wtorek, 16 kwietnia 2024

• 9586 wyświetleń

Warmia pokonała Płomień Ełk

Piłkarze WARMII Grajewo pokonali w sobotę w Ełku lidera rozgrywek III ligi zespół PAGED SKLEJKA PŁOMIEŃ Ełk 2:0. Przed tygodniem WARMIA sprawiła niespodziankę wygrywając w Grajewie z HURAGANEM Morąg. Skoro zwycięstwo z HURAGANEM było „niespodzianką”, to wygrana z liderującym w tabeli zespołem z Ełku rośnie do miana sensacji rundy. W dwóch tegorocznych kolejkach rundy wiosennej ełczanie pokonali dwa zespoły aspirujące do awansu do II ligi – START Działdowo i SOKÓŁ Ostróda. Nikt nie dawał najmniejszych szans WARMII w starciu z ligowym potentatem, drużyną opartą na sprowadzonych za spore pieniądze zawodnikach z Olsztyna i Białegostoku. Zwłaszcza, że do sobotniego meczu WARMIA przystępowała bez przebywającego na zwolnieniu lekarskim napastnika Tomasza Dzierzgowskiego.

Tymczasem raz jeszcze futbol pokazał swoje najpiękniejsze oblicze – nie zawsze faworyci wygrywają. Walką, ambicją i realizowaniem zadań taktycznych określonych przez trenera Zawadzkiego nasi piłkarze zasłużyli na najwyższe uznanie. Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Zaatakowali gospodarze, ale oprócz groźnie wykonywanych stałych fragmentów gry ełczanie nie potrafili sforsować naszej obrony i nie stwarzali zbyt wielu groźnych akcji. Bardzo dobrze zorganizowana obrona WARMII skutecznie powstrzymywała ataki gospodarzy. Obaj najgroźniejsi piłkarze PŁOMIENIA – Jackiewicz i Kuśnierz nie potrafili znaleźć sposobu na kierowaną przez kapitana zespołu Marcina Arciszewskiego defensywę grajewian.

Kluczowym momentem meczu okazała się potrójna zmiana, którą trener Leszek Zawadzki zdecydował się przeprowadzić w 60 minucie. W 71 minucie Marcin Strzeliński świetnie znalazł podaniem wprowadzonego na boisko Marcina Mikuckiego a ten pewnym strzałem pokonał Bebłowskiego. Pięć minut po zdobyciu prowadzenia miała miejsce wspaniała akcja WARMII a w roli głównej wystąpił inny rezerwowy Daniel Tuzinowski. To właśnie on popisał się znakomitym dośrodkowaniem w pole karne gospodarzy. Piłkę przejął Strzeliński, który świetnie ją opanował i pięknym strzałem z powietrza ustalił wynik meczu na 2:0 dla WARMII. Do końca meczu gospodarze próbowali zmienić niekorzystny rezultat, ale najlepszą sytuację do zdobycia bramki miała WARMIA w 88 minucie, gdy Piotr Chyliński był blisko strzelenia gola. W doliczonym czasie gry nasi piłkarze spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia. Ostatni gwizdek sędziego przyniósł wybuch ogromnej radości w naszym zespole. Sensacyjne zwycięstwo stało się faktem. Zwycięstwo zasłużone, bo to WARMIA grała mądrzej i skuteczniej. Grajewianie zdobyli niezwykle cenne trzy punkty pokazując prawdziwy, „wilczy” charakter. Okazało się, że oparty na wychowankach zespół (z 15 zawodników WARMII grających w sobotnim meczu aż 12 to wychowankowie grajewskich zespołów młodzieżowych!) potrafi pokonać ełcką armię zaciężną.

