• 12211 wyświetleń

WARMIA Grajewo - Sokółka 1:3

W rozegranym dziś w Grajewie pierwszym meczu kontrolnym w okresie przygotowań do sezonu 2011/2012 WARMIA Grajewo przegrała z II-ligowym SOKOŁEM Sokółka 1:3 (0:3).

Mecz rozpoczął się fatalnie dla WARMII. Pierwsza akcja SOKOŁA przyniosła prowadzenie dla gości. Po ładnej, zespołowej akcji bramkę zdobył Maciej Orpik, pozyskany przez SOKÓŁ z DĘBU Dąbrowa Białostocka. Szybko zdobyta bramka ustawiła przebieg meczu. Od początku spotkania widoczna gołym okiem była różnica pomiędzy oboma zespołami w przygotowaniu fizycznym. Nasi piłkarze, będący na zupełnie innym etapie przygotowań do sezonu byli jakby ospali, powolni i często w prosty sposób tracili piłkę. Pierwszą groźną akcję WARMIA stworzyła za sprawą Łukasza Żukowskiego, który w 25 minucie z dużego kąta silnie strzelił na bramkę SOKOŁA, lecz Łukasz Trudnos ładnie odbił piłkę.
  W 32 minucie znów składna akcja sokólczan, po której piłkę otrzymał nie pilnowany Łukasz Sołowiej i płaskim strzałem w róg bramki pokonał Krzysztofa Gieniusza. Zaledwie trzy minuty później dośrodkowanie z prawej strony boiska na trzeciego gola zamienił strzałem głową Piotr Andrzejewski. Pierwsza połowa zakończyła się więc trzybramkowym prowadzeniem drugoligowców.
W drugiej połowie w obu zespołach doszło do sporych zmian i trzeba przyznać, że choć w grajewskim zespole pojawiło się trzech juniorów: Krzysztof Krukowski (18 l.), Mateusz Tuzinowski (17 l.), Marcin Baczewski (18 l.) i 16-letni Paweł Sypytkowski, to właśnie WARMIA posiadała przewagę, czego efektem był gol zdobyty w 68 minucie po ładnej akcji Krzysztofa Krukowskiego. W 75 minucie właśnie Krukowski przeprowadził kolejną udaną akcję, lecz znajdujący się dwa metry przed praktycznie pustą bramką Marcin Baczewski strzelił ponad poprzeczką. W końcówce meczu w dogodnej sytuacji dla SOKOŁA Orpik strzelił w słupek. Wcześniej trzykrotnie Piotr Czapliński, który po przerwie zmienił Gieniusza, znakomicie bronił strzały piłkarzy z Sokółki.
Na wyróżnienie w tym meczu w grajewskim zespole szczególnie zasługują dwaj 18-latkowie: Domurat i Krukowski. Nieźle grał też Łukasz Wójcik.

WARMIA Grajewo - SOKÓŁ Sokółka 1:3 (0:3)

0:1 Maciej Orpik 1', 0:2 Łukasz Sołowiej 32', 0:3 Piotr Andrzejewski 35', 1:3 Krzysztof Krukowski 68'

WARMIA: Gieniusz (46' Czapliński) - D. Tuzinowski, Domurat, Arciszewski, Randzio (65' Sypytkowski) - Strzeliński (60' Krukowski), Matysiewicz (60' Makowski), Mirva (75' M. Tuzinowski), P. Górski (55' Kesler) - Żukowski (55' Godlewski), Wójcik (65' Baczewski).

SOKÓŁ: Trudnos (60' Serafin) - Sołowiej, Zalewski, Naliwajko (76' Tochwin), Tochwin (46' Pracz) - Orpik (46' Czeremcha), K. Kosiński (60' Woronowicz), Wojtkielewicz (46' M. Łapiński), Toczydłowski, Dzienis (68' Orpik) - Andrzejewski

Sędzia: Krzysztof Jabłonowski (Białystok)