piątek, 19 kwietnia 2024

• 11 komentarzy
  • 9367 wyświetleń

Warmia - Freskovita 0:4

W sobotę 6 lutego na boisku białostockiego MOSP piłkarze WARMII Grajewo rozegrali drugi tegoroczny sparring. Tym razem przeciwnikiem naszych piłkarzy był wymagający zespół FRESKOVITY Wysokie Mazowieckie, który po rundzie jesiennej zajmuje VII pozycję w grupie wschodniej rozgrywek II ligi. Podopieczni czeskiego trenera Miroslava Copjaka wygrali z piłkarzami WARMII 4:0 (3:0). Wynik spotkania, zdaniem obserwatorów oraz trenera zespołu FRESKOVITY był z przebiegu gry zbyt wysoki na niekorzyść grajewskiej drużyny. Nasi piłkarze, pomimo cztero bramkowej porażki zaprezentowali się z niezłej strony.

Ze względu na brak dwóch podstawowych obrońców (Konrad Kowalko dopiero kilka dni temu wrócił do treningów po grudniowej operacji a Kamil Makowski w sobotę miał szkolną studniówkę) trener Pawluczuk musiał nieco eksperymentalnie zestawić linię defensywy WARMII. Ponadto w składzie naszego zespołu brakowało również Michała Kowalskiego, Tomasza Górskiego (studniówki) oraz Rafała Kozikowskiego, który przerwał treningi ze względu na odbywanie stażu pracowniczego. Kontuzjowani są (i niestety, zapewne nie zobaczymy ich na boisku w rundzie wiosennej): Łukasz Randzio, Daniel Tuzinowski oraz Maciej Sobczyk.

Niestety, trzy błędy naszych piłkarzy w pierwszej połowie bezlitośnie wykorzystali piłkarze FRESKOVITY i praktycznie do przerwy rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Nasi zawodnicy byli bliscy zdobycia honorowej bramki po kapitalnym uderzeniu Radosława Turczyńskiego, którego strzał z 30 metrów z największym trudem obronił bramkarz II - ligowców.
Druga połowa rozpoczęła się od śmiałych ataków grajewian, którzy przez pierwsze 20 minut drugiej połowy posiadali momentami sporą przewagę. W 53 minucie faulowany w polu karnym FRESKOVITY był Maksym Mirva, jednak sędzia będąc dość daleko od akcji nie podyktował rzutu karnego. W kilku innych sytuacjach zabrakło skutecznego wykończenia. Tymczasem w 65 minucie klasyczna, szybka kontra zakończyła się czwartą bramką dla drugoligowców. Mimo dość wysokiej wygranej nasi przeciwnicy chwalili naszych młodych piłkarzy za ten występ.

W tygodniu poprzedzającym ten mecz nasi piłkarze mieli tzw. obóz dochodzeniowy z ciężkimi treningami mającymi na celu zbudowanie wytrzymałości i wydolności. Drużyna odbywa treningi na obiektach MOSiR i w pobliskim parku. W najbliższą sobotę przeciwnikiem naszych piłkarzy będzie ełcki MAZUR. Staramy się o zorganizowanie tego meczu w Grajewie na boisku przy szkole nr 4, aby nasi kibice mogli zobaczyć piłkarzy WARMII w akcji. Mecz odbyłby się o godzinie 11 lub 12. O dokładnym terminie meczu poinformuję w najbliższych dniach.

Warmia Grajewo - Freskovita Wysokie Mazowieckie 0:4 (0:3)
Bramki: Twardowski 6, 21, 65, Trzaskalski 30

Warmia: Gieniusz (30' Bartoszuk, 60' Tarnacki) - Obrycki (45 Gliniecki), Piłatowski, Arciszewski (75 Domurat), Turczyński - Strzeliński (75 P. Górski), Mirva (83' M. Szumowski), Matysiewicz, P. Górski (38' K.Randzio, 70' Kadyszewski), Jasielczuk (15' Pawluczuk, 70' Jasielczuk), Milczarek (70' Krukowski)

Ruch: Rakowiecki - Bartkiewicz, Czarnecki, Żitka, Łukasik (75' Filipek) - Trzaskalski (65' Ambrożewicz),  Filipek (46' Jegliński), Strózik, Oświęcimka - Twardowski, Łukaszewski (46' Galiński)
W drugiej połowie grali także: Jegliński,
Sędziował: P.Sarosiek (Białystok)