Po meczu trener Leszek Zawadzki powiedział dla portalu bialystok.sport.pl : „Piłkarze w stu procentach zrealizowali plan taktycznych nakreślony przeze mnie przed meczem. Udało nam się strzelić dwie bramki, a przy okazji zagraliśmy uważnie w defensywie i wracamy szczęśliwi do domu. Przede wszystkim nie baliśmy się lidera i bardzo chcieliśmy wygrać. No i wygraliśmy.”

Fotogaleria ze spotkania autorstwa pani Agnieszki Żukowskiej:

Za tydzień 29 marca o godzinie 15:00 WARMIA podejmie w Grajewie zespół DĘBU Dąbrowa Białostocka. Zapraszamy Państwa serdecznie na to spotkanie!

Zapis wydarzeń na boisku:

1' Rozpoczynają gospodarze

2' Akcja gospodarzy zakończona niecelnym strzałem Kraski

4' Dobra akcja WARMII - Sypytkowski wpadł  pole karne gospodarzy, ale obrońca w ostatniej chwili wyłuskał mu piłkę

7' Znów dobrze pograli grajewianie - Chylińskiego ubiegł bramkarz ełczan

10' Poza stadionem, za bramką gospodarzy obecna jest ok. 50-osobowa grupa kibiców WARMII i MAZURA Ełk, która głośno dopinguje nasz zespół

13' Bardzo groźnie pod naszą bramką - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska piłka znalazła się tuż przed naszą bramką - strzał Jackiewicza cudownie broni Gieniusz. Gospodarze mają rzut rożny

14' Po rzucie rożnym szybko przejmujemy piłkę

17' Znów rzut wolny dla PŁOMIENIA - tym razem Safaryan uderzył piłkę wysoko ponad naszą bramką

19' Gospodarze mają kolejny rzut wolny z odległości ok. 25 metrów na wprost od bramki Gieniusza - strzał Jackiewicza trafia w mur złożony z naszych zawodników

22' Sędzia co chwilę dyktuje rzuty wolne ale tylko w jedną stronę - Kuśnierz z 20 metrów strzela tuż obok bramki

23' Drugi rzut rożny dla gospodarzy - przejmujemy piłkę

25' Faulowany Sypytkowski i żółta kartka dla Łochnickiego

27' Z 35 metrów z rzutu wolnego strzela Kozikowski, ale Bebłowski nie ma problemu ze złapaniem piłki

28' Kolejny rzut rożny dla PŁOMIENIA - po "główce" zawodnika gospodarzy piłka opuszcza boisko

30' Faul Osypiuka na Kuśnierzu i rzut wolny dla gospodarzy z 40 metrów - po uderzeniu Domurat wybija piłkę

34' Groźna akcja gospodarzy i Gieniusz ubiegł szarżującego na bramkę Kraskę

35' Nasz bramkarz ucierpiał w starciu z rywalem, ale po interwencji opiekuna medycznego Krzysztofa Piekarskiego wraca do bramki

38' Z prawej strony pola karnego strzela na naszą bramkę Kraska, ale bardzo niecelnie

39' Bardzo dobry kontratak WARMII - podanie Strzelińskiego do Górskiego, rajd prawą stroną boiska i podanie na pole karne, ale Chylińskiego ubiegł obrońca gospodarzy

41' Po błędzie Arciszewskiego i akcji Kraski gospodarze mają kolejny rzut rożny

41' Dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka po chwili za naszą bramką - wznawia grę Gieniusz

45' Groźnie pod naszą bramką - strzał Jackiewicza trafia w Arciszewskiego

45' + 1' Znów groźnie - strzelał Kraska, świetnie broni Gieniusz

45' + 2' Koniec pierwszej połowy - bezbramkowy remis WARMII na boisku lidera

46' Drugą połowę rozpoczynają grajewianie

49' Fatalne dośrodkowanie Kraski wzbudza śmiech na trybunach.

