Warmia– DĄB Dąbrowa 4:1

22.06.2019 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – DĄB Dąbrowa Białostocka 4:1 (2:1)

WYGRANA WARMII NA ZAKOŃCZENIE SEZONU W IV LIDZE.

W sobotnie popołudnie piłkarze grajewskiej Warmii pożegnali się z kibicami zwycięstwem z Dębem Dąbrowa Białostocka w ostatnim meczu sezonu 2018/19 w IV lidze. Szkoda tylko, że wygrana nie dała upragnionego awansu do III ligi. Był, to też pożegnalny mecz trenera Leszka Zawadzkiego, który ma inne plany życiowe. Jednak pozostawił po sobie dobre wrażenia i pokazał, że można było walczyć o najwyższe cele na tym poziomie rozgrywek. Tym razem zabrakło niewiele.

Mecz od początku toczył się przy przewadze gospodarzy, którzy musieli wygrać. Jednak niespodziewanie w 8 minucie goście obejmują prowadzenie. Z prawej strony w pole karne piłkę zagrywa Ernest Słoma, a dochodzi do niej Dawid Tochwim i strzela bramkę. Miejscowi szybko przystąpili do odrabiania strat. Tyle, że w sobotę marnowali seryjnie dobre okazje. Już w 10 minucie pudłuje Tomasz Dzierzgowski. Za chwilę niecelne uderzenie Pawła Sypytkowskiego. W 20 minucie Kamil Randzio trafia w bramkarza. Po chwili Dawid Kondratowicz strzela wysoko nad poprzeczką. Wreszcie w 32 minucie remis po strzale Dzierzgowskiego, a dwie minuty później wynik podwyższa Przemek Zarzecki i wreszcie spokój w szeregach Warmii. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Dzierzgowski głową strzela obok słupka.

W przerwie na stadion dociera wiadomość, że Wasilków wygrywa w Mońkach i maleją szanse na awans. To jednak nie podłamało gospodarzy, którzy od początku narzucili swój styl gry. Tyle, że znów nie trafiali do bramki rywala. Tak było z Edisonem, który w dobrej sytuacji strzela wprost w bramkarza. W 62 minucie szybka akcja Warmii zapoczątkowana przez Dzierzgowskiego. Do jego zagrania nie dochodzi Marcin Mikucki, ale Kondratowicz sprytnie strzela i pokonuje dobrze broniącego Jakuba Okułę. Po trzeciej bramce kolejne zmarnowane okazje, bo sporo strzałów pewnie łapie bramkarz lub wybijają obrońcy. Przy jednej z takich sytuacji piłka trafia w rękę obrońcy i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Do futbolówki podchodzi Dzierzgowski i celnym uderzeniem podwyższa wynik. W 77 minucie ładny strzał z ponad 20 metrów Mateusza Cybulskiego przechodzi tuż obok słupka. Za chwilę Mikucki strzela wprost w bramkarza. I takich okazji było jeszcze sporo w końcówce meczu, ale wynik się już nie zmienił.

Po spotkaniu trener Warmii Leszek Zawadzki powiedział „To był udany sezon. Pokazaliśmy się z dobrej strony. Zabrakło jednak jednego wygranego meczu i mielibyśmy awans. Jednak dziękuję moim zawodnikom za grę i wszystkim,którzy nas wspierali w rozgrywkach. Kończę pracę z Warmią. Dziś mogliśmy wygrać wysoko. Trochę zawiodła skuteczność.”

Teraz przed piłkarzami odpoczynek i w lipcu rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu w IV lidze.

WJ

WARMIA GRAJEWO – DĄB DĄBROWA BIAŁOSTOCKA  4 : 1 (2:1).

Bramki: 0 :1 – Dawid Tochwim 8, 1 : 1 – Tomasz Dzierzgowski 32, 2 : 1 – Przemysław Zarzecki 34, 3 : 1 – Dawid Kondratowicz 62, 4 : 1 – Tomasz Dzierzgowski karny.

WARMIA: Święciński – Mikucki (82 Marczykowski), Randzio, Stankiewicz, Dzierzgowski, Kondratowicz (75 Wójcicki), Zarzecki, Sypytkowski (14 Drażba, 67 Kozikowski), Arciszewski (67 Koszczuk), Edison, Cybulski. Trener: Leszek Zawadzki.

DĄB: Okuła – Sujeta, Czerniawski, Dzitkowski, Dudziuk (61 Yamaguchi), Mrowiński, Korotkiewicz, Sołowiej, Roszkowski, Słoma, Tochwim. Trener: Dariusz Szklarzewski.

Żółte kartki: Stankiewicz, Arciszewski (Warmia) – Dudziuk, Yamaguchi (Dąb).

Sędziowali:Daniel Niemyjski jako główny oraz Paweł Kostko i Piotr Ukalski (Kolegium Sędziów Podlaskiego ZPN).