Warmia - WIGRY II 6:0

aktualizacja: 2021-05-16 09:55:00     nr wiadomości: 45665     przeczytano: 2635     Ilość komentarzy komentarze: 10

PÓŁ TUZINA GOLI W GRAJEWIE.

   Aż sześć bramek obejrzeli kibice grajewskiej Warmii w pierwszym wiosennym meczu z udziałem publiczności w IV lidze piłkarskiej. Gospodarze 6 : 0 pokonali Wigry II Suwałki. Poza bramkami cieszyła też dobra gra miejscowych. Do tego miłą oprawę stworzyła grupa cheelerderek WarmYa Angels dając efektowny występ.

    Tuż przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczono pamięć Edwarda Masłowskiego – wieloletniego członka Komisji Rewizyjnej oraz Ryszarda Rafałko – byłego zawodnika klubu.

    Pierwsze dwadzieścia minut, to wyrównana gra z obu stron. Pierwsza groźna akcja w 7 minucie kończy się ładnym strzałem Tomasza Dzierzgowskiego i dobrą obroną bramkarza gości. Dwie minuty później Filip Święćński pokazał duże umiejętności po strzale Sebastiana Zackiewicza. Kilka minut później po fatalnym błędzie obrony nie trafia on do pustej bramki Warmii. W 20 minucie po rzucie wolnym Arkadiusza Bogdaniuka piłkę głową niemal  z linii końcowej boiska zagrywa w pole karne Mateusz Tuzinowski, a Maciej Krupa pewnie kieruje ją do siatki. Od tego momentu gospodarze często goszczą na polu karnym suwalczan. W 27 minucie silny strzał Bogdaniuka broni Piotr Słowikowski.  Kilka minut później błąd obrony gości bezlitośnie wykorzystuje Dzierzgowski strzelając swą pierwszą bramkę. W odpowiedzi kontra rywali kończy się strzałem tuż obok słupka Łukasza Racisia.  Goście mogli zmienić wynik w 4 2 minucie, ale błąd obrony nie wykorzystał Zackiewicz.

     Po przerwie gospodarze nie zadowolili się prowadzeniem i przystąpili do ataku. Efektem piękna akcja Bogdaniuka prawa stroną, zagranie w pole karne, a tam pewnie strzela do bramki Piotr Chyliński. Za chwilę strata piłki na środku boiska gości, futbolówkę przechwytuje Dzierzgowski. Jednak jego uderzenie pewnie łapie bramkarz. W 67 minucie piłkę na własnej połowie przechwytuje ten sam zawodnik. Popędził na bramkę rywala mijając po drodze obrońców i bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Pięć minut później w pole karne zagrywa Marcin Mikucki, a Tomek strzela swą trzecią w tym spotkaniu bramkę. Kilka minut przed gwizdkiem Rafał Hołtyn odbiera piłkę obrońcy i silnie uderza na bramkę. Dobrze jednak interweniuje bramkarz rywali. Jednak był on bezradny przy kolejnej akcji Hołtyna, który tym razem pewnie wykorzystał kolejny błąd obrony rezerw Wigier i ustalił wynik meczu.

     Tak wysokie zwycięstwo bardzo cieszy. Do tego poparte skuteczną i dobrą grą. To dobrze prognozuje przed wyjazdowym meczem Z MKS Mielnik. A kibice w Grajewie zobaczą swoich ulubieńców w środę 26 maja w meczu ze Spartą 1951 Szepietowo.

                                                                                                                                                       WJ

WARMIA GRAJEWO – WIGRY II SUWAŁKI 6 : 0 (2:0).

Bramki: Tomasz Dzierzgowski – 31, 67, 72, maciej Krupa – 20, Piotr Chyliński – 52, Rafał Hołtyn 87.

WARMIA: Święćkowski – Krupa, Domurat (62 Koniecko), Randzio, Chyliński (62 Popławski), Dzierzgowski, Bińczak 73 Hołtyn), Bogdaniuk (69 Chmielewski), Arciszewski (69 Mikucki), Edison, Tuzinowski. Trener: Leszek Zawadzki.

