WARMIA - MRĄGOWIA 2:1

W swoim drugim meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej IV ligi piłkarze WARMII Grajewo pokonali w Łomży MRĄGOWIĘ Mrągowo 2:1. Mecz dwóch IV-ligowców - wicelidera grupy podlaskiej z dziewiątym zespołem grupy warmińsko – mazurskiej nie był pasjonującym widowiskiem.

W grajewskim zespole pod nieobecność dziewięciu zawodników swoją szansę gry otrzymali młodzi piłkarze – w składzie WARMII wyszło na boisko aż siedmiu „młodzieżowców”. Kontuzje, praca zawodowa i inne przypadki sprawiły, że na sobotni mecz WARMIA pojechała w zaledwie 12-osobowym składzie. Listę nieobecnych tworzyli tym razem: Arciszewski, Matysiewicz, Mirva, Kozikowski, Chyliński, Dzierzgowski, Randzio, Zubowski i Górski. Pomimo eksperymentalnego składu nasz zespół prezentował się zupełnie nieźle, tocząc wyrównaną grę z zespołem z Mrągowa. Dopiero pod koniec pierwszej części gry rywale uzyskali przewagę a jej efektem był gol Skrzęty, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i biernej postawie naszej defensywy strzałem głową zdobył prowadzenie dla swojego zespołu. Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do WARMII. Kilka chwil po rozpoczęciu gry sfaulowany w polu karnym został Maciej Kondracki. Do wykonania „jedenastki” podszedł bardzo dobrze grający w tym meczu Mateusz Cybulski, ale jego mocny strzał trafił w poprzeczkę bramki rywali. W 55 minucie ładna akcja Cybulskiego lewą stroną boiska i dośrodkowanie w pole karne, skąd obrońca MRĄGOWII Kowalski próbując wybić piłkę trafił do własnej bramki. Kwadrans przed końcem meczu zdecydowanie przeważająca w drugiej połowie WARMIA zdobyła gola, którego autorem był Marcin Mikucki.

Choć mecz nie stał na najwyższym poziomie, to należą się naszym zawodnikom słowa pochwały za kilka naprawdę dobrych akcji i ambitną grę do końca spotkania. Kolejne spotkanie WARMIA zagra w najbliższą środę w Olecku, gdzie o 18:30 zmierzy się z zespołem CZARNYCH Olecko. W sobotę 11 lutego o godzinie 12:00 nasi piłkarze zagrają w Łomży z ŁKS 1926. -   opisuje Janusz Szumowski

04.02.2017 Łomża,
WARMIA Grajewo - MRĄGOWIA Mrągowo 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kamil Skrzęta 42', 1:1 Sebastian Kowalski (samobójcza) 55', 2:1 Marcin Mikucki 75'

WARMIA: Sobolewski (46’ Gieniusz) – Mikucki, Edison, Zarzecki, Krupa – Staniszewski, Domurat, Cybulski, Polakowski, Stankiewicz – Kondracki

MRĄGOWIA: Lubowiecki – Kowalski (75’ Miąsko), Michałowski (46’ Mikulak), Szumski, Glinka (46’ Kowalewski) – Skrzęta (46’ Pawłowski), Spirydon (75’ Fabisiak), Sobótka (46’ Kundo), Rusiecki, Walczuk (46’ Ślusarek) – Lubak (46’ Chapko)

Sędzia: Radosław Jemielity (Łomża)