51' Niewiele ciekawego dzieje się na boisku na początku drugiej połowy

53' Rzut rożny dla ełczan - dośrodkowanie Kuśnierza wypiąstkowuje Gieniusz poza pole karne

54' Znów korner dla gospodarzy - po dośrodkowaniu wybija piłkę Osypiuk

56' Dobra akcja WARMII zakończona niestety fatalnym strzałem Pawła Górskiego

59' Znów dobry atak grajewian - brutalny faul obrońcy PŁOMIENIA na Chylińskim przerywa akcję. Żółta kartka dla Molskiego

60' Potrójna zmiana w WARMII - wchodzą na boisko Tuzinowski, Matysiewicz i Mikucki. Schodzą: Paweł Górski, Sypytkowski i Kozikowski.

69' Świetna szansa WARMII - po podaniu Mikuckiego Chyliński sam przed bramkarzem gospodarzy, ale Bebłowski był bliżej piłki i zażegnał niebezpieczeństwo

69' Podwójna zmiana w PŁOMIENIU - zeszli z boiska Kraska i Safaryan a w ich miejsce pojawili się Trzaskalski i Supiński

71' GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!! 0:1 Marcin Mikucki. Marcin Strzeliński kapitalnym podaniem wypuszcza w tzw. "uliczkę" Marcina Mikuckiego a ten pewnie trafia do bramki Bebłowskiego. Sensacyjne prowadzenie WARMII na boisku lidera.

76' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!! 0:2 Marcin Strzeliński!!! Kapitalne dośrodkowanie Daniela Tuzinowskiego z prawej strony boiska do Strzelińskiego, który w polu karnym ełczan przełożył piłkę i cudownym uderzeniem pokonał Bebłowskiego!!! Prowadzimy 2:0 w Ełku!!

79' Rzut rożny dla WARMII - ostre dośrodkowanie Strzelińskiego, ale piłka na górnej części siatki bramki gospodarzy

81' Rzut rożny dla PŁOMIENIA - dośrodkowanie Kuśnierza, chwila zamieszania pod naszą bramką ale wyjaśniamy w porę sytuację

83' Utrzymujemy grę na połowie gospodarzy

85' Rzut rożny dla PŁOMIENIA - po dośrodkowaniu główka Jackiewicza i piłka poza naszą bramką

88' Na bramkę Gieniusza strzelał Supiński, ale bardzo niecelnie

88' Była świetna szans na trzeciego gola, ale zabrakło bardzo niewiele aby Chyliński pokonał Bebłowskiego!!!

90' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi Cybulski

90' Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 4' KONIEC MECZU! WYGRYWAMY 2:0 NA BOISKU LIDERA III LIGI!!!!!!

22.03.2014 Ełk, Stadion Miejski

PAGED SKLEJKA PŁOMIEŃ Ełk - WARMIA Grajewo 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Marcin Mikucki 71', 0:2 Marcin Strzeliński 76'

P.S.PŁOMIEŃ: 1.Bebłowski -  7.Niedźwiecki, 16.Molski, 17.Kowalko, 15.Safaryan (69' 19.Supiński) - 9.Kraska (69' 11.Trzaskalski), 5.Sklarzewski, 6.Łochnicki, 27.Kuśnierz, 26.J.Stankiewicz - 21.Jackiewicz

REZERWA: 92.Wesołowski - 19.Supiński, 11.Trzaskalski, 14.Chwieduk, 4.Szuliński, 2.Bielecki, 18.Konopka

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 15.Koszczuk - 11.P.Górski (60' 4.Mikucki), 10.Kozikowski (60' 7.Matysiewicz), 9.Strzeliński, 6.Osypiuk , 16.Sypytkowski (60' 2.D.Tuzinowski)  - 8.Chyliński (90’ 20.Cybulski)

REZERWA:12.Boufał - 4.Mikucki, 20.Cybulski, 2.D.Tuzinowski, 7.Matysiewicz, 21.Lekenta, 8.K.Górski

Sędzia: Andrzej Patrejko (W-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Łochnicki, Sklarzewski, Molski (PŁOMIEŃ)