WIGRY II: Słowikowski – Milewski (73 Szczerbowski), Kozłowski (57 Naglik), Łada, Zackiewicz, Rytelewski, Romatowski (84 Bogdanowicz), Górny, Kubrak, Racis (88 Rutkowski), Śliwiński. Trener: Mariusz Cieślukowski.

Żółte kartki:Domurat, Chyliński, Tuzinowski (Warmia).

Sędziowali: Maciej Nowacki jako główny oraz Kamil Niewiński i Agnieszka Dobrzyńska (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN.

Widzów: 150.    

 

Piekny mecz. Gratulacje
Napisał: Wigry dodano: 2021-05-16 21:44:04

Widzów 150 osób,chyba z osobami z kościoła parafii Jana Pawła.Mają problem z zarządu z liczeniem osób.Wcale nie trzeba się dziwić _ szkoły pozamykane.
Napisał: zzoro dodano: 2021-05-17 13:29:52

zzoro ale na pewno wiesz, że pod tym tekstem podpisał się pan Jerulank i te 150 osób to według jego obserwacji? No ale zawsze warto pohejtować. Internet dla takich jak ty powinien być na kartki.
Napisał: Łowca hejterów dodano: 2021-05-17 23:48:57

Kasę dobrze liczą się nie przejmuj. I nikt nie reaguje.
Napisał: Jan dodano: 2021-05-17 23:53:21

A, gdzie napisane jest że autorem tekstu jest Pan Jerulank? Informacje o frekwencji podaje organizator imprezy w tym przypadku na podstawie sprzedanych biletów. Padła informacja 150 widzów i to zostało umieszczone w tekście a ilu było ich w rzeczywistości? To pytanie do organizatora.
Napisał: Jan Dzban dodano: 2021-05-18 12:24:36

Jest podpisane WJ i każdy ogarnięty wie że to pan Jerulank. O jakich biletach piszesz gdy dzieci, młodzież do lat 15 i kobiety wchodzą za darmo? Mogło być tak że biletów sprzedano 5 a było 300 osób. Ty naprawdę jesteś dzban, przez małe d. Następnym razem stań na bramie i licz.
Napisał: Łowca hejterów dodano: 2021-05-18 17:40:11

Jan, jakieś ciekawostki z tym liczeniem kasy? Możesz coś więcej powiedzieć bo zawsze się zastanawiałem czy idzie tam coś nakraść i myślałem, żeby zgłosić się do zarządu.
Napisał: Sao dodano: 2021-05-19 02:09:07

Sao, oczywiście że idzie. 1500 osób na mmeczu to już całe 12000 złotych jak kupią bilety po 8 ziko a wiadomo że na każdym meczu jest komplet a zarząd podaje że jest tylko 150.
Napisał: Matematyk dodano: 2021-05-19 11:36:15

Łowca hejterów z tym pseudonimem to źle trafiłeś, bo nie jestem hejterem tylko wskazuję jak odbywa się liczenie widzów, a to że kobiety i młodzież do lat 15 wchodzi za darmo i nie jesteśmy faktycznie w stanie ich policzyć to inny temat. Poza tymi wyjątkami, aby wejść na stadion jesteś zobowiązany do kupna biletu. Dodatkowo czytając Twoją wypowiedź można odnieść wrażenie, że na mecze Warmii przychodzą głównie kobiety i młodzież do lat 15, a klub nie ma zysku z biletów. Jeżeli tak uważasz to zapraszam na stadion zweryfikujesz to. Ps: jeżeli brak Ci argumentów to chociaż nie obrażaj.
Napisał: Jan Dzban dodano: 2021-05-19 13:35:55

Wygrana cieszy i dobrze rokuje Gratulacje
Napisał: Jerzy dodano: 2021-05-20 13:11:45

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.