WARMIA - ORZEŁ 3:1

W swoim drugim tegorocznym meczu kontrolnym w minioną sobotę na sztucznym boisku w Łomży WARMIA Grajewo pokonała ORŁA Kolno 3:1.

W kadrze WARMII na to spotkanie zabrakło z różnych powodów kilku zawodników: Pawła Sypytkowskiego (praca), Marcina Mikuckiego (powód nieznany…) i Piotra Chylińskiego, który ma nogę w gipsie i będzie pauzował kilka tygodni. W ostatnich dniach z kadry zespołu ubył Kacper Polakowski, który przerwał treningi.

Mecz rozpoczął się od ataków WARMII. Już w 5 minucie Tomasz Dzierzgowski nie wykorzystał doskonałej okazji do zdobycia gola, gdy fatalny błąd popełniła defensywa ORŁA. Nasz napastnik próbował minąć bramkarza, ale ten wyłuskał piłkę i naprawił wcześniejszy błąd. W 22 minucie w polu karnym ORŁA sfaulowany został Rafał Kozikowski i sędzia podyktował rzut karny dla grajewian, który na bramkę zamienił Marcin Arciszewski. Kilka minut później Dawid Kondratowicz trafił w słupek. Zamiast prowadzić 3:0 zrobiło się… 1:1. W 31 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z prawej strony boiska i przy biernej postawie naszej defensywy i bramkarza doświadczony Robert Brzeziński skierował piłkę do siatki Sobolewskiego. Tuż przed przerwą szansę na gola zmarnował Paweł Górski, który w dogodnej sytuacji strzelił ponad bramką ORŁA.

W drugiej połowie na boisku tak naprawdę atakowała tylko WARMIA a ORZEŁ ograniczał się do obrony nie stwarzając praktycznie ani jednego zagrożenia pod bramką Gieniusza. W 69 minucie po precyzyjnym dośrodkowaniu Edisona Przemek Zarzecki strzałem głową zdobył gola dla WARMII. Wynik ustalił Łukasz Domurat, który niczym rasowy napastnik po indywidualnej akcji strzelił w róg bramki ORŁA. Ciekawostką jest fakt, że w tej akcji brał udział nasz bramkarz Łukasz Sobolewski, który ostatnie 7 minut meczu grał w ataku…

W następną sobotę WARMIĘ czeka trudny sprawdzian. W Łomży grajewianie zmierzą się z ŁKS 1926.

03.02.2018 Łomża,

WARMIA Grajewo – ORZEŁ Kolno 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Marcin Arciszewski 22’ (rzut karny), 1:1 Robert Brzeziński 31’, 2:1 Przemysław Zarzecki 69’, 3:1 Łukasz Domurat 90’

WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz) – Domurat (46’ Randzio), Arciszewski (46’ Edison), Krupa (46’ Stankiewicz), P.Zarzecki, Kozikowski (67’ Arciszewski), Górski (46’ E.Zarzecki), Mirva (67’ Domurat), Cybulski – Kondratowicz (83’ Sobolewski), Dzierzgowski (67’ Górski)