Warmia – ROMINTA Gołdap 2:2

Kolejny, szósty już tej zimy sparing rozegrali w sobotę piłkarze WARMII Grajewo. Na sztucznej nawierzchni w Łomży grajewianie zremisowali 2:2 z aspirującą do awansu do III ligi ROMINTĄ Gołdap. Rywale zajmują po rundzie jesiennej IV miejsce w warmińsko – mazurskiej IV lidze w której walczą o promocję do wyższej ligi przede wszystkim z pokonanym przez WARMIĘ przed tygodniem ZNICZEM Biała Piska. Klub z Gołdapi w ostatnim czasie dokonał poważnego wzmocnienia sprowadzając z WIGIER Suwałki napastnika Macieja Kisiela – najlepszego strzelca WIGIER w jesiennej rundzie rozgrywek II ligi.

Do meczu z ROMINTĄ WARMIA przystąpiła poważnie osłabiona. W składzie naszej defensywy zabrakło aż trzech zawodników, którzy rozpoczęli ubiegłotygodniowy, zwycięski sparing ze ZNICZEM Biała Piska - Łukasza Domurata z gry wykluczyła kontuzja kolana, której doznał właśnie przed tygodniem a Marcin Arciszewski i Paweł Sypytkowski nie znaleźli się w składzie ze względu na choroby. Na domiar złego z powodów osobistych przerwał treningi utalentowany Krzysztof Jamiński.
Mecz rozpoczął się dla grajewian fatalnie. Już w 2 minucie szybki rajd Tomasza Bajko zakończył się dośrodkowaniem po którym zupełnie niepilnowany przez naszą obronę Michał Mościński otrzymał piłkę na naszym polu karnym, skąd strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Gieniuszowi. Wydawało się, że ROMINTA pójdzie za ciosem i zdemoluje osłabioną WARMIĘ, ale nasi piłkarze szybko się otrząsnęli i już w 7 minucie po akcji Piotra Chylińskiego podanie otrzymał Marcin Baczewski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem ROMINTY pewnie strzelił do siatki i było 1:1. Cztery minuty później znów Baczewski miał dobrą okazję, ale tym razem po dośrodkowaniu Speichlera z rzutu rożnego uderzenie naszego zawodnika obronił Wołos. Choć z obu stron na boisku konstruowane były dobre, przemyślane akcje to do końca pierwszej połowy wynik pozostał niezmieniony.
Od początku drugiej odsłony meczu przewagę posiadła ROMINTA. W 59 minucie świetny strzał Kisiela w znakomitym stylu obronił Boufał, ale odbita piłka szybko ponownie trafiła do strzelca, którego kolejne uderzenie przyniosło efekt i ROMINTA wyszła na prowadzenie. Nasz bramkarz kilka razy w drugiej połowie pokazał się z dobrej strony broniąc strzały rywali. Kolejne ataki gołdapian nie przyniosły powodzenia. Choć nasi obrońcy popełniali błędy, to jednak dopisywało im szczęście i... rozregulowane celowniki rywali. Po okresie przewagi ROMINTY WARMIA znów wróciła do gry. Po jednym z rzutów rożnych dla naszego zespołu piłkę otrzymał na prawej stronie boiska Chyliński, który wstrzelił ją w pole karne rywali, gdzie Rafał Kozikowski z bliska trafił do siatki. Kilka minut później ROMINTA miała jeszcze znakomitą okazję do wygrania meczu, ale piłka po uderzeniu jednego z zawodników trafiła w słupek naszej bramki i po chwili pewnie złapał ją Boufał.

Był to pożyteczny sparing z zespołem, który choć gra o poziom niżej już teraz wydaje się być mocniejszy od wielu zespołów z którymi WARMIA mierzy się w III lidze. Dla naszych rywali był to ostatni planowany sparing przed rundą wiosenną, którą ROMINTA zacznie szybciej od WARMII. Stąd też gołdapianie są na nieco innym etapie przygotowań. WARMIĘ czekają jeszcze dwa sparingi przed zaplanowanym na Wielki Czwartek 28 marca pierwszy mecz rundy wiosennej, który nasi piłkarze zagrają w Dąbrowie Białostockiej z tamtejszym DĘBEM.
Za tydzień WARMIA zagra z KS Michałowo a w kolejnym tygodniu ostatnim sparingpartnerem naszych piłkarzy będzie prowadząca w tabeli III ligi OLIMPIA Zambrów.

09.03.2013 Łomża, boisko MOSiR

WARMIA Grajewo – ROMINTA Gołdap 2:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Michał Mościński 2’, 1:1 Marcin Baczewski 7’, 1:2 Maciej Kisiel 59’, 2:2 Rafał Kozikowski 76’

WARMIA: Gieniusz (46’ Boufał) – Mikucki (65’ M.Szumowski), Koszczuk, Kowalko, Randzio – Kosiński (46’ T.Lewosz), M.Tuzinowski, Speichler, Kozikowski, Chyliński – Baczewski (70’ Grochowski)
ROMINTA: Wołos (46’ Gąsiorowski) – Wierzchowski (46’ Staranowicz), Kiler, Twarowski (46’ Chmielewski), Bajko – Sobolewski, Paszkowski (46’ K.Piwko), Naruszewicz (46’ Dembowski), Dyniszuk (46’ Chmielewski) – Mościński, Kisiel (70’ Prochorów)

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)