzeliński świetnie podał z rzutu wolnego, po czym Konrad Kowalko zdobył gola. Jego pierwszy strzał głową obronił Kopka, lecz uderzenie nogą naszego obrońcy było skuteczne. To był już trzeci gol tego niezwykle skutecznego obrońcy w tym sezonie.
Po zdobyciu bramki przez WARMIĘ gra się wyrównała i CONCORDIA nie atakowała już tak groźnie jak w pierwszym kwadransie meczu.
W drugiej części spotkania nasi piłkarze stworzyli kilka kolejnych okazji do zdobycia gola. Kibice nagrodzili gromkimi brawami świetny przerzut piłki Konrada Kowalko do Kamila Randzio, po którym Kamil strzelił jednak niecelnie. Tych braw było dziś sporo dla piłkarzy WARMII.

Goście atakowali i próbowali zmienić niekorzystny rezultat. Świetnie spisywała się nasza defensywa, brylował w niej już tradycyjnie Łukasz Domurat, lecz pozostali obrońcy: Kesler, Makowski i Kowalko również grali bardzo dobre spotkanie. W bramce znakomicie spisywał się Czapliński, któremu za ten mecz również należy się wysoka nota.
Kiedy wydawało się, że do końca meczu grajewscy kibice będą przeżywali nerwowe chwile, wprowadzony w drugiej części meczu Krzysztof Krukowski odważnie wbiegł pomiędzy obrońców CONCORDII, uciekł im i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył drugiego gola dla WARMII. Do końca meczu goście nie byli już w stanie odrobić strat, zwłaszcza że końcowe minuty grali w "dziesiątkę" po tym jak sędzia usunął z boiska Michała Kołodko.
Wygrywając dzisiejsze spotkanie nasi piłkarze "wskoczyli" na pozycję lidera tabeli naszej grupy III ligi. Będą liderem przynajmniej do jutra, kiedy to rozstrzygnie się wynik meczu ORZEŁ Kolno - MOTOR Lubawa. Jeden z tych zespołów teoretycznie może zmienić WARMIĘ na pierwszym miejscu w tabeli.
Kolejny mecz WARMIA zagra w niedzielę 11 września o 17:00 w Łapach z tamtejszą POGONIĄ.

WARMIA Grajewo - CONCORDIA Elbląg 2:0 (1:0)

1:0 Konrad Kowalko 19', 2:0 Krzysztof Krukowski 82'

WARMIA: 1. Czapliński - 20. Kesler (90' 2. Grochowski), 4. Makowski, 3. Domurat, 10. Kowalko - 9. Strzeliński, 6. Matysiewicz, 17. Arciszewski (KAP.), 5. Randzio (73' 15. P. Górski) - 19. Wierzbicki (64' 8. Krukowski), 7. Wójcik (78' 11. Milczarek)

Rezerwa: 12. Gieniusz - 2. Grochowski, 18. Mikucki, 14. M. Tuzinowski, 11. Milczarek, 8. Krukowski, 15. P. Górski

CONCORDIA: 1. Kopka - 24. Pujdak, 3. Ciesielski, 7. Drewek (60' 23. Grabowski), 2. Wiech - 14. Kowalkowski (85' 13. Tomczyk), 4. Florek, 10. Wiercioch (KAP.) (77' 16. Kołodko), 17. M. Bogdanowicz - 11. Nadolny (88' 6. Gorgol), 20. Sambor

Rezerwa: 33. Dratwa - 13. Tomczyk, 6. Gorgol, 23. Grabowski, 9. Kiełtyka, 16. Kołodko

Sędzia: Łukasz Małaszewski (Łapy)

Żółte kartki: Pujdak, Sambor, Kołodko (2) (CONCORDIA), Randzio, Domurat, Krukowski (WARMIA)

Czerwona kartka: Kołodko (CONCORDIA) - 87'

Widzów: 150

1' Rozpoczyna WARMIA

2' Dwa kolejne rzuty wolne dla CONCORDII z okolic pola karnego WARMII, dwukrotnie nasi obrońcy wybijają piłkę

9' Dobra akcja WARMII, prostopadłe podanie Arciszewskiego do Strzelińskiego, ale sędzia uznał, że nasz zawodnik był na pozycji spalonej

16' Kapitalna obrona Czaplińskiego, który końcami palców zapobiegł utracie bramki po strzale Nadolnego

19' Rzut wolny egzekwuje Marcin Strzeliński, piłka trafia na głowę Konrada Kowalko, który strzela, bramkarz odbija piłkę ale dobitka naszego obrońcy jest skuteczna - WARMIA prowadzi 1:0!

21' Niecelny strzał Arciszewskiego z 25 metrów

22' Szarżę Kamila Randzio kończy faulem Pujdak, który otrzymuje żółtą kartkę

22' Po podaniu Strzelińskiego z rzutu wolnego w dobrej sytuacji Wierzbicki strzela głową ponad bramką CONCORDII

29' Dwójkowa akcja napastników WARMII - Wójcik podaje do Wierzbickiego a ten wykłada piłkę wzdłuż linii bramkowej, lecz nikt z grajewian nie dochodzi do tego podania

30' Po akcji WARMII obrońca CONCORDII zagrywa piłkę ręką w polu karnym, lecz sędzia nie dostrzega ewidentnego przewinienia

35' Rajd Keslera prawą stroną boiska, jednak do jego podania nie dochodzi Wierzbicki

45' Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Do przerwy prowadzi WARMIA 1:0.

46' Rozpoczyna CONCORDIA

46' - 55' Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska

56' Konrad Kowalko znakomicie przerzuca piłkę z lewej strony do Kamila Randzio, który strzela z pierwszej piłki, niestety niecelnie

57' Znów świetna akcja WARMII, Bartek Wierzbicki strzela z pola karnego na bramkę gości, lecz Kopka odbija piłkę nogami

60' Zmiana w CONCORDII, za Drewka wchodzi Grabowski

63' Rzut wolny dla CONCORDII, strzał z 20 metrów broni Czapliński

64' Zmiana w WARMII, za Bartka Wierzbickiego wchodzi Krzysztof Krukowski

66' Żółta kartka dla Sambora, za faul na Wójciku

71' Żółta kartka dla Kamila Randzio za krytykę decyzji arbitra

73' Za Kamila Randzio na boisko wchodzi Paweł Górski

77' Zmiana w CONCORDII za Wierciocha wchodzi Michał Kołodko

78' Za Łukasza Wójcika na boisko wchodzi Milczarek

80' Ładna akcja WARMII, lecz Krukowski zwleka z podaniem i otrzymujący piłkę Kesler jest na spalonym

81' Silny strzał ponad bramką Kołodki

81' Żółta kartka za faul dla Łukasza Domurata

82' Błąd defensywy CONCORDII, przejmuje piłkę Krukowski, który odważnie wchodzi między obrońców, wychodzi sam na sam z bramkarzem i strzela bramkę na 2:0 dla WARMII!

83' Zmiana w CONCORDII za Kowalkowskiego wchodzi Tomczyk

85' Żółta kartka dla Kołodki

87'' Druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona dla Kołodki z CONCORDII. Goście grają w dziesiątkę.

89' Żółta kartka dla Krukowskiego

90' Zmiana w WARMII - za Keslera wchodzi 16-letni Mateusz Grochowski

90' Sędzia dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 4' Sędzia Małaszewski kończy mecz. WARMIA wygrywa 2:0 z liderem tabeli!